Informacje27 lutego 2019, 07:00,

Dofinansowanie bibliotecznych projektów


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Dwa projekty Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno otrzymały dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.

Dofinansowanie bibliotecznych projektów

Projekty „Wszechświat uczuć w świecie książki” oraz „Biblioteka(rz) wielu możliwości” znalazły się na liście wniosków, którym Ministerstwo przyznało dotację. Celem projektów jest nie tylko promocja literatury, lecz także, a może przede wszystkim, działania na rzecz mieszkańców gminy. Łącznie biblioteka otrzymała 51 240 zł na realizację zadań.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Celem projektu „Wszechświat uczuć w świecie książki” jest zwrócenie uwagi na książki związane z tematami emocji i uczuć człowieka.

– Cieszymy się, że będziemy mogły zrealizować projekt „Wszechświat uczuć w świecie książek”, który przyniesie korzyści zarówno małym, jak i dużym czytelnikom – mówią Anna Wysocka i Joanna Miter-Cena z filii w Józefosławiu, która zgłosiła projekt. – Będziemy promować wartościową literaturę, która pomoże znaleźć rozwiązania problemów trapiących dzieci, młodzież, rodziców i dziadków. Zorganizujemy spotkania i warsztaty z autorami specjalizującymi się w tego rodzaju literaturze, trenerami rozwoju osobistego i psychologami. Wybrane książki będziemy prezentować i zamieszczać ich recenzje na stronie biblioteki. Dodatkowym atutem projektu będzie maskotka biblioteczna, której czytelnicy nadadzą imię. Użytkownicy będą ją wypożyczać wraz z dołączonym brulionem o tytule „Księga uczuć”. W brulionie będą tworzyć i zapisywać przygody maskotki. Zebrane historie wydamy w formie e-booka.

Drugi projekt, „Biblioteka(rz) wielu możliwości”, związany będzie z otwarciem nowej placówki w Centrum Edukacji Multimedialnej w Piasecznie.

– Biblioteka wielu osobom kojarzy się – słusznie – z książkami. A przecież od wielu lat wizerunek bibliotek się zmienia, ewoluuje. Obecnie to nie tylko książki, lecz także audiobooki, filmy, gry planszowe, liczne warsztaty, spotkania, zajęcia, a przede wszystkim – miejsce dla ludzi z pasją – informuje Sylwia Chojnacka-Tuzimek, Zastępca Dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno. – Chcemy pokazać, że w piaseczyńskich bibliotekarzach i bibliotekach drzemią niezgłębione pokłady wiedzy i możliwości, którymi chętnie dzielą się z czytelnikami i bywalcami placówek. Dlatego pragniemy zorganizować tydzień pełen atrakcji dla różnych grup wiekowych, warsztaty, wystawy. W ten sposób pokażemy, że biblioteki mają ogromne możliwości promowania i rozwoju kultury. Wszystko to połączymy z otwarciem nowej biblioteki w CEM-ie. Czeka nas zatem tydzień atrakcji, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej biblioteki, gdzie pojawiać się będą informacje na temat projektów i nie tylko.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje25 lutego 2019, 17:00,

Strefa kobiet pozytywnie zakręconych w Konstancinie-Jeziornej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

25 lutego 2019 roku o godz. 18.00 w ramach Strefy Kobiet Pozytywnie Zakręconych odbędzie się spotkanie nt. "W co i jak grać, kiedy nie ma o czym gadać – towarzyskie planszówki" z Anną Krajewską – trenerką biznesu, nauczycielką akademicką, doradcą zawodowym, autorką podręcznika i materiałów dydaktycznych „Kompetencje personalne i społeczne”. Zajmuje się szeroko pojętą dydaktyką, szkoli trenerów i nauczycieli, na co dzień wykorzystuje i tworzy gry wykorzystywane w edukacji. Prowadzi także zajęcia z młodzieżą w obszarze rozwoju life skills (umiejętności życiowych, miękkich), indywidualne wsparcie w montowaniu sukcesów, czyli planowania kariery lub start-up-owego biznesu. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. 

Strefa kobiet pozytywnie zakręconych w Konstancinie-Jeziornej

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

O czym to będzie?
Krótki warsztat jak wykorzystać gry planszowe do rozkręcenia towarzyskiego spotkania czy rodzinnej imprezy. Jak dzięki grze można poznać się bardziej i nawiązać bliższe, cieplejsze relacje. A także o tym, jak wykorzystywać tę sama grę na różne sposoby i niekoniecznie czytać zawiłe instrukcje:) Jak słyszysz planszówki i mówisz „bllleee, to nie dal mnie” to ten warsztat jest właśnie dla Ciebie.
Jak to zrobimy?
Zapoznasz się z kilkoma grami i krótkimi zasadami. Żadnego brydża ani chińczyka, będzie coś co Cię zaskoczy. Wspólnie wybierzemy jedną z nich do rozgrywki. Rozegramy partyjkę albo dwie albo więcej – zobaczymy na ile stracimy poczucie czasu – gra wciąga.  A na koniec sama będziesz zaskoczona ile pomysłów powstanie na gier zastosowanie.
Jak się przygotować?
Możesz pomyśleć kogo chciałabyś bardziej towarzysko rozkręcić. Przyjdź z ciekawością i uśmiechem, bo to wieczór dobrej zabawy.

Gospodynią i pomysłodawczynią Strefy jest Alicja Stankiewicz – psycholog, trenerka, coach.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie