Informacje6 czerwca 2008, 00:00,

Dni Konstancina Piknik Park Zdrojowy Konstancin 2008

Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Konstanciński Dom Kultury zapraszają w najbliższy weekend 7 i 8 czerwca 2008 roku do Parku Zdrojowego w Konstancinie, gdzie odbędą się DNI KONSTANCINA PIKNIK RODZINNY 2008. W programie dwudniowej imprezie przewidziano bloki sportowo rekreacyjne oraz rozrywkowe, z koncertem gwiazdy, którą w tym roku będzie zespół KOMBII. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na Dni Konstancina Piknik Rodzinny w Konstancinie.

DNI KONSTANCINA PIKNIK RODZINNY W PARKU ZDROJOWYM 2008

Dni Konstancina Piknik Rodzinny Konstancin 7 czerwca:

11:00 Uroczyste otwarcie obchodów Dni Konstancina. Rozstrzygnięcie konkursu na temat wiedzy samorządowej.
11:40 Zespół Pieśni i Tańca Przepióreczka z Zespołu Szkół nr 2 w Konstancinie.
12:20 Orkiestra Estradowa RONDO z Konstancina - Jeziorny.
13:00 Zespół taneczny SAMBA z Zespołu Szkół nr 3 w Konstancinie – Jeziornie.
13:40 Młodzi zdolni - prezentacje sekcji KDK, cz. I.
15:30 Marek Tranda z zespołem.
17:00 Koncert zespołu INCIDENTAL MUSIC.
19:00 Gwiazda wieczoru: koncert zespołu KOMBII.

KOMBII - ŚLAD

Dni Konstancina Piknik Rodzinny Konstancin 8 czerwca:

11:00 Uroczyste otwarcie drugiego dnia obchodów Dni Konstancina.
11:10 Animacje ruchowo – muzyczne, formacja dziecięca KDK.
11:45 przedstawienie z udziałem dzieci z Gminnego Przedszkola Leśna Chatka.
12:20 spektakl pt. Baśń o panowaniu zdrówka, w wykonaniu dzieci z Koła Teatralnego z Gminnej Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy.
13:20 Chór z Krzemieńca Krzemienieckie Barwy.
14:30 Część oficjalna: przemówienie Burmistrza Marka Skowrońskiego i przedstawicieli delegacji z miast bliźniaczych oraz wręczenie dyplomów uczestnikom Festiwalu Muzyki Kameralnej.
15:00 Finał Festiwalu Muzyki Kameralnej organizowanego przez Szkołę Muzyczną w Konstancinie - Jeziornie.
17:15 Zespół taneczny SONATA, sekcja KDK.
18:00 GRAPA FAMILY Chór Gospel, sekcja KDK.
18:30 Losowanie nagród dla uczestników konkurencji sportowo – rekreacyjnych.
19:00 Uroczyste zakończenie obchodów DNI KONSTANCINA.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Konstancin

Informacje6 czerwca 2008, 00:00,

Piaseczno pożar autobusów na zajezdni przy Energetycznej

W czwartek 5 czerwca 2008 roku, w godzinach wieczornych – wybuchł pożar na terenie zajezdni przy Energetycznej w Piasecznie. Pożar wybuch w jednym z autobusów zaparkowanych na parkingu przy Imola Piaseczno. Ogień szybko rozprzestrzenił się na inne pojazdy. Doszczętnie spaliły się dwa autobusy, a dwa kolejne zostały nadpalone.

Film z gaszenia pożaru, autor Jacenty

Według nie potwierdzonych domysłów mieszkańców Piaseczna, autobusy należały do firmy Mobilis i miały zostać przygotowane do obsługi zawieszonej linii Express Piaseczno, które miały wyjechać na nasze drogi od września 2008 roku: Express Piaseczno zawieszony do 1 września. Czy pożar, przedłuży oczekiwanie mieszkańców Piaseczna na powrót prywatnego przewoźnika na nasze ulice? Policja sprawdza, co było przyczyną pożaru. Mamy nadzieję, że pojawi się również oficjalna informacja, na temat dalszych planów przewoźnika. Przyłącz się do rozmowy na forum: POżAR przy IMOLA Piaseczno.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno