Informacje13 października 2013, 00:00,

Debata Młodych inwestycje młodzieżowe w budżecie miasta Piaseczno na 2014

Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno, jako jedna z niewielu tego typu organizacji w Polsce, ma w tym roku szansę na dodanie swoich pomysłów inwestycji do przyszłorocznego budżetu swojej gminy. Młodzieżowa Rada Gminy MRG ma zająć się szczególnie infrastrukturą dla młodzieży. W tym celu zorganizowała trójstopniowy proces konsultacyjny z młodymi mieszkańcami naszej gminy, by dowiedzieć się jakie inwestycje przeznaczone dla młodzieży chcieliby, aby powstały w Piasecznie.

DEBATA M£ODYCH INWESTYCJE M£ODZIEżOWE W BUDżECIE MIASTA PIASECZNO NA 2014

Pierwszym etapem było zebranie wszelkich pomysłów od uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Kolejnym będzie przeprowadzenie badania, w którym młodzi wybiorą 10 z 20 najlepszych propozycji. Trzecim zaś, a zarazem najważniejszym, będzie organizacja debaty, która odbędzie się 15 października 2013 roku o 16:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Piasecznie. Do rozmów MRG zaprosi trójki klasowe i zarządy samorządów uczniowskich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu gminy. Jednak równie mile widziane będą wszystkie młode osoby z Piaseczne pragnące mieć realny wpływ na cel wydatkowania części publicznych pieniędzy przeznaczonych na inwestycje dla młodzieży. Celem debaty będzie wybór dwóch projektów, które wspólnie uznamy za najważniejsze i najbardziej odpowiadające potrzebom młodych ludzi.
autor/źródło: Młodzieżowa Rada Gminy Piaseczno

Informacje13 października 2013, 00:00,

Koncert Aldony Jędrzejewskiej i spotkanie autorskie Zbyszka Rułkowskiego w Piasecznie

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza na Wtorek Wydarzeń, podczas którego odbędzie się koncert Aldony Jędrzejewskiej oraz spotkanie autorskie Zbyszka Rułkowskiego. Spotkanie odbędzie się 15 października 2013 roku, o godzinie 20.00 w sali Ośrodka Kultury, przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Zapraszamy tych, którzy lubią poezję, również tę śpiewaną, do spędzenia wieczoru w miłej atmosferze przy świecach i kubku herbaty.

Aldona Jędrzejewska - absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, doktor muzykoterapii, pedagog specjalny - terapeuta, trener SI. Obecnie mieszkanka Piaseczna.
Zbigniew Rułkowski - z Raczek na Suwalszczyźnie. Leśnik i nauczyciel, od kilku lat mieszka w Piasecznie. Poetyki doucza się w Klubie Poszukiwaczy Słowa. W życiu kieruje się prostymi zasadami i prawem naturalnym. Największą wartością dla niego jest człowiek. Ulubionym poetą od czasów licealnych pozostaje Juliusz Słowacki, a ze współczesnych K. K. Baczyński.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno