Informacje29 kwietnia 2007, 00:00,

Dorota Gellner w Bibliotece Publicznej w Piasecznie

Biblioteka Publiczna w Piasecznie zaprasza na spotkania z Dorotą Gellner. Zaprzyjaźniona z piaseczyńską Biblioteką Publiczną chętnie tu przyjeżdża na spotkania z dziećmi. W maju będzie dwukrotnie: 10 i 31 maja. 10 maja 2007 roku o godzinie 9:00 odbędzie się spotkanie z dziećmi w Filii Piaseczno - Osiedle ul. Szkolna 9, a o godzinie 10:45 w Oddziale dziecięcym Biblioteki ul. Kościuszki 49. Natomiast 31 maja 2007 roku Dorota Gellner odwiedzi Filie Biblioteki: w Zalesiu Górnym - spotkanie o godzinie 9:30, w Złotokłosie - spotkanie o godzinie 11:30. W czasie spotkań biblioteka organizuje kiermasze książek.

Dorota Gellner - przykładowe wierszyki, bajeczki dla dzieci

Dorota Gellner to poetka, autorka wielu książek dla dzieci, programów telewizyjnych (Tęczowa Bajeczka), słuchowisk radiowych oraz bajek muzycznych. No i oczywiście tekstów piosenek - a jest ich więcej niż sto: "Zuzia - lalka nieduża", "Zając malowany" czy "Duszki, duszki..." W 1999 roku została laureatka dorocznej nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Dorota Gellner napisała również mnóstwo wierszy i bajeczek dla dzieci. Z książkami Doroty Gellner możecie zapoznać się na stronie: link. Dorota Gellner zdobyła wiele prestiżowych nagród literackich, a w 2005 roku została laureatką Orderu Uśmiechu. Zapraszamy na spotkanie z Dorotą Gellner.

Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami).
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje26 kwietnia 2007, 00:00,

Dzieci odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Piasecznie

Dziewięciolatki z piaseczyńskiej szkoły Nr 1 odwiedziły policjantów z Komendy Powiatowej Policji. Dzieci podczas wycieczki dowiedziały się sporo o pracy naszych policjantów. Czekał na nich m.in.: policyjny radiowóz, dzielnicowy mł. asp. Dariusz Kołodziejczyk, a także ulotki informujące o bezpiecznym zachowaniu na drodze.

Na początek drugoklasiści z piaseczyńskiej szkoły, obejrzeli recepcję Komendy Powiatowej Policji. Następnie z recepcji komendy udali się na wewnętrzny dziedziniec, aby obejrzeć policyjne radiowozy. Dzieci mogły wsiąść do radiowozu i na miejscu pasażera i na miejscu kierowcy. Każdy chciał włączyć głośną policyjną syrenę. Później odbył się krótki sprawdzian nabytej wiedzy, dzieci doskonale były zorientowane jak należy się zachować na drodze, gdy pojawi się samochód uprzywilejowany z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi, znały także telefony alarmowe. Dzieci obejrzały także policyjny "areszt" - oczywiście z tej dobrej strony krat. Następnym punktem tej "małej wycieczki" było odwiedzenie pokoju rzecznika prasowego i specjalisty ds. prewencji kryminalnej. Dzieci mogły obejrzeć małą galerię zdjęć policjantów w pracy i po pracy, kiedy aktywnie wypoczywają, jeżdżąc na rowerze czy grając w piłkę nożną. (...)

Więcej informacji na ten temat przeczytacie na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie: kpppiaseczno.policja.waw.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno