Informacje28 maja 2019, 17:00,

Dobranocki dla dorosłych - Teatr Albocoś w Górze Kalwarii

28 maja 2019 roku o godz. 19.00 zapraszamy na spektakl pt. "Dobranocki dla dorosłych" w wykonaniu Teatru Albocoś w reżyserii Grzegorza Emanuela. Występują: Marta Całka, Iwona Dmochowska, Dorota Kasperska, Jakub Kurpiński, Marta Lipińska, Dorota Paczesna, Anna Porczyk, Julia Sawicka, Sylwia Szewczyk, Edyta Wiśniewska. Opracowanie muzyczne: Edyta Wiśniewska. Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Miejsce: Kino Uciecha, ul. ks. Sajny 14.

Dobranocki dla dorosłych - Teatr Albocoś w Górze Kalwarii

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

„Dobranocki dla dorosłych” to sceniczna adaptacja pięciu wybranych bajek, które dawno temu, w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, opowiadał telewidzom Jan Kobuszewski. Zapraszamy na spektakl tych, którzy owe humorystyczne audycje pamiętają, jak i tych, którzy wiedzę o PRL-u czerpali już z lekcji historii. Przekonamy się, czy opowiastki są wciąż aktualne? Czy dalej bawią ich przewrotne pointy? Oczywiście ALBOCOŚ nie byłby Albocosiem, gdyby tu i ówdzie nie dołożył czegoś do siebie! Tak czy inaczej, zapowiada się solidna porcja dobrej zabawy.

Informacje26 maja 2019, 08:00,

Miejski spacer historyczny – Zalesie Dolne miasto ogród

26 maja 2019 roku o godz. 10:00 zapraszamy na miejski spacer historyczny ULICAMI PIASECZNA – Zalesie Dolne miasto ogród. Historie związane z odwiedzanymi ulicami opowiadać będzie Stanisław Hofman – znany piaseczyński przewodnik, miłośnik i popularyzator historii Piaseczna. O zabytkowych zalesiańskich willach opowiadać będą – Hanna Zbyszewska i Mira Walczykowska z Fundacji “Dom Zośki”. Zbiórka: stacyjka kolejki wąskotorowej Zalesie Dolne (ul. Stołeczna obok nr 32). Koniec: skrzyżowanie ul. Pomorska/Aleja Polskiego Państwa Podziemnego. Udział bezpłatny.

Miejski spacer historyczny – Zalesie Dolne miasto ogród

Cykl spacerów miejskich przybliżających historię Piaseczna. Podczas spacerów dowiemy się o wydarzeniach, mieszkańcach, zabytkach związanych z daną ulicą. Zobaczymy archiwalne zdjęcia. Usłyszymy wiele ciekawostek i anegdot. Prowadzenie: Stanisław Hofman – przewodnik, miłośnik i popularyzator historii Piaseczna.

Wydarzenie zorganizowane w ramach 590-lecia nadania praw miejskich Piasecznu.