Informacje22 kwietnia 2008, 00:00,

Dorota Gellner odwiedzi Bibliotekę Publiczną Piaseczno

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza serdecznie na spotkania z Dorotą Gellner, które odbędzie się 25 kwietnia 2008 roku, o godzinie 9:00 w Filii Piaseczno - Osiedle ul. Szkolna 9, natomiast o godzinie 11:00 w Oddziale dziecięcym Biblioteki ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. W trakcie spotkań z Dorotą Gellner, Biblioteka organizuje kiermasze książek. Dorota Gellner została zaproszona do Biblioteki Publicznej w Piasecznie z okazji Światowego Dnia Książki, która jest zaprzyjaźniona z piaseczyńską Biblioteką Publiczną i chętnie tu przyjeżdża na spotkania z dziećmi. Informację o spotkaniu, otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z piaseczyńskiego Ośrodka Kultury, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami).

DOROTA GELLNER

Dorota Gellner to bardzo popularna poetka, czasem pisząca także krótką prozę, od debiutu (Mysia wyprawa, 1985) opublikowała blisko pięćdziesiąt książeczek dla najmłodszych. Jej wiersze są tradycyjne, melodyjne - z wielu powstały piosenki. Autorka wielu książek dla dzieci, programów telewizyjnych (Tęczowa bajeczka), słuchowisk radiowych oraz bajek muzycznych, no i oczywiście tekstów piosenek - a jest ich więcej niż sto: "Zuzia - lalka nieduża", "Zając malowany", czy "Duszki, duszki". W 1999 roku została laureatką dorocznej nagrody literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Jej piosenki śpiewa już kolejne pokolenie przedszkolaków. Wraz z Wandą Chotomską, Danutą Wawiłow, Natalią Usenko należy do najwybitniejszych poetek piszących dla najmłodszych. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Dorotą Gellner w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Piaseczno

Informacje22 kwietnia 2008, 00:00,

Koncert Rockowy w Miejskim Ośrodku Kultury Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza mieszkańców na Koncert Rockowy, który odbędzie się w najbliższy piątek 25 kwietnia 2008 roku, o godzinie 19:00 w sali Ośrodka Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Podczas koncertu rockowego wystąpią: Boxer Work, Archangelica, oraz Spółka Z.O.O. Wstęp na koncert rockowy kosztuje 8 zł. Informację o koncercie, otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z piaseczyńskiego Ośrodka Kultury, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami).

KONCERT ROCKOWY

BOXER WORK grają szeroko rozumianą muzykę heavy metalową, nie uciekają od różnorodnych (często skrajnych) wpływów. Zespół nastawiony jednak na kreowanie własnej rozpoznawalnej estetyki i wrażliwości muzycznej. Połączenie profesjonalizmu i technicznej sprawności ze spontanicznością momentami daleko posuniętą. Zespół wybitnie sceniczny. Skład zespołu Boxer Work tworzą: Piotr "Dudi" Dudkowski (guitars), Sławek "Boris" Woźniak (guitars, vocal), Andrzej "Andy" Dela (drums), Tomasz "Malinowy Król" Kopyt (bass).

ARCHANGELICA to zespół, który powstał jesienią 2004 roku. Założycielem zespołu był Darek Oddana. Zespól wystąpił jesienią 2005 roku na Rock Against Terrorism w klubie Progresja. Wiosną 2007 roku Archangelika nagrała kilka utworów w studio DBX w Warszawie. Obecnie zespól poszukuje wydawcy materiału i promuje się na wszelkiego rodzaju koncertach i festiwalach. Obecny skład zespołu Archangelica: Marian (vocal), Iwona Smolińska (vocal), Jacek Kaliszewski (bass gitar), Maciej Engel (guitar), Anna Turwoń (keyboards), Mariusz żelazko (drums). Więcej informacji o zespole Archangelica, możecie przeczytać na stronie: www.archangelica.pl

SPÓ£KA Z.O.O. to zespół złożony z uczniów Ośrodka Kultury w Piasecznie. Skład zespołu Spółka Z.O.O.: Anna Shimomura (vocal), Artur Nogal (guitars), Alex Drywień (guitars), Jakub Wlazło (guitars), Michał Wojnarski (drums), Ziemowit Kłujszo (bass). Serdecznie zapraszamy na Koncert Rockowy do MGOK Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Piaseczno