Informacje25 maja 2007, 00:00,

Dom Aukcyjny HESS - pierwsza aukcja już w czerwcu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Tomice koło Góry Kalwarii, przy zbiegu ulic Sosnowej i Brzozowej, to tam powstaje Dom Aukcyjny HESS, który już 16 czerwca 2007 roku (sobota) organizuje pierwszą aukcję. W Domu Aukcyjnym Hess kupisz lub sprzedaż rzeczy nowe i używane. £atwo, bezpiecznie i w dobrej cenie. Przyjdź i zobacz. Tylko w Domu Aukcyjnym HESS ceny wywoławcze już od 5 złotych.

DOM AUKCYJNY HESS: to pierwsze takie miejsce w Polsce gdzie już za 5 złotych na prawdziwej aukcji młotkowej na żywo, możesz stać się kupującym lub sprzedającym. U NAS NIE KUPISZ KOTA W WORKU, ponieważ wszystkie produkty możesz obejrzeć, dotknąć a w przypadku niektórych - nawet je przetestować. Przy zakupie na aukcjach online ponosisz ryzyko - czy kupiłeś na pewno przedmiot za zdjęcia? Czy poczta go nie zagubi? Czy upatrzony prezent dla ukochanej dotrze do Ciebie na czas i czy spełni Twoje oczekiwania? W Domu Aukcyjnym Hess nie spotkasz się z tego rodzaju problemem. Zanim zalicytujesz wszystkiemu możesz przyjrzeć się z bliska.

KIM JESTEŚMY? Dom Aukcyjny HESS jest firmą rodzinna z siedzibą w Konstancin Jeziorna. Nasze wieloletnie międzynarodowe doświadczenie w aukcjach, postanowiliśmy przenieść do Polski, i właśnie tu w powiecie piaseczyńskim, w miejscowości Tomice (dawny Domanówek) gmina Góra Kalwaria powstał nasz pierwszy oddział Domu Aukcyjnego HESS.

Budynek Domu Aukcyjnego HESS

DLA KOGO S¡ NASZE AUKCJE? Dla Wszystkich, którzy chcą wziąć udział w aukcji, popatrzeć i spędzić sobotnie popołudnie oraz wieczór w miłej atmosferze. Budując naszą ofertę uwzględniliśmy w możliwie najszerszym zakresie sugestie zarówno kupujących jak i sprzedających. W efekcie umożliwiło to nam stworzenie uniwersalnego produktu, łączącego transport, składowanie i organizację licytacji ustnych w tym samym miejscu. Nasz Dom Aukcyjny Hess oferuje również usługę reklamy litycytowanych przedmiotów dla tych klientów, którzy chcą dodatkowo wypromować swoje produkty wystawione na aukcji.

CO MOżESZ U NAS ZNALE¬ć(KUPIć/SPRZEDAć)?
- pudełka "mix" (wszystkie drobiazgi w pudelku, np.: szklanki, sztućce, ubrania, buty, kosmetyki, książki, pościel – dosłownie wszystko czego szkoda Ci wyrzucić, a nie masz miejsca na trzymanie tego w domu);
- meble (lampy, krzesła, stoły, szafy, szafki, kredensy, biurka, komody, stoliki itp.);
- sprzęt AGD/RTV (nie tylko TV czy radio, ale i miksery, maszynki do mięsa, suszarki itp.);
- artykuły wyposażenia wnętrz (włączając dywany, zasłony, karnisze, pozostałości farby, którą malowaliście, a także Twoje rękodzieło - zrobiłeś/aś fajna ramkę na zdjęcia, namalowałeś/aś obrazek przynieś go do nas);
- zabawki (Twoje dziecko nie potrzebuje już nosidełka, fotelika do samochodu, pierwszego rowerka - przynieś go do nas);
- książki (masz setki książek a chętnie kupiłbyś sobie nowe - idealnym rozwiązaniem będzie wyzbycie się na aukcji tych, do których powracać nie będziesz);
- ubrania (kupione za duże buty, zły rozmiar sukienki, ciuchy - które kupujemy "na raz", coś co nosiliśmy ale tak naprawdę nigdy nam to do niczego nie pasowało - sprzedaj to i kup sobie coś na co od dawna miałaś/eś ochotę);
- materiały budowlane (odnawiałeś łazienkę - zostały Ci 2m2 glazury, stara bateria, trochę porysowana wanna, wymieniłeś swoją wysłużona kuchenkę na nowa, zmieniłeś aparat telefoniczny - przynieś je do nas - jest mnóstwo osób, które właśnie czegoś takiego szukają do swojego letniego domku na Mazurach);
- końcówki serii (masz sklep, małe stoisko, likwidacje olbrzymiej hurtowni a może sam w domu robisz np.: serwetki na szydełku - przynieś je do nas my jesteśmy otwarci na wszystkie propozycje / oferty)

DLACZEGO WARTO NAS ODWIEDZAć REGULARNIE? Czasami nie zdajemy sobie sprawy i ciężko nam uwierzyć jak wiele osób chciałoby kupić to, co my uważamy za rzecz zbędną np.: stary używany "sypiący się" kredens, który od lat zaśmieca Twoje mieszkanie - może być wymarzonym projektem do renowacji dla kogoś, kto zawsze o tym marzył. Możemy powiedzieć: no tak, ale jak ktoś mógł marzyć o moich starych cymbałkach, na których grałam 15 lat temu - otóż nasz Dom Aukcyjny Hess, jest dla wszystkich ludzi. Tu właśnie możesz stać się nabywca starego kredensu, którego ktoś będzie chciał się pozbyć nawet za 20 złotych, tu znajdziesz ubrania, książki, kanapy, zabawki itp. Może zdarzyć się tak, że staniesz się szczęśliwym posiadaczem np.: używanego dmuchanego baseniku dla dzieci za 5 zł. Może się zdarzyć, że drewniana fajka - czy kolekcja pocztówek trafia w Twoje ręce również za 5 złotych.

Jednak nasze aukcje, to nie tylko miejsce dla przedmiotów używanych - tu często będziesz miał okazje nabyć przedmioty nowe, rękodzieło itp. Dla osób regularnie nas odwiedzających już pod koniec wakacji lub na początku września zostanie zorganizowany Grill Integracyjny - do stałych bywalców (zarówno Kupujących jak i Sprzedających) zostaną wysłane pisemne zaproszenia. Dla stałych bywalców po okresie 3 m-cy zostanie wprowadzony program lojalnościowy Domu Aukcyjnego HESS.

KIEDY ODBYWAJ¡ SIę NASZE AUKCJE? Nasze aukcje odbywają się regularnie co dwa tygodnie w soboty zaczynając od 16 czerwca 2007 o godzinie 17:00. Aukcja trwa zazwyczaj 1-4 h. Dokładny harmonogram jest dostępny na Ścianie Ogłoszeń Domu Aukcyjnego HESS. Według zapotrzebowania oprócz co dwutygodniowych aukcji generalnych będą organizowane aukcje specjalistyczne np.: masz hurtownie butów - zostały Ci końcówki serii - masz ponad 200 par i chcesz żeby były one wystawione osobno - zorganizujemy dla Ciebie tzw.: aukcję specjalistyczną. Tu nasuwa się pytanie - no tak, ale za ile - ZA DARMO! Opłatami, jakie pobiera Dom Aukcyjny jest prowizja po 12,5% od zarówno od kupującego jak i od sprzedającego, oraz procent ewentualnej ceny rezerwowej(minimalnej), jeśli taka istnieje.

JAK ZOSTAć SPRZEDAJ¡CYM?
1. Przyjedź w czwartek 12:00 - 19:00 poprzedzający aukcje ze wszystkim, czego chcesz się pozbyć (najbliższy termin przyjęć 14 czerwca 2007) o kolejnych będziemy informować w serwisie.
2. Miej przy sobie dowód osobisty.
3. Spisz z nami protokół przyjęcia - gotowy formularz.
4. Zostaw swoje przedmioty.
5. Przyjedź w najbliższy czwartek 12:00 - 19:00 (również z dowodem osobistym) po aukcji i odbierz pieniądze* lub przedmioty.

JAK ZOSTAć KUPUJ¡CYM?
1. Przyjedź w sobotę miedzy 13:30 - 16:30, w która odbywa się aukcja i obejrzyj, co będziemy licytować.
2. Miej przy sobie dowód osobisty.
3. Zarejestruj się (gotowy formularz) pomiędzy 14:30 - 16:30.
4. Odbierz numerek (za który wpłacisz depozyt 20 zł) zwracany po aukcji i zrelaksuj się, bo już o 17:00 możesz brać udział w aukcji.
5. Zalicytowałeś / wygrałeś - po aukcji wpłać wylicytowaną kwotę** w kasie i odbierz swoje przedmioty zaraz po aukcji lub najpóźniej do godzina 12:00 następnego dnia.

* - pomniejszoną o naszą prowizje 12,5%
** - powiększoną o naszą prowizje 12,5%

JAK LICYTOWAć? Na odwrocie Twojej umowy zostanie nadany Ci numer - licytujesz poprzez podniesienie tego numeru. Zakończenie licytacji danego obiektu następuje w momencie uderzenia młotkiem przez aukcjonera i jest równoznaczne z zawarciem umowy sprzedaży. Po aukcji podejdź do Biura Hess - zapłać za wylicytowany przedmiot (tylko gotówka), weź potwierdzenie zapłaty, podejdź do osoby z identyfikatorem HESS, pokaz pokwitowanie a Twój towar zostanie Ci wydany. A co jeśli kupiłeś całe pudełko książek dla jednej części ulubionego komiksu a reszty nie potrzebujesz - jeśli chcesz resztę po prostu zostaw w oznaczonym miejscu - lub przynieś do sprzedania na kolejna aukcje.

CZY MOGę PRZYJŚć Z DZIEćMI? Tak - Regulamin naszego Domu Aukcyjnego zezwala na przychodzenie z dziećmi - można wjechać z wózkiem, bardzo prosimy o zachowanie ciszy w trakcie aukcji. Do nas można wchodzić z lodami oraz napojami.

FRAGMENT NASZEGO REGULAMINU: (...) Część wystawionych na aukcji obiektów posiada cenę rezerwowaną, poniżej której nie mogą być sprzedane. Jej wysokość jest znana wyłącznie organizatorowi i właścicielowi obiektu. Nieosiągnięcie tej ceny umożliwia sprzedaż warunkową, wymagającą dodatkowej zgody właściciela przedmiotu. Zakończenie licytacji danego obiektu następuje w momencie uderzenia młotkiem przez aukcjonera i jest równoznaczne z zawarciem umowy sprzedaży. Osoba, która zaoferowała najwyższą cenę staje się nabywcą. W przypadku zaistnienia sporu w trakcie licytacji, aukcjoner ma prawo rozstrzygnąć ten spór lub też ponownie wystawić obiekt do sprzedaży. Osoby, które dokonały na aukcji zakupu, zobowiązane są do podpisania umowy sprzedaży bezpośrednio po zakończeniu aukcji. Kwota wpłacona jako wadium pomniejsza należność dla DOMU AUKCYJNEGO. Do ogólnej wartości umowy doliczona zostaje prowizja w wysokości 12,5% (koszty organizacyjne). Po uregulowaniu całej należności, kupujący odbiera wylicytowany przedmiot osobiście i na własny koszt. Przedmiot powinien być odebrany najpóźniej następnego dnia od daty aukcji. W przypadku przekroczenia tego terminu DOM AUKCYJNY ma prawo policzyć składowe za każdy dzień zwłoki. Prawo własności zakupionego dzieła przechodzi na kupującego w momencie dokonania całej wpłaty. Dane osobiste, ujawnione przez kupującego, pozostają do wyłącznej wiadomości domu aukcyjnego (...)

DODATKOWE INFORMACJE: Na miejscu: mini barek, toaleta, parking. Zapraszamy zainteresowanych kupnem/sprzedażą oraz wszystkich chętnych do spędzenia czasu w nietypowy sposób w milej atmosferze i świetnym towarzystwie. Wszystkie osoby poniżej 18 lat, tylko pod opieka dorosłych.

Pamiętaj, że nasze aukcje to Twój udany biznes, to Twoja świetna zabawa, to Twój sposób na zarobek.

JAK NAS ZNALE¬ć? Dom Aukcyjny HESS Tomice koło Góry Kalwarii, przy zbiegu ulic Sosnowej i Brzozowej. Zobacz położenie domu aukcyjnego na mapie:

Dom Aukcyjny HESS - Tomice koło Góry Kalwarii, przy zbiegu ulic Sosnowej i Brzozowej

JAK SIę Z NAMI SKONTAKTOWAć?
Telefonicznie: poniedziałek - piątek (8:00 - 19:00 tel.: 0506 504 833), (8:00 - 10:00 tel.: 022 7563193),
e-mail: kasiahendren@hotmail.com
strona: www.domaukcyjnyhess.piaseczno.info
autor/źródło: Kasia Hendren - Dom Aukcyjny HESS

Napisz komentarz

Informacje23 maja 2007, 00:00,

Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność zmieniła konserwatora


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność w Piasecznie informuje mieszkańców, że zmianie ulega firma konserwująca zasoby Spółdzielni. Od dnia 1 czerwca 2007 roku konserwację prowadzi firma: BUDO-KRYS. Wszelkie zgłoszenia od mieszkańców, będą przyjmowane w biurze spółdzielni w budynku przy ulicy Fabrycznej 32, Piaseczno.

Ewentualne płatności za wykonanie usług obciążających lokatora, płatne będą u przedstawiciela wyżej wymienionej firmy za pokwitowaniem. Wykonawca wystawiał będzie rachunki lub faktury VAT. Cennik usług za wykonywanie prac obciążających lokatorów w najbliższym czasie będzie podany do wiadomości wszystkich mieszkańców naszego osiedla.

Informacja skierowana jest do mieszkańców osiedla należącego do Spółdzielni Mieszkaniowej Jedność w Piasecznie. Wiadomość pochodzi z tablic informacyjnych mieszkańców.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie