Informacje11 listopada 2007, 00:00,

Czy zwiększą ilość karetek w powiecie piaseczyńskim?

Na terenie powiatu piaseczyńskiego funkcjonują jedynie trzy zespoły ratownictwa medycznego. Mamy tylko 3 karetki: jedna oznaczona jako R (karetka reanimacyjna) w Piasecznie, oraz dwa tak zwane zespoły podstawowe (oznaczone W, karetka wypadkowa) w Piasecznie i Górze Kalwarii. Karetkami dysponuje Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie.

Karetka reanimacyjna R

Według danych Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA, w ciągu ostatnich dwóch lat liczba interwencji zespołów ratownictwa medycznego w powiecie piaseczyńskim gwałtownie wzrosła, przekraczając liczbę wezwań w analogicznym okresie roku poprzedniego o 32,2%. Wynika to ze zwiększającej się ilości mieszkańców naszego regionu. Taka sytuacja zagraża bezpieczeństwu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, bo w razie potrzeby przyjazd dodatkowych karetek z Warszawy trwa za długo.

Według informacji w gazecie podwarszawskiej Nad Wisłą (nr 21 z 8 listopada 2007 roku), Stefan Dunin (członek zarządu powiatu piaseczyńskiego), zwrócił się do wojewody mazowieckiego, o zwiększenie z trzech do pięciu zespołów ratownictwa medycznego, które stale będą dostępne na terenie powiatu piaseczyńskiego. Miejsce stacjonowania karetek miałoby być w Konstancinie-Jeziornie i w Mrokowie koło Lesznowoli.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor prywatnego serwisu powiat piaseczyński
Tematy:

Informacje4 listopada 2007, 00:00,

Jak sobie radzić ze smutkiem - warsztaty w Konstancinie

Konstanciński Dom Kultury www.kdk-info.pl zaprasza serdecznie na warsztaty: Jak sobie radzić ze smutkiem - Być Kobietą. Warsztat odbędzie się w czwartek, 8 listopada 2007 roku, w godzinach od 18:00 do 21:00 w Filii Konstancińskiego Domu Kultury, przy ulicy Sobieskiego 6, Konstancin-Jeziorna. Wstęp na warsztaty jest wolny.

Jak sobie radzić ze smutkiem - Być Kobietą
kliknij, aby powiększyć plakat

Warsztat: Jak sobie radzić ze smutkiem - Być Kobietą, jest dla kobiet, które szukają swojego miejsca w życiu i wiedzą, że zawsze jest czas na rozwój i nowe wyzwania. Warsztaty poprowadzi psycholog: Monika Gołębiewska. Zapraszamy na warsztaty dla kobiet w KDK Konstancin.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna