Informacje24 kwietnia 2008, 00:00,

Deweloper kupił dawną zajezdnię trolejbusów Piaseczno

Gazeta Wyborcza Stołeczna poinformowała, że teren dawnej piaseczyńskiej zajezdni u zbiegu ulic Puławskiej i Energetycznej, gdzie dziś działa tor gokartowy Imola - ZOSTA£ SPRZEDANY. Od zakonów bonifratrów i dominikanek, które dostały go w ramach reprywatyzacji, ziemię za ponad 115 mln zł kupiła tajemnicza spółka Provo Investment. Stoi za nią deweloper, który zamierza zbudować tam centrum handlowe.

Józef Forystek reprezentujący siostry i zakonników - potwierdził, że rzeczywiście doszło do transakcji. Nabywca zamierza zabudować grunt, i idzie to w kierunku centrum handlowego. Inwestor zapowiadał, że inwestycję zrobi w porozumieniu z Urzędem Miasta i Gminy w Piasecznie, aby przy okazji powstała infrastruktura drogowa.

O nabywcy bardzo atrakcyjnej działki w Piasecznie - niewiele wiadomo. Provo Investment to spółka parawan założona przez firmę Trinity Shelf Companies. Ta ostatnia specjalizuje się w tworzeniu całych tuzinów tego typu spółek. Potem sprzedaje je firmom, które nie chcą, aby ich nazwa rzucała się w oczy, a na formalności z zakładaniem własnej spółki szkoda im czasu. Więcej informacji na ten temat w artykule: link

Poprzednie informacje powiązane tematycznie: Zakonnicy dostali zajezdnię trolejbusową w Piasecznie (2007-08-23), Rozwój komunikacji na terenie Miasta i Gminy Piaseczno (2007-09-09), Losy linii tramwajowej łączącej Piaseczno z Warszawą (2007-09-30), Sprzedają tereny po zajezdni trolejbusowej w Piasecznie (2008-01-16). Zapraszam do komentowania informacji, lub przyłączcie się do rozmowy na naszym prywatnym forum mieszkańców powiatu piaseczyńskiego: zajezdnia w Piasecznie.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje24 kwietnia 2008, 00:00,

OZNAKUJ swój ROWER w Komisariacie Policji Lesznowola

Komenda Powiatowa Policji Piaseczno kpppiaseczno.policja.waw.pl poinformowała, że w sobotę 26 kwietnia 2008 roku, w godzinach od 11:00 do 14:00 w Komisariacie Policji w Lesznowoli, odbędzie się bezpłatne znakowanie rowerów. Policjanci zapraszają wszystkich rowerzystów z terenu powiatu piaseczyńskiego. Komisariat Policji znajduje się przy ul. Gminnej Rady Narodowej 62 w Lesznowoli. Zapraszamy na znakowanie rowerów!

OZNAKUJ SWÓJ ROWER

Akcja znakowania rowerów, ma na celu ograniczenie kradzieży jednośladów, do których dochodzi także poza sezonem, kiedy właściciele umieszczają je w piwnicach lub garażach. Oznakowanie roweru, pozwala na szybką identyfikację utraconych rowerów i ich części. Kryteria jakie trzeba spełnić, aby oznakować rower: pełnoletniość, dowód tożsamości (dzieci przychodzą w obecności pełnoletniego opiekuna), dowód zakupu roweru (jeżeli posiadamy). Nie daj szans złodziejowi i oznakuj swój rower!
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Lesznowola
Tematy:Lesznowola