Informacje20 marca 2017, 20:20,

Debata społeczna w Zalesiu Górnym

Mieszkańcy miejscowości Zalesie Górne spotkali się na debacie społecznej zorganizowanej w ramach rządowego programu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”. W czasie dyskusji omówiono i przedstawiono założenia Krajowej Mapy Zagrożeń oraz aplikacji „Moja Komenda”, największe zainteresowanie dotyczyło jednak zagadnień związanych z właściwym zachowaniem przy oszustwach na tzw. „wnuczka”. Wszyscy uczestnicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami i oczekiwaniami w kierunku poprawy bezpieczeństwa.

DEBATA SPOŁECZNA W ZALESIU GÓRNYM

Debata społeczna miała na celu między innymi włączenie obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym. Dlatego też w spotkaniu zorganizowanym w Domu Kultury w Zalesiu Górnym, uczestniczyli przedstawiciele Policji na czele z Komendantem Powiatowym Policji w Piasecznie insp. Robertem Kokoszką oraz kierownikiem posterunku policji w Zalesiu Górnym asp. szt. Robertem Walosem.

W dyskusji uczestniczyli także przedstawiciele rady sołeckiej wraz z Panią Sołtys Ewą Molendą- Stroińską. Na debatę, której inicjatorem byli policjanci tutejszego posterunku stawili się licznie mieszkańcy tej miejscowości.

Inspektor Robert Kokoszka w swoim wystąpieniu podkreślił, że debaty społeczne są bardzo ważne, gdyż musimy prowadzić dialog i wsłuchiwać się w głosy tych, dla których pełnimy służbę. Szczególnie mają one na celu diagnozować lokalne problemy społeczne, zagrożenia i to, czego ludzie się obawiają. W ten sposób będziemy mogli skutecznie reagować na te problemy, które każdego z mieszkańców dotykają.

Organizowane debaty społeczne w powiecie cieszą się dużym zainteresowaniem naszych mieszkańców i cyklicznie będą prowadzone na naszym terenie. W trakcie spotkania mieszkańcy wyrażali swoje opinie oraz projekty możliwych do przeprowadzenia zmian, które umożliwiłyby szybszy i skuteczniejszy kontakt z funkcjonariuszami policji.

Jednym z elementów dyskusji było przedstawienie mieszkańcom Krajowej Mapy Zagrożeń, zasady jej funkcjonowania i korzystania w sytuacjach, gdy łamane jest prawo. Szczegółowo omówione zostały metody działania sprawców oszustw metodą na tzw. „wnuczka” oraz sposoby ich uniknięcia.

Przedstawiono także aplikację „Moja Komenda” dzięki której mieszkańcy bezpośrednio będą mogli spotkać się i porozmawiać o dręczących ich problemach z dzielnicowym.

Nad sprawnym przebiegiem spotkania czuwali, oraz odpowiadali na pytania mieszkańców, tutejsi dzielnicowi mł. asp. Robert Berbeś i sierż. Robert Sybicki.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje21 marca 2017, 09:30,

Podpisanie umowy CEM Piaseczno - Centrum Edukacyjno-Multimedialne

21 marca 2017 r. o godzinie 9.30 podpisana zostanie umowa z firmą Polaqua na budowę Centrum Edukacyjno-Multimedialnego w Piasecznie. To największa inwestycja oświatowa w historii gminy. Wartość kontraktu wynosi blisko 50 mln zł.

PODPISANIE UMOWY CEM PIASECZNO - CENTRUM EDUKACYJNO-MULTIMEDIALNE

Wątek na forum: budowa Centrum Edukacyjno-Multimedialne w Piasecznie