Informacje24 czerwca 2007, 00:00,

Dom Aukcyjny Hess zaprasza na drugą aukcję w Tomicach

Tomice koło Góry Kalwarii, przy zbiegu ulic Sosnowej i Brzozowej, to tam powstał Dom Aukcyjny HESS, w którym 16 czerwca 2007 roku (sobota) zorganizowano pierwszą aukcję. Aukcja rozpoczęła się zgodnie z planem o godzinie 17:00 Wystawiono ponad 100 artykułów (między innymi ubrania, książki, zabawki, klosze, drukarkę, laptopa, mikrofalę, sprzęt sportowy etc.). Kilka z wystawionych przedmiotów znalazło swoich nabywców - ciekawostką były przedmioty sprzedane za wywoławczą cenę 5-ciu zł, znalazły się tam między innymi: nowe płetwy, antena zewnętrzna, przedwojenne mydła w oryginalnym opakowaniu, 2 kapelusze, pochodnie ogrodowe, stary mechanizm do zegara itp.

Na najbliższej aukcji, która odbędzie się już 30 czerwca 2007 roku, niewątpliwą ciekawostka będzie mini bar (ok 2m x 2m) wystawiony na licytację bez ceny minimalnej, co oznacza, że może zostać sprzedany nawet za wywoławczą cenę 5zł!

Dom Aukcyjny HESS
kliknij aby powiększyć

W Domu Aukcyjnym Hess kupisz lub sprzedaż rzeczy nowe i używane. £atwo, bezpiecznie i w dobrej cenie. Przyjdź i zobacz. Tylko w Domu Aukcyjnym HESS ceny wywoławcze już od 5 złotych. Więcej informacji o Domu Aukcyjnym HESS przeczytacie w poprzedniej informacji: Dom Aukcyjny Hess.

Jak się z nami skontaktować? Telefonicznie: poniedziałek - piątek (8:00 - 19:00 tel.: 0506 504 833), e-mail: kasiahendren@hotmail.com Zapraszamy serdecznie w najbliższą sobotę 30 czerwca 2007 roku do Domu Aukcyjnego Hess.
autor/źródło: Kasia Hendren - Dom Aukcyjny HESS

Informacje18 czerwca 2007, 00:00,

Piaseczno Puławska Energetyczna Góra Kalwaria - stan prac

Otrzymaliśmy informację od Janusza Piechocińskiego na temat stanu prac nad drogą krajową numer 79. Przedsięwzięcie polega na rozbudowie istniejącej jednojezdniowej drogi krajowej nr 79 do dwujezdniowej drogi klasy GP na odcinku od skrzyżowania z ulicą Energetyczną w Piasecznie do Góry Kalwarii oraz budowie dwujezdniowej obwodnicy Góry Kalwarii w ciągu dróg krajowych nr 79 i 50. Wzdłuż drogi nr 79, stosownie do potrzeb wynikających z istniejącego zagospodarowania, projektowana jest dodatkowo droga dla obsługi ruchu lokalnego.

Powiązania z drogami publicznymi na odcinku do przebudowy:
- węzeł z drogą wojewódzką nr 721 (ul. Okulickiego);
- węzeł z drogą powiatową nr 01316 (ul. Chyliczkowska);
- jednopoziomowe skrzyżowanie z ul. żeromskiego (niepełne relacje);
- węzeł z drogą wojewódzką nr 722 (ul. Sportowa);
- jednopoziomowe skrzyżowania z drogami wojewódzkimi nr 873 i nr 734;
- jednopoziomowe skrzyżowania z drogami powiatowymi nr 01325 i 01315, nr 01318, oraz 01313 i 01317;
- przejazd nad drogą krajową nr 79 w ciągu ul. Sportowej w m. Baniocha.

Powiązania z drogami publicznymi na nowo budowanym odcinku obwodnicy:
- 2 węzły z istniejącą drogą krajową nr 79 Warszawa - Góra Kalwaria;
- węzeł z istniejącą drogą krajową nr 50 Płońsk - Grójec - Mińsk Mazowiecki.
Pozostałe drogi przecinające obwodnicę zaprojektowane są jako dwupoziomowe skrzyżowania bez możliwości zjazdu na projektowaną drogę. W ten sposób w ciągu obwodnicy zrealizowanych będzie 7 skrzyżowań (przejazdów).

Główne parametry: długość odcinka: 22,4 km, klasa drogi - GP, przekrój dwujezdniowy - 2 x 2 pasy ruchu.

Harmonogram prac przygotowawczych i realizacji - aktualny stan:
- Decyzje o ustaleniu lokalizacji drogi (z rygorem) uzyskano w dniu 03.03.2006 r. (decyzja stała się ostateczna z dniem 29.09.2006 r.).
- Wykup terenu - w pasie drogowym jest 896 działek, z czego 2 działki nabyto aktami notarialnymi. Do uzyskania prawa do dysponowania terenem pozostało 894 działki. Przewidywany termin uzyskania prawa do dysponowania terenem - 31.12.2008 r.
- W trakcie opracowania jest projekt budowlany. Zakończenie prac projektowych – czerwiec 2008 r.
- Uzyskanie pozwolenia na budowę - 02.2009 r.
- Realizacja - 03.2009 r. – 06.2011 r.

Informacja o możliwych zagrożeniach:
- nie uzyskanie decyzji administracyjnych w terminach przewidzianych w harmonogramie (decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach, decyzje dające prawo do terenu na cele budowlane, decyzja o pozwoleniu na budowę),
- możliwe odwołania od decyzji administracyjnych na każdym etapie postępowania oraz konieczność rozpatrzenia odwołania przez organ odwoławczy,
- nie ujawnione w pełni problemy z pozyskiwaniem gruntu ( nieruchomości zabudowane, nieruchomości będące zakładami pracy),
- brak zabezpieczenia finansowego na wykup terenu.

Szacunkowy koszt realizacji trasy to około 544,0 mln zł, łącznie z pracami przygotowawczymi. Informacja otrzymana od Pana Janusza Piechocińskiego janusz@piechocinski.pl Zapraszamy również do zapoznania się z naszą wcześniejszą informacją na ten temat: rozbudowa drogi na odcinku: Piaseczno - Góra Kalwaria.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu Piaseczno Góra Kalwaria