Informacje19 czerwca 2016, 13:00,

DNI KONSTANCINA PIKNIK RETRO 2016


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


18-19 czerwca 2016 roku zapraszamy na DNI KONSTANCINA 2016. Na scenie Amfiteatru Parku Zdrojowego prezentowany jest bogaty program artystyczny, a park staje się areną działań artystycznych, sportowych, kulinarnych. Organizatorzy zapraszają do udziału w oba dni. Niedziela 19 czerwca ma charakter Pikniku Belle Epoque – tym razem przenosimy się pod koniec XIX i na początek wieku XX i prosimy, by Państwo nawiązali do tej epoki (swoim strojem, wystrojem stoiska). Wstęp wolny. Organizatorzy zapraszają na Dni Konstancina.

DNI KONSTANCINA 2016

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Program Dni Konstancina 18-19 czerwca 2016 r.:

Sobota 18 czerwca

Amfiteatr
13.30-18.00 Występy lokalnych grup artystycznych:
Chór ,,Jedynka „ z Z.S nr 1w Konstancinie-Jeziornie pod kierownictwem Kariny Zielonki Sekcja gitarowa z KDK pod kierownictwem Wojciecha Steca Zespół taneczny ,,Sonata” z GOSIR pod kierownictwem Lidii Leszczyńskiej Zespół ,,Przepióreczka” z Z.S nr 2 w Konstancinie-Jeziornie pod kierownictwem Lidii Leszczyńskiej Grupa teatralno –taneczna Rapsodia pod kierownictwem Lidii Leszczyńskiej Biblioteka Publiczna w Konstancinie-Jeziornie – Dorota Gellner oraz Wydawnictwo Pani Twardowska Chór z Z.S nr 2 w Konstancinie-Jeziornie pod kierownictwem Romana Rudowskiego Zespół taneczny ,,Samba” z Z.S nr 3 w Konstancinie-Jeziornie pod kierownictwem Anny Paduch Grupa musicalowa z KDK pod kierownictwem Miszy Hairulina Studio wokalne Szkoły Muzycznej w Konstancinie-Jeziornie pod kierownictwem Bożeny Zalewskiej 18.00 – The Warsaw Dixielanders
20.30 Koncert Haliny MlynkowejPlener Park Zdrojowy przy Amfiteatrze
Działania w plenerze:

13.00-18.00 Miasteczko sprawnościowe dla najmłodszych: strzelanie z łuków, tor przeszkód, strzały do bramek, rzuty do kosza, hula-hop, badminton, bocce, dart
14.00-18.00 Warsztaty dla dzieci i dorosłych:
Animacje z Bajkostworami – Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Mięciutkie „wypychanki”- Bajkostwory, każdy jest inny nie tylko kształtem lecz i rozmiarem. Te najmniejsze można łatwo podrzucić lecz na tych ponad 3 metrowych wygodniej się położyć i wtulić. Są też olbrzymie kostki z dziurą do których można wejść. Można podnieść gigantyczną frytkę lub zatrzasnąć się w poduszkowym fortepianie. Wielką atrakcją jest Turlanka w której wszyscy się chowają i turlają.
Warsztaty naukowe – Podczas warsztatów zobaczymy pokazy maszyn zbudowanych z klocków Lego: elektrowni ekologicznych , pojazdu zasilanego paliwem wodorowym oraz małe warsztaty chemiczne.
Warsztaty rzeźbiarskie – Od projektu do gotowego dzieła rzeźbiarskiego – na podstawie zaproponowanych wzorów lub też według własnego projektu będzie można wykonać małą formę rzeźbiarską. Prowadzenie – artysta plastyk Marek Łukasik.
14.00-18.00 Animacje dla dzieci oraz malowanie buziek
14.30-17.30 Przejażdżki kucykami
14.00-18.00 Gra Miejska – Trasa piesza liczy ok. 6 kilometrów. Na trasie znajduje się 5 punktów kontrolnych. Warunkiem ukończenia gry jest dotarcie do wszystkich punktów całą drużyną i wykonanie zleconych zadań. W czasie marszu obserwujemy ciekawostki architektoniczne oraz przyrodnicze. Zapisujemy swoje spostrzeżenia. Z wiedzy na temat tych ciekawostek zostaniemy rozliczeni na mecie gry.
9.30-17.00 Turniej piłki plażowej o puchar Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna ( boisko do siatkówki)
10.00-13.00 Turniej Speed badmintona ( plener przy Hugonówce)
13.00 – 20.00 Dmuchane zabawki, aleja artystyczna, stoiska gastronomiczne oraz handlowe

Hugonówka
12.00 – Otwarcie wystawy pokonkursowej studentów Politechniki Warszawskiej ,,Projekty rewitalizacji zabytkowej architektury Konstancina–Jeziorny „
13.00 – 18.00 Prezentacja modeli zabytkowych konstancińskich willi ,,Miniatury Konstancina” Andrzeja Makulskiego (plener)
13.00 – Wycieczka z przewodnikiem śladami modernizmu. T. Lachowski
14.00 – Wycieczka z przewodnikiem po szlaku filmowym. A. Zyszczyk
14.00 – Otwarcie wystawy plenerowej ,,Słynne Kobiety Konstancina”
17.00 – Otwarcie wystawy ,,Konfrontacje „cz. 2 (galeria)
16.00-18.00 Literatura na leżakach cz. 1 ( plener przy altanie)

DNI KONSTANCINA 2016

Niedziela 19 czerwca 13.00-22.00
13.30 Parada Retro (Stara Papiernia)

Amfiteatr
14.00-18.30 Program na scenie:
Big Band Rondo Konstancin
Miejska Orkiestra Moderato Warka
Zespół taneczny Sonata
Spektakl ,, Oświadczyny” A. Czechowa. Wstąpią: Joanna Górniak, Andrzej Niemirski, Julian Mere Iluzjonista Szalony Kapelusznik ( program dla dzieci ) Rozstrzygnięcie konkursu na Strój Retro
17.30 Koncert artystów Teatru Wielkiego – Opery Narodowej
Arie i duety operowe i operetkowe w klimacie i stylu BELLE EPOQUE – wybrane spośród najpiękniejszych w literaturze muzycznej utwory kompozytorów takich jak w Johann Strauss, Jacques Offenbach, Léo Delibes, Ruggiero Leoncavallo, Franz Lehár i Imre Kálmán. Artyści Teatru Wielkiego – Opery Narodowej zaprezentują repertuar od lat cieszący i poruszający serca słuchaczy. Wystąpią: Orkiestra Kameralna Teatru Wielkiego – Opery Narodowej pod dyrekcją Piotra Staniszewskiego. Prowadzenie : Izabella Kłosińska Młodzi śpiewacy – artyści AKADEMII OPEROWEJ: Bożena Bujnicka, Marcela Wierzbicka, Marcjanna Myrlak, Przemysław Baiński, Emil Ławecki, Mikołaj Trąbka Paweł Trojak, Jan Żądło, Paweł Kołodziej.
20.30 Widowisko ,,Poza Czasem” – Teatr Akt
To metafora podróży w czasie i przestrzeni, która prowadzi w głąb własnej wyobraźni. Podejmujemy ją nieświadomie każdego dnia, poszukując wartości i dociekając sensu istnienia. Podróżując doświadczamy, poznajemy, pokonujemy słabości, a potem nigdy nie pozostajemy już tacy sami. Zderzają się tu nowe doświadczenia z refleksją nad przemijaniem. Wędrówka poza czasem to chwila, w której możemy się zatrzymać i dostrzec drugiego człowieka obok nas. Fantazyjna opowieść utrzymana jest w malowniczej stylistyce steampunk, łączącej styl retro z fantastyką naukową. Teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z muzyką graną na żywo składają się na ekspresyjne widowisko. Spektakl został przygotowany we współpracy z Miastem Stołecznym Warszawą. Reżyseria – Agnieszka Musiałowicz i zespół Scenografia – Tomasz Musiałowicz, Hektor Werios Muzyka – Godzzilla Team / Dominik Strycharski/vocal permormance i Grzegorz Szyma/DJ Produkcja – Teatr Akt Występują: Marta Suzin, Karolina Banaszek, Agnieszka Musiałowicz, Janusz Porębski, Marek Kowalski, Tomasz Musiałowicz, Krzysztof Skarżyński, Julian Waglewski

Plener Park Zdrojowy przy Amfiteatrze
Działania w plenerze:

14.00-18.00 Retro warsztaty dla dzieci i dorosłych
Warsztaty ,,Dawniej i dziś” – Podczas spotkania odpowiemy na takie frapujące pytania – Jak prasowano gdy nie było żelazek?, Jak wyglądała „pierwsza pralka”?, Jak spędzali czas wolny dziadkowie i pradziadkowie? Jak wyglądał strój kąpielowy 100 lat temu? Podczas zajęć angażujemy dzieci w konkretne działania – na przykład podejmą próbę prania na tarze, skomponują dawne i dzisiejsze stroje, będą grać w dawne gry, zrobią fruczkę i napiszą coś gęsim piórem.
Warsztaty Rodzinne – Warsztaty dla rodzin podczas których dzieci i opiekunowie będą mogli wykonać rodzinne duże wizytówki w stylu belle epoque. Wycinanie, kolorowanie, klejenie, twórcza współpraca dorosłych i dzieci a efekty można zabrać do domu.
Warsztaty Opowiadania Bajek – Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Spotkanie z baśniami H. C. Andersena. Warsztaty „Modne” – z kartonu, kawałków materiału, koronki, guzików, tasiemek wykonamy stroje, jakie nosiły damy oraz dżentelmeni na przełomie XIX i XX wieku. Prowadzenie – Paulina Szewczyk.
Warsztat ,,Zabawy naszych dziadków” – porozmawiamy o zabawach, w jakie bawili się nasi dziadkowie i ozdobimy drewnianego konika na biegunach. A najmłodsi będą mogli na koniku się pobujać. Prowadzenie – etnograf Ela Lipska
14.00-18.00 Animacje dla dzieci – Alicja w Krainie Czarów
13.30-18.00 Gry i zabawy sportowe z epoki oraz strzelanie z łuków
Przejażdżki omnibusem konnym ( 13.30-17.00)
Przejażdżki bryczkami ( 13.30-17.00)
Przejażdżki kucykami (14.30-17.00)
Prezentacja retro samochodów ( 13.30-17.00)
Bicykle ( 13.30-17.00)
Kataryniarz ( 13.30-17.00)
Atelier fotograficzne w stylu Belle Epoque (13.30-17.00)
13.30-18.00 Akcja portretowa Szklanym okiem Tessar’a – prowadzenie T. Myśluk.
Celem akcji portretowej jest stworzenie autorskiej wizji Dni Konstancina 2016. Zdjęcia będą wykonane miechowym aparatem wielkoformatowym, zainstalowanym na drewnianym statywie. Fotograf będzie przechadzał się wśród uczestników imprezy i zapraszał wybranych przez siebie modelki i modeli do retro portretu. Szczególną uwagę zwróci na osoby w stylizacji Belle Epoqe.
14.00-18.00 Ambrotypy – Ambrotyp to zdjęcie na czarnym szkle wykonane za pomocą XIX – wiecznej techniki mokrego kolodionu. Każda praca jest unikatem i nie da się jej skopiować. Cały proces od oblewania szklanej płyty, poprzez uczulanie, naświetlanie i wywoływanie musi być wykonany w ciągu paru minut. Obraz po zawerniksowaniu jest bardzo trwały. Lśniące srebro na czarnym szkle jest niezwykle estetyczne, dodaje zdjęciu trójwymiarowości oraz magii…
15.30-16.30 Biegi dla najmłodszych w wieku 1-9 lat. Zapisy w godz. 13.00-15.30
10.00 Turniej Tenisa Retro Cup
14.00-18.00 Symultana szachowa z Arcymistrzynią Agnieszką Brustman ( tężna )
14.30-15.30 Mecz piłki nożnej w stylu epoki. Po raz pierwszy podczas Dni Konstancina odbędzie się mecz piłki nożnej w stylu RETRO. Naprzeciwko siebie staną: drużyna Urzędników oraz drużyna Mieszkańców Konstancina – Jeziorny. Mecz odbędzie się w strojach sportowych z przełomu XIX i XX wieku.
9.30-17.00 Turniej piłki plażowej o puchar Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna ( boisko do siatkówki)
10.00 – Turniej rodzinny badmintona ( hala GOSIR ul. Żeromskiego 15)
13.00 – 20.00 Aleja Artystyczna, stoiska gastronomiczne oraz handlowe

Hugonówka
11.00-20.00
- Wystawa -,, Projekty rewitalizacji zabytkowej architektury Konstancina–Jeziorny „
- Wystawa – ,,Słynne Kobiety Konstancina”
- Wystawa – ,,Konfrontacje „ cz.2
12.00 Wycieczka z przewodnikiem szlakiem Stefana Żeromskiego. S. Hoffman.
13.00-18.00 Prezentacja modeli zabytkowych konstancińskich willi ,,Miniatury Konstancina” Andrzeja Makulskiego
13.00–18.00 Stoisko promujące projekt ,, Kalejdoskop Konstancina”
14.00 Wycieczka z przewodnikiem szlakiem znanych rodów. T. Świątek.
14.00 -16.00 Literatura na leżakach dla najmłodszych. Prowadzenie M. Nyckowska
15.00 Retro Piknik na trawie
16.00 -18.00 Roztańczona Hugonówka
18.30 Loty Balonem (Park Ikara)
18.30 -19.30 Nieme kino w Hugonówce – ,,Podróż na księżyc ” i ,,Podbój bieguna północnego” z oprawą muzyczną i dubbingiem na żywo.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje18 czerwca 2016, 11:00,

Odjazdowy Bibliotekarz w Piasecznie - II Piaseczyński Rajd Rowerowy


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza na drugi Piaseczyński Rajd Rowerowy z cyklu Odjazdowy Bibliotekarz. Start 18 czerwca 2016 r. o godzinie 11:00. W tym roku miłośnicy książek i rowerów odwiedzą naszą Filię w Chojnowie, gdzie czeka na nich moc atrakcji. Zapisy pod numerem tel. 22 756 73 58 lub w siedzibie Biblioteki przy ul. Kościuszki 49.

ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ W PIASECZNIE - II PIASECZYŃSKI RAJD ROWEROWY

Regulamin II-go rajdu rowerowego bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich miłośników książki, bibliotek i rowerów Odjazdowy Bibliotekarz w Piasecznie (pdf)

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie