Informacje19 lipca 2017, 17:02,

Dawna remiza w Piasecznie okiem młodych architektów

Dzięki współpracy WSEiZ z Gminą Piaseczno, studenci kierunku Architektury po raz kolejny mieli możliwość projektowania na żywej tkance miejskiej.

DAWNA REMIZA W PIASECZNIE OKIEM MŁODYCH ARCHITEKTÓW

Przyszli architekci zmierzyli się z problemem przebudowy, znajdującego się w centrum miasta i będącego pod opieką Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, budynku dawnej strażnicy OSP w Piasecznie przy ul. Puławskiej.

Swoje projekty studenci WSEiZ zaprezentowali 17 maja podczas spotkania Komisji Promocji Rady Miejskiej. Pomysły, które przedstawili, wywołały szeroką dyskusję wśród radnych oraz pracowników urzędu. Jedną z ciekawostek było zaproponowanie rozbudowy z wykorzystaniem półprzezroczystego betonu. – Każda z prezentacji ma w sobie coś ciekawego, trudno jest wskazać jeden, najlepszy projekt – podsumował spotkanie Burmistrz Zdzisław Lis.

Wszystkie prezentowane projekty przygotowane zostały na zajęciach z Projektowania Architektonicznego prowadzonych przez mgr. inż. Piotra Gastmana. Nad projektami studenci pracowali pojedynczo oraz w zespołach. Autorami referowanych prac są: Magda Tenbaum, Łukasz Tenbaum, Max Kevorkov, Krzysztof Lewandowski, Agata Oparcik, zespół: Magda Bałycz, Monika Łasicą i Ewelina Krześniak; zespół: Piotr Redens i Konrad Pyzel, Małgorzata Szymańska.

– Współpraca z uczelnią i ze studentami jest okazją do innowacyjnego podejścia w zakresie planowania i rozwoju gminy. Zależy nam na coraz ładniejszej architekturze miejskiej, zwłaszcza obszarów i miejsc użyteczności publicznej. Ciekawi nas spojrzenie młodych osób na przestrzeń miejską i doceniamy wkład jaki wnoszą w poprawę jej jakości. Dlatego rozwijać i kontynuować chcemy współpracę z uczelniami wyższymi w tym zakresie – mówi Daniel Putkiewicz, I Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.

DAWNA REMIZA W PIASECZNIE OKIEM MŁODYCH ARCHITEKTÓW

Na takiej współpracy najwięcej zyskają mieszkańcy, ponieważ projekty przygotowane przez studentów zawierają w sobie wnikliwą analizę terenu i otoczenia z których wynikają interesujące rozwiązania projektowe. Kolejną pozytywną stroną jest możliwość wyboru najlepszej i najbardziej przemyślanej koncepcji dla gminnych inwestycji na przyszłość.

Łącznie przedstawionych zostało 8 prac projektowych. W artykule załączamy grafiki dwóch najciekawszych w opinii Komisji Promocji.

Planowane jest też zorganizowanie wystawy poglądowej prac przedstawionych przez studentów, podczas której mieszkańcy sami ocenić będą mogli ich inwencję.

UMiG Piaseczno

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje25 lipca 2017, 07:00,

Muzyczny Hyde Park w Józefosławiu - Centrum Kultury czeka na zgłoszenia

9 września 2017 roku zapraszamy na Muzyczny Hyde Park w Józefosławiu, imprezę organizowaną przez Centrum Kultury w Piasecznie i Stowarzyszenie Pomysł na Józefosław. Podczas koncertu mogą się zaprezentować lokalne zespoły amatorskie (5-6 zespołów). Centrum Kultury czeka na zgłoszenia (razem z materiałami demo: mp3, link, YT, wav) do 16 sierpnia pod adresem mailowym: kasia.wawrykowicz@kulturalni.pl Karta zgłoszenia do pobrania - link.

MUZYCZNY HYDE PARK W JÓZEFOSŁAWIU - CENTRUM KULTURY CZEKA NA ZGŁOSZENIA