Informacje19 lutego 2018, 16:00,

Debata Lokalne symbole Polski

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno została wybrana do przeprowadzenia pilotażowej wersji debaty pt. „Lokalne symbole Polski”. Przedmiotem dyskusji będzie tożsamość lokalnej społeczności. Chcemy pokazać, że odkrycie lokalnych symboli (często nieuświadomionych) może wpływać bardzo pozytywnie na szereg czynników rozwojowych takich jak m.in. integracja społeczności lokalnej, budowa aktywnego społeczeństwa obywatelskiego czy promocja regionu.

DEBATA LOKALNE SYMBOLE POLSKI

Projekt w skali ogólnopolskiej będzie realizowany w późniejszym czasie, jednak na początku tego roku, w ramach pilotażu, organizatorzy wytypowali kilka miejscowości w Polsce, w których takie debaty odbędą się na próbę.

Debatę będzie moderował pan Witold Radwański, Wiceprzewodniczący Rady Programowej Kongresu Obywatelskiego, Prezes Zarządu firmy Krokus Private Equity.

Organizatorem debaty jest Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową, wieloletni organizator Kongresów Obywatelskich w Warszawie. Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową powstał 2 grudnia 1989 roku, w formie fundacji działającej na zasadach non-profit, by wspierać naukowo wielki proces transformacji polskiej gospodarki i państwa. Inicjatorami powołania Instytutu byli Jan Szomburg i Janusz Lewandowski.

Aktualnie IBnGR ma charakter think-tanku obywatelskiego:
- prowadzi badania naukowe i analizy dotyczące gospodarki, państwa, społeczeństwa i polityki publicznej,
- formułuje idee i koncepcje modernizacji i rozwoju Polski,
- organizuje przestrzeń dla debaty i dialogu Polaków,
- stymuluje autorefleksję służącą budowaniu polskiego Razem w XXI wieku,
- rozwija kompetencje potrzebne Polakom dla sprostania wyzwaniom przyszłości.

www.kongresobywatelski.pl
www.facebook.com/KongresObywatelski

Termin debaty to 19 lutego 2018 roku o godz. 17.00 Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych udziałem w debacie do potwierdzenia obecności – promocja@biblioteka-piaseczno.pl lub telefonicznie 690 975 684. Informacji udziela Sylwia Chojnacka-Tuzimek.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje11 lutego 2018, 15:00,

W to mi graj - spektakl muzyczny dla dzieci w Konstancinie-Jeziornie

11 lutego 2018 roku o godz. 16.00 zapraszamy do Konstancina na spektakl muzyczny dla dzieci pn. W to mi graj. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15 Bilety w cenie 10 zł – dzieci, 15 zł – dorośli, kasa w KDK wtorek – piątek godz. 12:00-18:00 oraz w dniu imprezy, 2 godziny przed wydarzeniem. Zapraszamy na Bajkową Niedzielę do Konstancina.

W TO MI GRAJ - SPEKTAKL MUZYCZNY DLA DZIECI W KONSTANCINIE

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Paweł i Gaweł w jednym stali domu… - któż z nas nie zna tego wiersza Aleksandra Fredry, tak samo jak i opowieści o psotnej Małpie, która postanowiła wziąć kąpiel. Wszyscy pamiętamy, że zarówno dla Małpy, jak i dla dwójki niezgodnych sąsiadów zakończyło się to potopem. Ale co było potem? W to mi graj! to familijny musical, na którym zarówno dzieci, jak i dorośli będą się wspaniale bawić. Opowieść o tym, że „jak ty komu, tak on tobie” o wzajemnej pomocy i przyjaźni, o tym, że każdemu warto dać szansę, gdyż przy bliższym poznaniu może się okazać, że tak naprawdę więcej nas łączy niż dzieli. Wyjątkowy spektakl na motywach znanych bajek Fredry, Mickiewicza i Słowackiego, które mają uniwersalne, ponadczasowe przesłanie. Zostaną zaprezentowane w wyjątkowej formie wpadających w ucho piosenek.