Informacje15 grudnia 2008, 00:00,

Dofinansowanie z Programu Przebudowy Dróg Lokalnych


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Jak dowiadujemy się ze strony internetowej Starostwa www.piaseczno.pl, powiat piaseczyński znalazł się wśród 21 powiatów województwa mazowieckiego, które otrzymają dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Do Programu zakwalifikował się wniosek powiatu piaseczyńskiego, dotyczący przebudowy ul. Chyliczkowskiej na odcinku od ul. Warszawskiej w Piasecznie do ul. Sielskiej w Chylicach. Powiat piaseczyński otrzyma na ten cel 2,9 mln zł. Inwestycja będzie realizowana w 2009 r. Koszt inwestycji szacowany jest na prawie 8 mln zł.

Zgodnie z zasadami programu, z budżetu państwa można było uzyskać finansowanie połowy wartości zgłoszonych inwestycji, przy czym dofinansowanie jednego projektu ze środków programu nie mogło przekroczyć kwoty 3 mln zł rocznie. Celem przyjętego przez rząd Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011 jest wsparcie inwestycji na kluczowych odcinkach dróg gminnych i powiatowych, prowadzące do zwiększenia płynności ruchu i poprawy bezpieczeństwa komunikacyjnego. Przebudowa ul. Chyliczkowskiej w Piasecznie i Chylicach wypełnia także drugi cel programu, jakim jest tworzenie powiązań sieci dróg powiatowych z siecią dróg wojewódzkich i krajowych, prowadzące do zwiększenia dostępności lokalnych ośrodków gospodarczych.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców powiat piaseczyński
Tematy:

Napisz komentarz

Popularny: 600 odsłonInformacje15 grudnia 2008, 00:00,

BILET AGLOMERACYJNY wspólny bilet ZTM - KM - WKD


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Bilet aglomeracyjny stał się faktem! Od 1 stycznia 2009 roku, na podstawie biletów ZTM, pociągami Kolei Mazowieckich będą mogli podróżować również mieszkańcy gmin: Jabłonna, Legionowo, Wieliszew, Nieporęt, Zielonka, Józefów, Otwock, Piaseczno, Lesznowola i Ożarów. Do tej pory, ze Wspólnego Biletu mogli korzystać jedynie mieszkańcy Warszawy oraz podwarszawskich miejscowości: Ząbki, Sulejówek, Piastów i Pruszków. Teraz Wspólny Bilet został rozszerzony na teren całej aglomeracji warszawskiej. Zakres obowiązywania oferty - Wspólny bilet ZTM - KM - WKD:

Zakres obowiązywania oferty - Wspólny bilet ZTM - KM - WKD
kliknij, aby powiększyć plan (źródło: ztm.waw.pl)

Od 1 stycznia będzie obowiązywał na obszarze ograniczonym następującymi stacjami:
- Chotomów (linia do Nasielska)
- Nieporęt (linia do Radzymina)
- Zielonka z Zielonką Bankową (w stronę Wołomina)
- Zalesie Górne (linia radomska)
- Śródborów (linia otwocka)
- Płochocin (linia sochaczewska)
- Sulejówek-Miłosna (linia mińska)
- Pruszków (linia skierniewicka)

Pociągami Kolei Mazowieckich będzie można podróżować na podstawie biletów: 30- i 90-dniowych (z wyłączeniem biletów na jedną linię), dobowych, 3-dniowych, 7-dniowych a także na podstawie biletu seniora. W pociągach Kolei Mazowieckich honorowane są również uprawnienia do przejazdów bezpłatnych oraz ulgowych, zgodnie z przepisami taryfowymi Zarządu Transportu Miejskiego. Wyżej wymienione bilety ZTM są honorowane pod warunkiem, że zostały skasowane lub aktywowane przed rozpoczęciem podróży. Bilety 30- lub 90-dniowe można aktywować u kierownika pociągu. Poza granicami pierwszej strefy biletowej ZTM, w pociągach KM obowiązują bilety ważne w 1 i 2 strefie. Więcej informacji na ten temat wspólnego biletu: gazeta.pl
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie