Informacje21 listopada 2017, 16:30,

Dobrze że jesteś - warsztaty umiejętności społecznych dla nastolatków w Piasecznie

Zapraszamy do udziału w warsztatach umiejętności społecznych dla nastolatków pn.: Dobrze, że jesteś. Zajęcia dedykowane są młodym ludziom, którym brak jest pewności siebie oraz przeżywającym trudności w relacjach z rówieśnikami, a także tym nastolatkom, które chcą lepiej radzić sobie w grupie i rozwijać umiejętności pozwalające budować trwałe i pozytywne relacje z innymi ludźmi.

DOBRZE ŻE JESTEŚ - WARSZTATY UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH DLA NASTOLATKÓW W PIASECZNIE

Podczas zajęć bawiąc się, grając i rozmawiając na ważne dla nas tematy - nauczymy się rozpoznawać i wyrażać swoje emocje, odważniej komunikować z innymi oraz bronić swoich praw i granic. Zapraszamy uczniów klas VII szkoły podstawowej i II, III gimnazjum.

Zajęcia będą odbywały się:
- we wtorki od 21.11.2017 do 19.12.2017 w godz. 17:30 - 20:00,
- w sobotę 02.12.2017 w godz. 9:00 - 13:00.

Zapisy i kontakt: udział w warsztatach poprzedzony jest spotkaniem indywidualnym, na które zapraszamy uczestnika zajęć wraz z rodzicami. Odbycie indywidualnej konsultacji jest niezbędnym warunkiem przyjęcia na warsztaty. Kontakt: Karolina Szachnowska 22 756-72-63, karolina.szachnowska@mgops.piaseczno.eu

Informacje7 listopada 2017, 11:57,

Nabór wniosków na wymianę pieców lub palenisk węglowych w gminie Prażmów

Wójt Gminy Prażmów ogłasza w terminie do 31 grudnia 2017 r. otwarty nabór wniosków dla osób zainteresowanych modernizacją indywidualnych źródeł ciepła w 2018 roku.

Prowadzony przez Gminę Prażmów nabór jest elementem przygotowania dokumentacji aplikacyjnej wniosku o dofinansowanie planowanych zadań ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Poniższe warunki otrzymania dotacji mogą ulec zmianie po ogłoszeniu konkursu w 2018 r. przez WFOŚiGW.

Projekt będzie realizowany jedynie w przypadku pozyskania przez Gminę dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Dofinansowaniem mogą być objęte przedsięwzięcia polegające na modernizacji indywidualnych źródeł ciepła tj. wymianie kotłów lub palenisk węglowych na gazowe, olejowe lub opalane biomasą (kotły na biomasę nie mogą posiadać dodatkowego rusztu żeliwnego, umożliwiającego tradycyjne palenie jak w kotle zasypowym), zastąpienie kotłów gazowych, olejowych lub opalanych biomasą źródłem ciepła o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła (z wyłączeniem montażu kotłów na węgiel lub ekogroszek).

Dotacja wynosi do 75 % kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 5 000,00 zł dla mieszkańca. Pozostałe koszty realizacji przedsięwzięcia stanowić będzie wkład własny dla wnioskodawcy.

Więcej informacji na ten temat, można przeczytać na stronie Gminy Prażmów: http://www.prazmow.pl/art,437,nabor-wnioskow-na-wymiane-piecow-lub-palenisk-weglowych

Polecane dla Ciebie