Informacje15 grudnia 2008, 00:00,

Dofinansowanie z Programu Przebudowy Dróg Lokalnych

Jak dowiadujemy się ze strony internetowej Starostwa www.piaseczno.pl, powiat piaseczyński znalazł się wśród 21 powiatów województwa mazowieckiego, które otrzymają dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Do Programu zakwalifikował się wniosek powiatu piaseczyńskiego, dotyczący przebudowy ul. Chyliczkowskiej na odcinku od ul. Warszawskiej w Piasecznie do ul. Sielskiej w Chylicach. Powiat piaseczyński otrzyma na ten cel 2,9 mln zł. Inwestycja będzie realizowana w 2009 r. Koszt inwestycji szacowany jest na prawie 8 mln zł.

Zgodnie z zasadami programu, z budżetu państwa można było uzyskać finansowanie połowy wartości zgłoszonych inwestycji, przy czym dofinansowanie jednego projektu ze środków programu nie mogło przekroczyć kwoty 3 mln zł rocznie. Celem przyjętego przez rząd Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 jest wsparcie inwestycji na kluczowych odcinkach dróg gminnych i powiatowych, prowadzące do zwiększenia płynności ruchu i poprawy bezpieczeństwa komunikacyjnego. Przebudowa ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie i Chylicach wypełnia także drugi cel programu, jakim jest tworzenie powiązań sieci dróg powiatowych z siecią dróg wojewódzkich i krajowych, prowadzące do zwiększenia dostępności lokalnych ośrodków gospodarczych.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców powiat piaseczyński
Tematy:

Popularny: 600 odsłonInformacje15 grudnia 2008, 00:00,

BILET AGLOMERACYJNY wspólny bilet ZTM - KM - WKD

Bilet aglomeracyjny stał się faktem! Od 1 stycznia 2009 roku, na podstawie biletów ZTM, pociągami Kolei Mazowieckich będą mogli podróżować również mieszkańcy gmin: Jabłonna, Legionowo, Wieliszew, Nieporęt, Zielonka, Józefów, Otwock, Piaseczno, Lesznowola i Ożarów. Do tej pory, ze Wspólnego Biletu mogli korzystać jedynie mieszkańcy Warszawy oraz podwarszawskich miejscowości: Ząbki, Sulejówek, Piastów i Pruszków. Teraz Wspólny Bilet został rozszerzony na teren całej aglomeracji warszawskiej. Zakres obowiązywania oferty - Wspólny bilet ZTM - KM - WKD:

Zakres obowiązywania oferty - Wspólny bilet ZTM - KM - WKD
kliknij, aby powiększyć plan (źródło: ztm.waw.pl)

Od 1 stycznia będzie obowiązywał na obszarze ograniczonym następującymi stacjami:
- Chotomów (linia do Nasielska)
- Nieporęt (linia do Radzymina)
- Zielonka z Zielonką Bankową (w stronę Wołomina)
- Zalesie Górne (linia radomska)