Informacje14 stycznia 2008, 00:00,

Czy zostanie wybudowane pole golfowe w Brześcach?

Redakcja Nad Wisłą poinformowała na łamach gazety nr 1/243, że spółka związana z Janem Wejchertem (właścicielem telewizji TVN), planuje budowę pola golfowego w Brześcach. Według informacji podanych w gazecie Nad Wisłą, reprezentanci inwestora już zaprezentowali przedstawicielom Gminy Góra Kalwaria koncepcję przedsięwzięcia.

W Brześcach (gmina Góra Kalwaria), na stuhektarowej działce, oprócz pola golfowego, miałby powstać budynek klubu golfowego i centrum odnowy biologicznej. Na części gruntu miałyby być wybudowane luksusowe rezydencje, których sprzedaż pozwoli sfinansować projekt. Czy zostanie wybudowane pole golfowe w Brześciach? Po więcej informacji o polu golfowym w Brześciach, odsyłam do gazety podwarszawskiej Nad Wisłą.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Informacje15 stycznia 2008, 00:00,

Piaseczno mieszkania socjalne nie powstaną przy Geodetów

W październiku 2007 roku informowaliśmy Was, że Gmina Piaseczno chce budować tanie domy socjalne z blachy, które miały powstać przy ulicy Geodetów. Okazało się, że pomysł zlokalizowania osiedla socjalnego przy Geodetów, spotkał się z ostrym sprzeciwem Radnych Gminy Piaseczno i mieszkańców okolicznych osiedli. W związku z tym, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno wrócił do punktu wyjścia i typuje inne, mniej kontrowersyjne lokalizacje, na zlokalizowanie mieszkań socjalnych dla mieszkańców gminy Piaseczno.

Dom socjalny Iglo firmy Iglobud nie powstanie przy ulicy Geodetów

W piątkowej gazecie Kurier Południowy nr 1/2008 pojawił się artykuł Anny żuber, w którym dowiadujemy się między innymi, że Urząd Piaseczna najchętniej postawiłby wielorodzinny dom socjalny na trzech działkach przy ul. Zagrodowej (są własnością gminy Piaseczno). Zobacz lokalizację ulicy Zagrodowej: mapa. Bogdan Temoszczuk uważa, że to dobra lokalizacja, blisko centrum Piaseczna i w miarę daleko od domów jednorodzinnych. Okazuje się jednak, że działki przy Zagrodowej, to działki, wobec których plan zagospodarowania przestrzennego nie przewiduje budownictwa wielorodzinnego. Zmiana planu zagospodarowania przestrzennego potrwa minimum osiem miesięcy. W związku z tym, realizacja inwestycji przesunie się na 2009 rok.

Mieszkania socjalne przy Geodetów zostały zablokowane przez Radnych Piaseczna, trzeba czekać kilka miesięcy na zmianę zagospodarowania przestrzennego, a w gminie Piaseczno na mieszkania oczekuje około 800 osób. Mamy nadzieję, że obecne plany odnośnie mieszkań socjalnych, nie napotkają kolejnych problemów i zostaną zrealizowane.

Osoby zainteresowane poprzednią informacją powiązaną tematycznie, zachęcamy do zapoznania się z wiadomością: mieszkania socjalne w Piasecznie - kontenery i domy z blachy (2007-10-19). Zachęcamy do wyrażania swojej opinii na temat mieszkań socjalnych w Piasecznie, w komentarzu pod tą informacją, lub przyłączcie się do rozmowy na naszym forum mieszkańców: Mieszkania Socjalne Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO