Informacje20 czerwca 2018, 06:00,

Dni Sportu - Festiwal Sportu SP 5 Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Od 18 do 20 czerwca 2018 roku odbędzie się trzydniowe Dni Sportu z finałowym Festiwalem Sportu Szkoły Podstawowej nr 5 w Piasecznie. Tegoroczny Dzień Sportu ze względu na liczbę uczestników, musiał zostać rozłożony na trzy dni. 18 czerwca startuje w oddziale przy ul. Orężnej. 19 czerwca odbędą się zawody sportowe dla klas 0-3 na boisku szkolnym SP 5, natomiast 20 czerwca na stadionie GOSiR Piaseczno odbędzie się najważniejsza impreza, czyli Festiwal Sportu (dla klas 4-6).

DNI SPORTU - FESTIWAL SPORTU SP5 PIASECZNO

Rada Rodziców Sp 5 w Piasecznie wraz z Zespołem Wychowania Fizycznego kilka lat temu zaczęli realizować projekt Dnia Sportu w Szkole Podstawowej nr 5. Zaczęło się dość nieśmiało: niewielu uczniów, wszyscy zmieścili się na hali sportowej i na boisku. Imprezę poprowadzą nauczyciele wychowania fizycznego. Do inicjatywy dołączyli: Silikonki, Extreme Warrior Park, UKS “Piątka”, KS Victoria Piaseczno, Stowarzyszenie Kondycja. Wydarzenie na facebook: www.facebook.com/events/1772113399537917/ Zapraszamy!

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje18 czerwca 2018, 15:57,

Nowe autobusy L kursują w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Od 18 czerwca 2018 roku w Piasecznie kursują nowe, niskopodłogowe autobusy lokalne. Wszystkie pojazdy zaoferowane w ramach świadczenia usługi są nowe lub kilkuletnie i spełniają szereg wymogów wynikających ze specyfikacji przetargowej. Autobusy są nowoczesne, niskopodłogowe, wyposażone w rampę oraz miejsce wyznaczone na wózek inwalidzki. Mieszkańcy Piaseczna będą musieli przyzwyczaić się do ich niebieskiej barwy, która zgodnie z polityka ZTM docelowo będzie obowiązywać na wszystkich liniach L w ramach aglomeracji warszawskiej.

Nowe autobusy L kursują w Piasecznie

Gmina Piaseczno, która pokrywa 80% wynagrodzenia przysługującego operatorowi za wykonanie usługi, zabezpieczyła na ten cel w 2018 r. środki w wysokości ok 3 mln zł.

Przetarg na świadczenie usługi przewozu w ramach systemu komunikacji miejskiej łączącego obszar Gminy Piaseczno z Warszawą na lata 2018 – 2020, wygrało konsorcjum firm Polonus i Stalko.

Przeczytaj też: Poznaj sploty piaseczyńskich historii

Nowe autobusy L kursują w Piasecznie

Przypominamy, że dla posiadaczy Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca przejazdy wszystkimi liniami gminnej komunikacji na liniach “L”, których organizatorem jest Gmina Piaseczno są darmowe. Programem objęte są zatem następujące linie: L-2, L-5, L-12, L-13, L-24, L-25, L-32, L-39. Darmowy przejazd przysługują na całej trasie danej linii, również poza granicami Gminy Piaseczno.

UMiG Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie