Artykuł partnerski3 czerwca 2020, 13:02,

Czym jest Intrastat i kogo obowiązuje?

Czym jest Intrastat i kogo obowiązuje?

Intrastat to system, który w Unii Europejskiej funkcjonuje już od 1993 roku i gromadzi statystyki związane z handlem towarami pomiędzy poszczególnymi państwami.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

  1. Co zawiera deklaracja Intrastat?
  2. Jak dokonać zgłoszenia statystycznego Intrastat?
  3. Spedycja z wykorzystaniem transportu morskiego

W Polsce system wprowadzono z dniem 1 maja 2004 roku i obejmuje on wysyłki oraz przewóz tych towarów, które nie są objęte cłem.

Co zawiera deklaracja Intrastat?

W prawidłowo wypełnionej deklaracji Intrastat powinny znaleźć się takie dane jak te, które są w standardowej deklaracji celnej. Chodzi przede wszystkim o:

  • kraj pochodzenia danego towaru,
  • kod taryfy celnej CN,
  • zadeklarowaną wartość towaru,
  • masę netto,
  • ilość.

Deklarację składa się w okresach miesięcznych. Oddzielnie dla towaru, który został przywieziony do kraju i oddzielnie dla towarów wysłanych do innych krajów. W celu uniknięcia błędów w składanych deklaracjach warto skorzystać z pomocy doświadczonej firmy, która zajmuje się takimi sprawami na co dzień. Dzięki temu można uniknąć wielu problemów.

Jak dokonać zgłoszenia statystycznego Intrastat?

Jedną z nich jest agencja celna zatrudniająca najlepszych specjalistów. Agencja zajmuje się między innymi przygotowywaniem zgłoszeń i odpraw celnych, weryfikacją dokumentów, tworzeniem dokumentacji, obsługą deklaracji, a także może reprezentować klienta przed urzędami. Agencja udziela klientom wsparcia w kwestii zgłoszeń statystycznych Intrastat, dzięki czemu nie muszą oni tracić czasu na samodzielne załatwianie skomplikowanych formalności. Przy handlu na większą skalę jest to ogromnym ułatwieniem dla przedsiębiorców.

Spedycja z wykorzystaniem transportu morskiego

Agencja celna zapewni więc pomoc z przygotowaniem dokumentacji i odpraw celnych przy imporcie, eksporcie oraz tranzycie. Agencje te, często prowadzone są przez firmy zajmujące się spedycją morską, drogową, czy kolejową. Mogą z niej skorzystać firmy, które planują przetransportować przesyłki drobnicowe, specjalistyczne oraz kontenerowe. Tego typu spedycja pozwala na wybór armatorów, przewoźników i trasy w sposób optymalny i bezpieczny, co skraca czas dostawy i pozwala znacznie obniżyć koszty.

Nic więc dziwnego, że z każdym rokiem rośnie liczba firm, które postanowiły skorzystać z transportu morskiego. Za wybraniem spedycji, posiadającej agencję celną przemawia to, że świadczy usługę w sposób kompleksowy, co obejmuje współpracę z liniami oceanicznymi, czy konsolidację przesyłek. Klient może więc zostawić transport specjalistom, a samemu skupić się na rozwijaniu biznesu.

autor/źródło: Artykuł partnera

Napisz komentarz

Informacje29 maja 2020, 07:32,

Kalorie w bagietce. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w bagietce. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność bagietki. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w bagietce pochodzą w 14% z białka, 67% z węglowodanów i 19% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma bagietka, ile waży bagietka lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w bagietce, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Baguette - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Czy kakao ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Bagietka - kalorie i wartości odżywcze

Bagietka zawiera 310 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości bagietka (150 g) to około 465 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 19% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości bagietka (150 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 8.5 jabłek, 5.5 szklanek coli, 4.5 plastry sera żółtego, 4 kromki chleba, 3.5 szklanki mleka, 24 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 66 minut, pływać przez 55 minut lub biegać przez 47 minut.

Czy bagietka tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w bagietce stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii pieczyw pod względem kaloryczności. Spożywanie bagietki wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród pieczyw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w bagietce?

Bagietki zawierają 10.86 g białka na 100g.
Średniej wielkości bagietka (150 g) zawiera ok. 16.3 g białka.

Ile węglowodanów jest w bagietkach?

Bagietki zawierają 52.04 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości bagietka (150 g) zawiera ok. 78.1 g węglowodanów.

Ile waży bagietka?

Średniej wielkości bagietka (część jadalna po obraniu) waży ok. 150g.

Ile błonnika jest w bagietkach?

Bagietki zawierają w sobie 2 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości bagietka (150 g) zawiera ok. 3 g błonnika. Odpowiada to ok. 10% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie