Informacje8 października 2007, 00:00,

Domena gmina-piaseczno.pl już nie Gminy Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Urząd Miasta i Gminy Piaseczno od ponad 6 lat był właścicielem domeny gmina-piaseczno.pl. Do tej pory pod tym adresem oglądaliśmy oficjalną stronę Gminy Piaseczno. Od ponad roku Urząd dostępny jest również pod europejską domeną EU: piaseczno.eu. Obecnie właścicielem domeny gmina-piaseczno.pl jest Przemysław Hubica (firma FXNET z Międzyrzeca Podlaskiego), zajmujący się projektowaniem stron.

Screen strony gmina-piaseczno.pl z dnia 7 października 2007

Po wejściu na stronę gmina-piaseczno.pl widzimy blog stworzony z miłości do Internetu (tytuł serwisu). Serwis postawiony jest na gotowym skrycie pod blogi WordPress. Patrząc na treści w tym serwisie widać, że został on zrobiony tylko i wyłącznie pod tak zwane zaplecze do pozycjonowania. Jedynym słowem firma FXNET wykorzystała okazję, że Urząd Miasta i Gminy Piaseczno nie opłacił domeny na kolejny okres (pozostawiając ją na pastwę losu) i wykupiła domenę do celów pozycjonerskich.

Wiek domeny jest bardzo ważny w Internecie, a 6 letnia domena gmina-piaseczno.pl jest bardzo mocna w rankingach wyszukiwarek internetowych, przez co można ją teraz skutecznie wykorzystać. Wielkie BRAWA dla Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno za utratę tak dobrej domeny! :( Osoby, które chciałyby obejrzeć historię strony od 2001 roku, zapraszam do serwisu Internet Archive Wayback Machine: link
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje8 października 2007, 00:00,

Film Bird w Klubie Filmowym Kulturalny Marian Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Klub Filmowy Kulturalny Marian z Piaseczna zaprasza na prezentację filmu Clinta Eastwooda: Bird. Film będzie można obejrzeć jutro, 9 października 2007 roku, o godzinie 20:00 w Ośrodku Kultury, przy ulicy Kościuszki 49. Wpisowe 8 złotych. Informację o filmie otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami). Serdecznie zapraszamy na film Bird, do Ośrodka Kultury w Piasecznie.

Film Bird w Klubie Filmowym Kulturalny Marian

Bird to jedno z najlepszych dokonań artystycznych Clinta Eastwooda. Film opisujący życie i twórczość Charliego "Birda" Parkera - saksofonisty, którego nowatorskie podejście do muzyki i do gry na trąbce zrewolucjonizowało i odmieniło tą dziedzinę sztuki. Parker miał też istotny wpływ na stosunki społeczne poprzez swoje mieszane rasowo małżeństwo z Chan (biała). Dramatycznie kończy się życie Parkera - który mając 34 lata umiera, ponieważ przesadził z narkotykami. Sława, pieniądze i nieustanne trasy koncertowe powodują, że "Bird" traci kontrolę nad przyjmowanymi narkotykami, alkoholem i jedzeniem. Film został starannie zilustrowany muzyką Lennie Niehausa uzupełnioną oryginalnymi kompozycjami solowymi Parkera. Niesamowite, pełne magii i tajemniczych zadymionych sal i niewyraźnych postaci, zdjęcia wzorowane były na starych fortosach jazzmanów z lat 30-tych. Film Bird jest dramatem, ale nie męczy - raczej fascynuje i wciąga. Został bardzo ciepło przyjęty zarówno przez publiczność jak i przez krytyków. F. Whitaker został nagrodzony za tą rolę w 1988 w Cannes jako najlepszy aktor, a rok później Eastwood dostał Złoty Glob za reżyserię.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie