Artykuł partnerski22 listopada 2019, 15:29,

Czy warto postawić na odkurzacz centralny? Pora się o tym przekonać

Czy warto postawić na odkurzacz centralny? Pora się o tym przekonać

Wiele pań domu zastanawia się nad tym, czy postawić na centralny odkurzacz. Dziś postaramy się odpowiedzieć na to pytanie! Czy zakup tego urządzenia naprawdę się opłaca? Odkurzacze centralne są nowoczesnym i innowacyjnym rozwiązaniem, które ułatwiło już życie niejednej osoby! Właśnie dlatego nie ma w tym niczego dziwnego, że są tak chętnie kupowane również przez Polaków. Co może zniechęcać? Niewątpliwie odkurzacz centralny cena, która jest wyższa niż w przypadku zakupu tradycyjnego odkurzacza. Warto jednak przy tym wziąć pod uwagę wygodę, a także szybkość sprzątania. Jest to inwestycja na długie lata, a ponadto pomaga zaoszczędzić czas, co również można przeliczyć na pieniądze!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Czy warto postawić na odkurzacz centralny? Pora się o tym przekonać

Wiele pań domu zastanawia się nad tym, czy postawić na centralny odkurzacz. Dziś postaramy się odpowiedzieć na to pytanie! Czy zakup tego urządzenia naprawdę się opłaca?

Odkurzacze centralne są nowoczesnym i innowacyjnym rozwiązaniem, które ułatwiło już życie niejednej osoby! Właśnie dlatego nie ma w tym niczego dziwnego, że są tak chętnie kupowane również przez Polaków. Co może zniechęcać? Niewątpliwie odkurzacz centralny cena, która jest wyższa niż w przypadku zakupu tradycyjnego odkurzacza. Warto jednak przy tym wziąć pod uwagę wygodę, a także szybkość sprzątania. Jest to inwestycja na długie lata, a ponadto pomaga zaoszczędzić czas, co również można przeliczyć na pieniądze!

Odkurzacz Beam – czy warto go kupić?

Jeżeli można ułatwić sobie życie, to dlaczego tego nie zrobić? Możesz dalej sprzątać przy pomocy odkurzacza tradycyjnego albo miotły, jednak musisz wiedzieć o tym, że odkurzacz centralny Beam jest znacznie skuteczniejszy. To rozwiązanie pomoże Ci nie tylko zaoszczędzić czas, ale również uniknąć niepotrzebnych nerwów i stresów. To już jest wartość sama w sobie, która skłania wiele osób do dokonania zakupu. Ale to nie wszystko, ponieważ urządzenie to pozwoli Ci na znacznie dokładniejsze wysprzątanie wszystkich pomieszczeń, ponieważ moc ssąca jest znacznie większa, niż w przypadku tradycyjnych odkurzaczy. Jest to zatem wprost rewelacyjne rozwiązanie dla wszystkich alergików.

Stosunek jakości do ceny – odkurzacze Beam

Nie da się ukryć, że ta inwestycja może być dość kosztowna. Odkurzacze centralne ceny mogą być dość wysokie. Jest to jednak zakup na bardzo wiele lat, zatem czasami warto postawić na nowoczesne rozwiązanie, które jest sprawdzone! Możesz zrobić zakupy w sklepie internetowym Mikroenergetyka, gdzie centralny odkurzacz cena jest bardzo konkurencyjna. Tam też znajdziesz wszystkie niezbędne elementy do wykonania instalacji tego urządzenia w Twoim domu. Pamiętaj jednak o tym, że montaż powinien odbywać się na etapie budowy albo remontu domu, ponieważ wymaga ingerencji w ściany oraz podłogi. W końcu wszystkie elementy tego urządzenia (przede wszystkim rury) muszą być odpowiednio ukryte, aby całość wyglądała estetycznie. Dokładanie zaplanuj zatem swoje działanie, aby nie narażać się na dodatkowe koszty. 

Artykuł opracowany na podstawie: https://sklep.mikroenergetyka.com.pl/c/49/odkurzacze-centralne-centralne-odkurzanie-beam.html

autor/źródło: mikroenergetyka.com.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski22 listopada 2019, 15:27,

Podesty robocze - w których pracach sprawdzą się najlepiej?

Podesty robocze - w których pracach sprawdzą się najlepiej?

Podczas prac przeprowadzanych na wysokościach - najważniejsze jest bezpieczeństwo. Zasada ta tyczy się nie tylko podnośników o wysięgnikach do kilkunastu metrów, ale także stosunkowo niewielkich podestów roboczych. Chcesz wiedzieć w których pracach najlepiej sprawdzą się podesty robocze, a jednocześnie jak sprawić, aby były one wykorzystywane bezpiecznie? O tym wszystkim przeczytasz w poniższym artykule!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Podesty robocze - charakterystyka

Podest roboczy stanowi statyczną konstrukcję wynikającą z połączenia ze sobą elementów platformy ulokowanej na dwóch, równolegle ustawionych drabinach. Głównymi cechami charakteryzującymi podest roboczy powinny być:

  • trwałość,
  • solidność;
  • wysoka jakość wykonania;
  • prosty, nieskomplikowany montaż;
  • dobra stabilność konstrukcji;
  • łatwy demontaż i niewielkie rozmiary po złożeniu (ułatwiające przechowywanie).

Ponadto, bardzo istotna jest niezawodność konstrukcji, dlatego też, należy zwracać szczególną uwagę na to, aby zakupiony podest roboczy spełniał wymagania i normy Unii Europejskiej.
Co ważne - jeżeli platforma pomostu roboczego jest umieszczona powyżej 1. metra nad poziomem podłoża, to powinien on być dodatkowo wyposażony w bezpieczne barierki zabezpieczające przed upadkiem.

Przepisy dotyczące podestów roboczych

Z uwagi na specyficzne zastosowanie podestów roboczych do prac na wysokościach, przepisy dotyczące tych konstrukcji można znaleźć w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 roku w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (z późniejszymi zmianami).
Najważniejszym zapisem z tego dokumentu dotyczącym podestów roboczych są wymagania, jakie muszą one spełniać:

  • powierzchnia platformy pomostu roboczego musi być takiej wielkości, aby była wystarczająca zarówno dla pracowników, narzędzi, jak i niezbędnych materiałów;
  • podłoga (czyli platforma) pomostu musi być pozioma i solidna, ponadto bardzo ważne jest jej trwałe przymocowanie do pozostałych elementów konstrukcyjnych;
  • każdy pomost roboczy powinien posiadać w dobrze widocznym miejscu umieszczoną informację o maksymalnej dopuszczalnej wielkości obciążenia.

Przestrzeganie powyższych zasad jest niezwykle istotne ze względów bezpieczeństwa. Podesty robocze (tak samo jak i drabiny) powinny być w firmach poddawane regularnym przeglądom stanu technicznego, mającym na celu wyeliminowanie ryzyka związanego z pracą na wysokości. Poza tym bardzo ważna jest prawidłowa, zgodna z zaleceniami producenta konserwacja tych konstrukcji.

Gdzie wykorzystuje się podesty robocze?

Podesty robocze wykorzystuje się w pracach, gdzie wymagany jest bezpieczny dostęp do przestrzeni na konkretnej (raczej niewielkiej) wysokości. Są one szczególnie popularne w branży budowlanej - do prac z zakresu wykończenia pomieszczeń (renowacji, malowania i wykończenia ścian oraz sufitów), a także w przypadku:

  • montażu i naprawy instalacji elektrycznych i oświetlenia;
  • szerokiego zakresu napraw wykonywanych przez służby techniczne;
  • prac produkcyjnych w obrębie linii technologicznej;
  • prac porządkowych (mycia elewacji, okien, usuwanie zanieczyszczeń z rynien).

Podest roboczy czy drabina?

Podest, jak i drabina charakteryzuje podobny zasięg pod względem wysokości, natomiast obydwie konstrukcje różni przede wszystkim:

  • komfort użytkowania;
  • stabilność;
  • zakres i dostępność do konkretnej powierzchni.

Z pewnością podest roboczy zapewnia lepszy dostęp do wymaganego miejsca, a także posiada więcej miejsca na platformie, na której zmieszczą się niezbędne do wykonania prac materiały oraz narzędzia. Tego typu miejsca nie posiada drabina. Korzystając z niej pracownik ma ograniczone możliwości ruchowe, gdyż musi przez cały czas trzymać się, tak aby nie stracić równowagi.
Obydwie konstrukcje wymagają umiejscowienia na twardym i prostym podłożu, jednak zdecydowanie wygodniejszym i bardziej pewnym rozwiązaniem jest wybór podestu roboczego.

Ruchome podesty robocze

A jeśli potrzeba urządzenia, które będzie zapewniało dostęp do większych wysokości a przy tym będzie miało możliwość samodzielnego przemieszczania się, warto pomyśleć o ruchomych podestach roboczych. Najbardziej popularne w tej kategorii są:

  • podnośniki koszowe;
  • zwyżki teleskopowe (proste i łamane);
  • zwyżki nożycowe.

Wspólną cechą wszystkich tych urządzeń jest wyposażenie pojazdów w wydajny, a zarazem ekonomiczny napęd, który pozwala im na samodzielne przemieszczanie się w miejsce pracy.
Z uwagi na duży parametr maksymalnej wysokości podnoszenia ruchome podesty zwykle są wykorzystywane w pracach zewnętrznych przede wszystkim w branży budowlanej; ale także:

  • w różnego typu pracach porządkowych;
  • podczas napraw trakcji kolejowych oraz sieci energetycznych;
  • do różnego typu zadań związanych z budową scen, estrad i innego typu tymczasowych powierzchni;
  • w celu montażu ozdób świątecznych itp w przestrzeni miejskiej.

Podsumowując - ruchome podesty sprawdzają się wszędzie tam, gdzie konieczne jest uniesienie ludzi lub przedmiotów na duże wysokości. Tego typu podesty w różnej odsłonie znaleźć można m.in. tutaj.

Podsumowanie

Zarówno podesty robocze ruchome, jak i nie nieruchome wpływają pozytywnie na usprawnienie prac wykonywanych na wysokościach. Należy jednak pamiętać, aby nabywając je - kierować się przede wszystkim troską o wysoką jakość wykonania konstrukcji oraz przestrzeganie norm technicznych. Ponadto, nie można zapominać o regularnych kontrolach stanu technicznego podestów i usuwaniu na bieżąco powstałych usterek, w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom mającym na co dzień do czynienia z podestami roboczymi.

autor/źródło: lemarpol.eu

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie