Informacje1 marca 2018, 06:00,

Darmowe linie L od 1 marca 2018 - Piaseczyńska Karta Mieszkańca


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Od 1 marca 2018 roku w autobusach ośmiu gminnych linii “L” honorowana będzie Piaseczyńska Karta Mieszkańca. Program Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca oferował będzie darmowe przejazdy wszystkimi liniami gminnej komunikacji na liniach “L”, których organizatorem jest Gmina Piaseczno. Programem objęte będą zatem następujące linie: L-2, L-5, L-12, L-13, L-24, L-25, L-32, L-39. Darmowy przejazd będzie przysługiwał na całej trasie danej linii, również poza granicami Gminy Piaseczno.

DARMOWE LINIE L OD 1 MARCA 2018 - PIASECZYŃSKA KARTA MIESZKAŃCA

Są już też pierwsze rabaty oferowane przez partnerów prywatnych. Na razie zgłosiło się sześć firm z różnych branż, ale wkrótce przybędzie dużo więcej, gdyż zainteresowanie programem wśród firm prywatnych jest spore. Szczegóły oferty rabatowej znaleźć można na stronie internetowej Piaseczyńskiej Karty Mieszkańca – www.karta.piaseczno.eu.

Oferta ulg i rabatów Karty powinna przekonać osoby niezdecydowane na rozliczanie się w naszej gminie oraz dać pewne przywileje tym, którzy od lat płacą swój podatek w Piasecznie. Będziemy starać się, aby lista podmiotów uczestniczących w tym Programie cały czas się powiększała i aby nasi mieszkańcy mieli dostęp do szerokiej gamy propozycji oferowanych przez naszych partnerów – mówi Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis.

W pierwszym miesiącu funkcjonowania programu wydanych zostało blisko 2 500 kart, z czego 1 800 to karty wyrobione od ręki w biurze obsługi, zaś 700 to karty odebrane po wcześniejszym złożeniu wniosku internetowego.

– Zapraszamy mieszkańców do biura przy ul. Puławskiej 5, karty wydawane są na trzech stanowiskach, dzięki czemu nie ma dużych kolejek i mieszkańcy obsługiwani są na bieżąco – mówi Tomasz Pawlak, kierownik Referatu Obsługi Karty Mieszkańca. – Osoby składające wniosek przez Internet mogą odebrać u nas swoją kartę już po dwóch dniach – dodaje.

Przypominamy, że karta dostępna jest dla mieszkańców gminy Piaseczno, którzy rozliczają swój podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie. W przypadku osób niezameldowanych na pobyt stały na terenie naszej gminy do ubiegania się o kartę konieczne jest okazanie pierwszej strony zeznania PIT z widocznym adresem zamieszkania na terenie gminy Piaseczno. Konieczne jest również potwierdzenie złożenia tego zeznania w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie (widoczna pieczątka kancelarii urzędu). W przypadku osób rozliczających się przez Internet do pierwszej strony zeznania PIT konieczne jest również przedstawienie dokumentu UPO (Urzędowego Poświadczenia Odbioru) powiązanego z zeznaniem.

Wniosek można złożyć przez Internet, wypełniając specjalny formularz elektroniczny na stronie www.karta.piaseczno.eu lub osobiście w Referacie Obsługi Karty Mieszkańca przy ul. Puławskiej 5 w Piasecznie, w godz. pon 8-18, wt-pt 8-16.

UMiG Piaseczno

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje1 marca 2018, 09:00,

Konstanciński Rower Miejski powraca 1 marca 2018


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Po zimowej przerwie, w czwartek 1 marca wznawia działalność Konstanciński Rower Miejski. W tym sezonie rowerowym nowością będzie inauguracja szóstej już stacji rowerów w Konstancinie-Jeziornie, oraz możliwość wymiany rowerów w Piasecznie. Łącznie do dyspozycji mieszkańców oraz turystów odwiedzających uzdrowisko będzie 6 stacji z 60 rowerami dla dorosłych oraz 10 z rowerkami dla dzieci.

KONSTANCIŃSKI ROWER MIEJSKI POWRACA 1 MARCA 2018

Z Konstancińskiego Roweru Miejskiego może skorzystać każdy, kto dokona rejestracji w systemie Nextbike Polska i zasili swoje konto kwotą co najmniej 10 złotych. Będą z niego pobierane ewentualne opłaty za wypożyczenia. Rower można wypożyczyć korzystając z zamontowanego przy każdej stacji terminala, lub jednej z dwóch aplikacji na telefony komórkowe (Veturilo i Citi Handlowy Bikes). Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Następna godzina przejazdu kosztuje 1 zł, druga 3 zł, trzecia 5 zł, a czwarta i każda kolejna 7 zł. Wszystkie informacje, wraz z mapą stacji podającą aktualną ilość rowerów do wypożyczenia na poszczególnych stacjach, dostępne są na www.konstancinskirower.pl.

Rowery systemu Konstancińskiego Roweru Miejskiego można wypożyczyć lub zwracać: - w Klarysewie, ul. Warszawska, obok skrzyżowania z ul. Mirkowską, - w Mirkowie ul. Mirkowska, parking przy Wydziale Planowania Przestrzennego UMiG, - na Grapie, ul. Wilanowska 1, parking przy poczcie, - w Skolimowie, ul. Rycerska przy Ośrodku Pomocy Społecznej, - w Parku Zdrojowym, przy głównej alei wejściowej od ul. Piłsudskiego (tu także jest stacja z rowerkami dla dzieci) - oraz w Jeziornie, ul. Warszawska, tuż przy obecnej siedzibie Urzędu Miasta i Gminy (ta nowa lokalizacja zostanie uruchomiona w tym roku).

Konstanciński Rower Miejski jest w pełni kompatybilny z warszawskim systemem Veturilo. Będzie także zgodny z Piaseczyńskim Rowerem Miejskim, który zostanie uruchomiony w tym roku, z trzema stacjami zlokalizowanymi w zachodniej części miasta, centrum oraz w Józefosławiu. Oznacza to, że rowery będzie można wypożyczać lub oddawać na stacjach każdego z tych trzech systemów. To wielkie ułatwienie dla użytkowników.

KONSTANCIŃSKI ROWER MIEJSKI POWRACA 1 MARCA 2018

Konstanciński Rower Miejski, od uruchomienia w 2014 r., cieszy się dużą popularnością, jako wygodna alternatywa komunikacyjna oraz sposób zwiedzania uzdrowiskowej gminy Konstancin-Jeziorna – mówi burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk. - To część programu zmiany przyzwyczajeń komunikacyjnych mieszkańców oraz ograniczenia ruchu samochodowego w naszej gminie.

Od uruchomienia w 2014 r. do zakończenia ostatniego sezonu (30 listopada 2017 r.) jednoślady Konstancińskiego Roweru Miejskiego były wypożyczane ponad 160 tysięcy razy, zaś liczba zarejestrowanych użytkowników osiągnęła 1 376 osób. W latach 2014-2016, na podstawie umowy podpisanej z Nextbike Polska Sp. z o.o. na świadczenie usług dotyczących uruchomienia, zarządzania, kompleksowej eksploatacji systemu Konstancińskiego Roweru Miejskiego, gmina Konstancin-Jeziorna zapłaciła operatorowi 745 712,50 zł. W roku 2017, w wyniku nowego postępowania przetargowego, podpisano umowę ponownie z firmą Nextbike Polska Sp. z o.o. na świadczenie usług w latach 2017-2019, na łączną kwotę 991 735,88 zł.

UMiG Konstancin-Jeziorna

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie