Informacje17 marca 2007, 00:00,

Czy w Górze Kalwarii powstanie market TESCO?

Po artykule w gazecie "Nad Wisłą" (luty 2007) nasilają się głosy o budowie zachodniego supermarketu w Górze Kalwarii. Dziwi fakt, że do tej pory w naszym mieście nie powstała choćby popularna Biedronka. Jednak osoby z gminy Góra Kalwaria zatrudnione w sklepach innych sieci w Piasecznie czy Warszawie, zainteresowane pracą bliżej domu, mówią o TESCO. Market miałby być zlokalizowany na terenie Polsportu.

Czy w Górze Kalwarii powstanie market Tesco?

Plusem takiej inwestycji byłby niewątpliwie spadek cen w sklepach znajdujących się w Górze Kalwarii, oraz dostęp do oferty najtańszych artykułów dla najuboższych mieszkańców. Minusem na pewno zwiększony ruch na Parceli, głównie ulicami Staszica i Broniewskigo, jeśli Polsport dostanie pozwolenie na dodatkowy wjazd od Broniewskiego.

Na terenie Polsportu hali handlowej jeszcze nic nie widać, a ulica Broniewskiego przed dopuszczeniem zwiększonego ruchu samochodowego musiałaby zostać najpierw wyasfaltowana. Pożyjemy - zobaczymy.

Na dzień dzisiejszy, jedyna pewna wiadomość - to budowa marketu budowlanego przez AR Skład. Trwa nabór pracowników.
autor/źródło: Katarzyna Schab - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria

Informacje16 marca 2007, 00:00,

Stowarzyszenie Dobra Wola na terenie gminy Lesznowola

Na terenie gminy Lesznowola działa Stowarzyszenie Dobra Wola, którego celem jest niesienie pomocy osobom upośledzonym umysłowo lub fizycznie. Nazwa Dobra Wola nie jest przypadkowa, ponieważ do powstania stowarzyszenia potrzebna była „dobra wola" wszystkich, którzy się do tego przyczynili, ale przede wszystkim współpraca rodziców i opiekunów osób dotkniętych przez los.

Stowarzyszenie Dobra Wola

Stowarzyszenie Dobra Wola zaczyna swoją działalność od planu zorganizowania półkolonii dla dzieci niepełnosprawnych w £azach. Ponieważ zapewnienie pociechom bezpiecznego spędzenia czasu w okresie wakacyjnym jest jednym z największych problemów, zapraszają wszystkich ludzi dobrej woli do współpracy. W najbliższym czasie będą uczestniczyć w imprezach integracyjnych organizowanych przez gminę Lesznowola, na które również serdecznie zapraszają.

Kontakt ze stowarzyszeniem Dobra Wola i bliższe informacje pod numerem telefonu: 0602 748 816 oraz 022 750 95 49.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola
Tematy:Lesznowola