Informacje6 lutego 2009, 00:00,

Darmowy Internet Web-Kiosk w Fashion House Piaseczno

Sieć bezpłatnych punktów dostępu do Internetu na terenie gminy Piaseczno, powiększona została o dwa nowe terminale (WebKioski), zlokalizowane w Fashion House Outlet Centre przy ul. Puławskiej w Piasecznie. Sieć bezpłatnych terminali internetowych, liczy już pięć urządzeń ustawionych w różnych częściach naszego miasta. Według informacji na stronie internetowej UMiG Piaseczno: www.piaseczno.eu, najwięcej osób przyciąga Web-Kiosk ustawiony w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji GOSiR Piaseczno, z którego miesięcznie korzysta około 900 osób. Równie dużym zainteresowaniem cieszy się punk dostępu w Centrum Handlowym Auchan, z którego korzysta blisko 600 osób. Z trzeciego urządzenia w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno, korzysta miesięcznie prawie 400 osób.

Web-Kiosk w Fashion House Outlet Centre Piaseczno

Urzędnicy Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, mają nadzieję, że nowe urządzenia przyciągną równie dużo osób i umilą czas zarówno naszym mieszkańcom, jak również osobom odwiedzającym nasze miasto. Nowe WebKioski, podobnie jak te wcześniejsze zostały wyposażone w nadajnik Wi-Fi pozwalający na bezprzewodowy dostęp do sieci w promieniu 100 metrów od terminalu dla posiadaczy przenośnych komputerów i urządzeń odbiorczych. W ten sposób jednocześnie pokryto zasięgiem bezpłatnego Internetu duży obszar wewnątrz i na zewnątrz Fashion House Outlet Centre. Zachęcamy mieszkańców do korzystania z Web-Kiosków, zlokalizowanych w Fashion House w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje7 lutego 2009, 00:00,

Akcja Sterylizacji Psów i Kotów w Powiecie Piaseczyńskim

W dniach od 9 do 15 lutego 2009 roku, odbędzie się akcja sterylizacji psów i kotów pod patronatem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Piasecznie. Ma ona na celu ułatwienie dostępu do wykonania zabiegów dla tych właścicieli, którzy nie mogli sobie do tej pory na to pozwolić ze względu na kwestie finansowe. Wykonie usługi ma być o około 50 proc. tańsze niż standardowo. Patronat medialny nad akcją objął Kurier Południowy.

Sterylizacja niesie za sobą wiele korzyści. U samic kotów najistotniejszą z nich jest zapobieganie ropomaciczu - często występującej chorobie, której rozwój zagraża życiu. Zmniejsza się przy tym ryzyko wystąpienia innych chorób, stymulowanych przez hormony płciowe (np.: nowotworów gruczołów mlekowych). U wychodzących kocurów kastracja ogranicza możliwość zaatakowania przez innego kota. Istnieją również wskazania medyczne do zabiegu, takie jak nowotwory jajników, jąder lub prostaty. Sterylizacja to uniknięcie kłopotliwych rui, znakowania moczem o przykrym zapachu i uwolnienie od konieczności stosowania kosztownych środków antykoncepcyjnych i niechcianych ciąż.

Do akcji sterylizacji psów i kotów, zachęca gorąco jedna z jej organizatorek. - Nie dostajemy od nikogo żadnych dopłat. To lekarze schodzą z cen i to nasza dobra wola, że promujemy ideę sterylizacji - mówi Małgorzata żabicka-Woźniak, lekarz weterynarii z Konstancina. - W zeszłym roku akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, wielu osobom musieliśmy odmówić ze względu na ograniczoną ilość zabiegów. Podjęliśmy więc decyzję o kontynuacji inicjatywy. ¬ródło informacji: Kurier Południowy (nr 277).

Lista lecznic, które biorą udział w akcji taniej sterylizacji i kastracji:
1. Przychodnia weterynaryjna, ul. Szkolna 24 lok.4 Piaseczno, tel. 022 716 44 16
2. Gabinet weterynaryjny, ul. Działkowa 42a Józefosław, tel. 22 716 90 06
3. Przychodnia weterynaryjna, ul. Graniczna 37 Nowa Iwiczna, tel. 022 498 35 52
4. Lecznica weterynaryjna, ul. Długa 8 Chyliczki, tel. 022 754 09 75
5. Przychodnia weterynaryjna, ul. Wilanowska 114 lok. 5a, Konstancin, tel. 756 28 59
6. Gabinet weterynaryjny ul. Wyszyńskiego 7 Góra Kalwaria, tel. 717 81 26
7. Gabinet weterynaryjny ul. Lipowa 59, Magdalenka, tel. 022 757 76 84
8. Przychodnia weterynaryjna, ul. Czołchańskiego 4, Prażmów, tel. 022 727 06 02
9. Gabinet weterynaryjny, ul. Słoneczna 37 Wągrodno, tel. 504 188 874
10. Przychodnia weterynaryjna, ul. 1-go Maja 15 Tarczyn, tel. 725 334 567
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców powiat piaseczyński