Artykuł partnerski12 października 2022, 09:38,

Czy warto kształcić się jako technik masażysta?

Czy warto kształcić się jako technik masażysta?

Kursy masażu czy kierunek technik masażysta w szkołach policealnych cieszą się coraz większą popularnością – nie tylko wśród młodych osób, ale również tych, które myślą o przebranżowieniu się. Czy jednak nauka masażu to faktycznie dobry pomysł?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Technik masażysta – czy warto?

Osoby, które pracują w zawodzie masażysty, nie mogą narzekać na brak popytu na swoje usługi – coraz więcej osób regularnie uczęszcza na masaże, zarówno ze względów zdrowotnych, jak i w celach relaksacyjnych. Śmiało można też zakładać, że popyt ten będzie stale rósł, choćby ze względu na fakt, że społeczeństwo w Polsce i całej Europie coraz szybciej się starzeje. To z kolei oznacza, że jeszcze więcej osób będzie potrzebowało masaży leczniczych. Dodatkowo rośnie też świadomość, jak masaż wykonywany przez profesjonalistę może wpływać na samopoczucie i ogólną kondycję organizmu – co również skutkuje zwiększeniem popularności usług oferowanych przez masażystów. Z tego względu osoby, które chcą kształcić się jako technik masażysta, mają przed sobą świetne perspektywy zawodowe. Na taki kierunek można zapisać się m.in. do szkoły policealnej Żak. Co więcej, kształcenie jest bezpłatne, a absolwent zdobywa kwalifikacje świadczenia usług w zakresie masażu. 

Czego można nauczyć się na kierunku technik masażysta?

Osoby, które zapiszą się na kierunek technik masażysta w Żaku, zdobędą wiedzę i umiejętności nie tylko z podstaw masażu, ale także z zakresu anatomii i fizjologii, fizjoterapii czy podstaw psychologii i socjologii w ochronie zdrowia. Oprócz tego dowiedzą się też, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia oraz poznają zasady organizacji i działalności gospodarczej w ochronie zdrowia. Słuchacze kierunku technik masażysta w Żaku zostaną też przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej (w ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości), odświeżą znajomość języka obcego (i nauczą się specjalistycznego słownictwa charakterystycznego dla branży) czy nawet – nauczą się podstaw języka migowego. Dzięki temu będą przygotowani do pracy zarówno w gabinetach masażu czy fizjoterapii, ale też w szpitalach, ośrodkach rehabilitacyjnych, sanatoriach, uzdrowiskach, jak i klubach fitness, ośrodkach sportowych czy w gabinetach odnowy biologicznej.

Co istotne, w trakcie nauki na kierunku technik masażysta w Żaku można również zdobyć dwa dodatkowe certyfikaty – ze stosowania manualnego drenażu limfatycznego w sporcie oraz z terapeutycznego działania masażu, kinezyterapii oraz fizykoterapii. Uzyskanie takich certyfikatów może okazać się pomocne zwłaszcza dla osób, które będą szukać pierwszej pracy w zawodzie.

autor/źródło: Artykuł partnerski

Napisz komentarz

Artykuł partnerski12 października 2022, 09:33,

Jak rozliczyć PIT online? Najważniejsze informacje i wskazówki

Jak rozliczyć PIT online? Najważniejsze informacje i wskazówki

Wypełnienie i złożenie do Urzędu Skarbowego zeznania podatkowego to coroczny obowiązek każdego podatnika. Dawniej było to skomplikowane i czasochłonne. Na szczęście, od kiedy możliwe jest rozliczenie PIT online, procedura ta stała się łatwa, szybka i bezproblemowa. Sprawdźmy więc, jak wypełnić PIT online!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Jaki formularz PIT wybrać? 

Jednym z najważniejszych etapów rozliczania podatków, jest wybór odpowiedniego formularza. Tych do dyspozycji mamy bowiem kilka, a każdy z nich służy do rozliczania przychodów o innym charakterze. My skupimy się jednak na dwóch najpopularniejszych formularzach deklaracji PIT, czyli PIT-36 oraz PIT-37. To właśnie one są wypełniane przez większość podatników. Czym się różnią i do jakich rozliczeń służą? 

PIT 37

PIT 37 to zeznanie roczne, które wypełniają przede wszystkim wszystkie osoby otrzymujące przychody z tytułu umowy o pracę, dzieło lub umowy zlecenia. Oznacza to więc, że jest to deklaracja przeznaczona dla podatników, którzy rozliczają się za pośrednictwem płatnika. Jak łatwo się więc domyślić, to właśnie PIT 37 jest deklaracją składaną najczęściej. 

PIT 37 online składają również osoby, które korzystają z różnego rodzaju świadczeń i zasiłków. Tę deklarację powinni wybrać także renciści, emeryci oraz studenci, którzy pobierają stypendium. 

PIT 36

Deklaracja PIT 36 służy do rozliczenia przychodów z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej. Tym samym formularz ten wybrać powinny osoby prowadzące własną firmę. Warto jednak zaznaczyć, że dotyczy to jedynie tych osób, które wybrały opodatkowanie w formie skali podatkowej 12% lub 32%. Takiej deklaracji nie złożą natomiast przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność liniowo. W takim przypadku odpowiedni będzie bowiem formularz PIT 36L

PIT 36 to zeznanie roczne, które wypełnić należy również w przypadku doliczania strat z lat wcześniejszych. Za pomocą tego właśnie formularza można doliczyć też przychody małoletnich do przychodów własnych. 

Jak wypełnić PIT online?

Rozliczenie PIT online jest bardzo proste i zajmuje naprawdę mało czasu. Całą formalność możemy załatwić w dosłownie kilkanaście minut. Dużym plusem jest to, że mamy do wyboru kilka różnych sposobów i narzędzi, za pomocą których możemy złożyć naszą deklarację. Dzięki temu możemy swobodnie dopasować najwygodniejszą dla nas opcję. Sprawdźmy więc najlepsze z nich!

Twój e-PIT

Twój e-PIT to usługa, dzięki której z łatwością złożymy naszą deklarację podatkową. I to nawet bez konieczności jej wypełniania, co jest prawdziwą innowacją! Jak to zrobić? Wystarczy zalogować się na stronie e-Urzędu Skarbowego za pomocą profilu zaufanego. Istnieją także inne metody uwierzytelniania, dlatego też nawet nie mając takiego profilu, można z łatwością uzyskać dostęp do swojego profilu. Gdy już się zalogujemy, wystarczy wybrać usługę Twój e-PIT. Tam czeka już na nas wypełniony formularz. Wystarczy sprawdzić poprawność danych i ewentualnie uzupełnić brakujące pola — na przykład ulgi podatkowe, czy też 1% podatku. Po zatwierdzeniu deklaracji, trafia ona bezpośrednio do Urzędu Skarbowego. Nie musimy więc nawet jej drukować i wysyłać. 

Program PIT

Deklarację podatkową online możemy wypełnić także przy pomocy programu PIT. W sieci znajdziemy ich kilka. Pamiętajmy jednak, by wybierać jedynie te sprawdzone i w pełni bezpieczne. Takim jest na przykład program e-pity. Aby wypełnić PIT, wystarczy wybrać odpowiedni wzór formularza i uzupełnić wszystkie dane. Następnie możemy wydrukować gotowy dokument, by dostarczyć go do Urzędu Skarbowego osobiście lub listownie. Jeśli dysponujemy zaś pdpisem elektronicznym, możemy także wysłać nasz PIT online. 

 

autor/źródło: Artykuł partnerski

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie