Informacje28 września 2008, 00:00,

Darmowe lekcje pokazowe dla dzieci w Klubach Rodziców

Z przyjemnością informujemy, że w przyszłym tygodniu pani Kasia ze szkoły muzycznej Yamaha przyjedzie do Klubu Rodziców Grupa Zabawowa Piaseczno oraz do Klubu Rodziców Nowa Iwiczna, gdzie przeprowadzi za darmo lekcje pokazowe dla dzieci. We wtorek 30 września 2008 roku, będzie w Piasecznie o godzinie 12:00, natomiast w środę 1 października 2008 roku w Nowej Iwicznej ok godz. 10:00. W obu klubach spotkanie rodziców i dzieci, rozpocznie się jak zwykle o godz. 10:00. Do Piaseczna zapraszamy wiec mamy z dziećmi od 4 mies. do 1,5 roku a starsze do Nowej Iwicznej. Zawiadomcie wszystkie znajome wam mamy z małymi dziećmi. Zajęcia są bardzo fajne, a przede wszystkim dużo dają dzieciom mimo iż u tych najmłodszych tego nie widać, ale to zaprocentuje w wieku późniejszym. Poniżej zapoznajcie się z charakterystyką tych zajęć.

Dla dzieci w wieku 4 mies-1,5 roku - NIEMOWLAKI W KRAINIE D¬WIęKU. Robby tak nazywa się maskotka w programie dla niemowląt od 4. miesiąca życia. W prostych zabawach muzycznych bohater ten towarzyszy różnym fazom rozwoju dziecka. Przy uwzględnieniu różnych kanałów postrzegania i doświadczeń sensomotorycznych, proponowane są dzieciom różnorodne formy pierwszego kontaktu i percepcji muzyki. Istotą projektu jest zasada "swobodnego odkrywania", która daje dzieciom możliwość poznawania proponowanych rzeczy na własnym, samodzielnie wybranym poziomie nauczania.

Dla dzieci w wieku 1,5-4 lata - SZKRABY I MUZYKA. Śpiew, taniec, ruch, słuchanie, wykonywanie małych prac plastycznych i muzykowanie - w ten sposób odwołujemy się do muzycznych i twórczych uzdolnień, które drzemią w każdym dziecku. Każda godzina zajęć poświęcona jest odrębnemu tematowi, który przewija się przez cały czas trwania spotkania. Treść zajęć nawiązuje do doświadczeń dzieci i pobudza ich zainteresowania. Różnorodność wykorzystywanych instrumentów, wspiera proces nauczania. Główny punkt ciężkości położony jest na rozwijanie muzycznej wyobraźni oraz radości ze wspólnego muzykowania. Podczas zajęć mogą Państwo obserwować, w jaki sposób dziecko spontanicznie i bez przymusu poznaje dźwięki i rytmy. Wspólne śpiewanie i zabawa wpływają bardzo korzystnie na językowy rozwój dziecka, a wspólne "działanie" wzmacnia więzi między rodzicami i dziećmi. Serdecznie zapraszamy.
autor/źródło: Grupy Zabawowe Klub Rodziców Piaseczno oraz Klub Rodziców Nowa Iwiczna

Informacje28 września 2008, 00:00,

Wesołe miasteczko odwiedziło Piaseczno - zapraszamy dzieci

Informujemy rodziców i ich dzieci, że do Piaseczna przyjechało wesołe miasteczko, na którym można znaleźć: karuzele, kolejki, zjeżdżalnie, huśtawki, trampoliny, samochodziki i inne obiekty służące dziecięcej rozrywce. Ceny na wesołym miasteczku, kształtują się od 5 do 10 złotych. Wesołe miasteczko znajduje się przy skrzyżowaniu ulic: Okulickiego i Wojska Polskiego w Piasecznie (mapa) i będą tam do 5 października 2008 roku. życzymy miłych chwil spędzonych na wesołym miasteczku w Piasecznie.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno