Informacje12 sierpnia 2017, 08:00,

Do 15 sierpnia zgłoszenia do konkursu Piosenki Dołującej

Pierwsza część tegorocznego Festiwalu Piosenki Dołującej będzie miała formę otwartego konkursu. Przewidywana godzina rozpoczęcia konkursu to 15.00. Odbędzie się on tradycyjnie na Zimnych Dołach w Lasach Chojnowskich w Gminie Piaseczno. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest przesłanie demo proponowanych piosenek w formacie mp3 dyktatorowi artystycznemu Festiwalu Stanisławowi Szczycińskiemu na adres mailowy kontakt@mikroklimat.art.pl do dnia 15 sierpnia 2017 roku.

DO 15 SIERPNIA ZGŁOSZENIA DO KONKURSU PIOSENKI DOŁUJĄCEJ

Do dnia 25 sierpnia 2017 roku, każdy z zakwalifikowanych do konkursu uczestników dostanie mailowe potwierdzenie od dyktatora. Występ konkursowy każdego z uczestników to prezentacja dwóch piosenek, których łączny czas trwania nie może przekroczyć 8 minut. Akompaniament musi być wykonywany na żywo, półplaybacki są wykluczone. Proponowany repertuar musi spełniać kryteria zgodności z ideą Festiwalu Piosenki Dołującej.

Piosenki wyłącznie w języku polskim powinny mieścić się w jednej z czterech kategorii:
1. Autorska piosenka dołująca – najlepiej z własnym tekstem i muzyką, lub co najmniej z własnym tekstem
2. Dowolna, mniej lub bardziej znana piosenka zaczerpnięta z bogatej literatury twórczości ponurej i dołującej
3. Sponurzona, dowolna wesoła piosenka
4. Dowolna wesoła piosenka opatrzona komentarzem wskazującym na przewrotność jej wesołości, czyli zmyślnym zdekonspirowaniem jej skrytego, dołującego działania na słuchaczy

Jury w składzie: Małgorzata Duk-Nowosad, Wacław Juszczyszyn i Wojciech Jarociński wyłoni laureatów konkursu, którzy wystąpią w części wieczornego koncertu festiwalowego poświęconej prezentacji najpiękniej dołujących konkursowych piosenek. Nagrody. Trzy główne nagrody fundowane są przez Urząd Gminy Piaseczno i Starostwo Powiatowe Piaseczno. Przewidziana jest również nagroda specjalna Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego.

Zapraszam do zgłaszania się do Konkursu V Festiwalu Piosenki Dołującej

Stanisław Szczyciński
Dyktator Artystyczny V Festiwalu Piosenki Dołującej

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje2 sierpnia 2017, 18:49,

Podinspektor Robert Pach objął stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie

Powitaliśmy nowego Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie Pana podinspektora Roberta Pacha. W uroczystej odprawie udział wzięli przedstawiciele kadry kierowniczej pod przewodnictwem I Zastępcy Komendanta Powiatowego w Piasecznie Pana mł. insp. Roberta Chmielewskiego.

PODINSPEKTOR ROBERT PACH OBJĄŁ STANOWISKO ZASTĘPCY KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI W PIASECZNIE

W dniu 1 sierpnia służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Piasecznie rozpoczął Pan podinsp. Robert Pach. Został mu powierzony obowiązek sprawowania funkcji Zastępcy Komendanta Powiatowego.

Uroczystemu wprowadzeniu towarzyszyła odprawa kadry kierowniczej naszej jednostki. W imieniu policjantów oraz pracowników cywilnych nowego Zastępcę Komendanta powitał I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie mł. insp. Robert Chmielewski.

Pan podinsp. Robert Pach ma 47- lat i swoją dotychczasową już 27- letnią służbę pełnił na terenie województwa lubuskiego. Z bogatego doświadczenia zawodowego Pana Komendanta na uwagę zasługuje między innymi pełnienie służby na stanowisku zastępcy naczelnika sztabu Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, Zastępcy Komendanta Komisariatu I Policji w Zielonej Górze oraz ostatnio na stanowisku Z-cy dowódcy Samodzielnych Pododdziałów Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

W swoim powitaniu podinsp. Robert Pach podkreślił ogromny zaszczy jakim jest dla niego możliwość pełnienia dalszej służby na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu piaseczyńskiego.

Zastępca Komendanta Powiatowego w Piasecznie podinsp. Robert Pach w naszej jednostce odpowiedzialny będzie za nadzór nad służbą prewencyjną.

Panu Komendantowi objęcia nowego stanowiska serdecznie gratulujemy!

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie