Informacje24 kwietnia 2009, 00:00,

Debata PIASECZNO GMINA PRZYJAZNA MIESZKAńCOM

Stowarzyszenie Piaseczyńska Grupa Obywatelska serdecznie zaprasza do udziału w Debacie Obywatelskiej: PIASECZNO GMINA PRZYJAZNA MIESZKAńCOM, która odbędzie się 29 kwietnia 2009 roku o godzinie 18:00. Miejsce debaty: Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Warszawy przy ul. Gen. Sikorskiego 20 w Piasecznie (wejście od strony Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji). Na spotkanie zapraszamy wszystkich mieszkańców Piaseczna, przedstawicieli lokalnych władz samorządowych, mediów oraz lokalnych organizacji społecznych. Mamy nadzieję, że wspólna dyskusja przyczyni się do uczynienia Piaseczna gminą coraz bardziej przyjazną mieszkańcom.

PIASECZNO BEZ BARIER

Celem debaty PIASECZNO GMINA PRZYJAZNA MIESZKAńCOM, jest umożliwienie mieszkańcom Piaseczna zabrania głosu w sprawach dotyczących ich najbliższego otoczenia. Stan dróg i innej infrastruktury, problemy i rozwiązania komunikacyjne, jakość obsługi mieszkańców w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno, sytuacja oświaty, zagospodarowanie przestrzeni publicznej, kierunki rozwoju gminy – to tylko przykładowe kwestie, o których warto dyskutować. Jednym z głównych tematów kwietniowej debaty będzie sytuacja osób niepełnosprawnych w gminie Piaseczno. Rozmawiać będziemy o barierach architektonicznych, społecznych i transportowych oraz o możliwościach zapewnienia osobom niepełnosprawnych specjalistycznych usług opiekuńczych.

PIASECZYńSKA GRUPA OBYWATELSKA
autor/źródło: Michał Rosa - Stowarzyszenie Piaseczyńska Grupa Obywatelska

Informacje24 kwietnia 2009, 00:00,

Wieczór Słowno Muzyczny Misterium ku czci Jana Pawła II

Informujemy, że w najbliższą niedzielę 26 kwietnia 2009 roku o godz. 19:00 w kościele św. Huberta w Zalesiu Górnym, odbędzie się IX WIECZÓR S£OWNO MUZYCZNY MISTERIUM KU CZCI JANA PAW£A II. Na wieczór zapraszają organizatorzy: Ks. Radosław Jurewicz, Barbara Tokarska, Stanisław Szczyciński wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zalesia Górnego. Wybór poezji Karola Wojtyły dokonała Barbara Tokarska, natomiast i muzykę zadbał Stanisław Szczyciński.

Wykonawcy, którzy wystąpią podczas Wieczoru Słowno Muzycznego Misterium ku czci Jana Pawła II: Barbara Ajewska, Magda Raczko-Pietraszek, Paweł Jakubowski (recenzje), Barbara Sobolewska-Szczycińska i Krzysztof Toruński (śpiew), Agata Duszek (wiolonczela), Stanisław Szczyciński (instrumenty klawiszowe), Magda Raczko-Pietraszek (oprawa plastyczna). Serdecznie zapraszamy do Zalesia Górnego.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno