Artykuł partnerski27 października 2022, 11:55,

Czy poradzę sobie jako opiekunka w Niemczech?

Czy poradzę sobie jako opiekunka w Niemczech?

Szukasz nowej pracy? Chcesz się przebranżowić? Jesteś gotowa wyjechać za granicę, by tam zarabiać więcej niż w Polsce? Rozważ pracę w opiece w Niemczech. Zatrudnienie u naszych zachodnich sąsiadów dało wielu Polkom i Polakom szansę na dobre zarobki i stabilną pracę. Dowiedz się, czy praca w niemieckiej opiece jest dla Ciebie, a następnie – dołącz do nich!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Praca w opiece w Niemczech – obowiązki

Opiekunowie seniorów to zawód, który zarówno w Polsce, jak i w Niemczech, wciąż jest deficytowy. Europejskie społeczeństwo szybko się starzeje, przybywa więc osób w podeszłym wieku, o które trzeba szczególnie zadbać. Rodziny seniorów nie chcą umieszczać ich w specjalistycznych ośrodkach opiekuńczych. Wolą, żeby ich bliski pozostał w znajomym otoczeniu, wśród przedmiotów, które pamięta i lubi. Jeśli więc stała opieka medyczna w szpitalu nie jest potrzebna, to rodziny decydują się na zatrudnienie opiekunki – często właśnie z Polski. Wiek nie jest tu wyznacznikiem. Opiekunką w Niemczech może być zarówno młoda osoba, jak i dojrzała, po 50. roku życia. Zdarza się, że niemieccy pracodawcy oczekują np. opiekunki w średnim wieku, ale nie jest to regułą.

Jakie obowiązki czekają na opiekunkę osoby starszej? Po pierwsze, szeroko rozumiana opieka nad seniorem. Chodzi nie tylko o pomoc w codziennych czynnościach: myciu, ubieraniu, jedzeniu, poruszaniu się, ale także aktywizacja i organizowanie mu czasu wolnego. W wielu przypadkach opiekunka w Niemczech wykonuje też drobne prace domowe, jak gotowanie, robienie zakupów, czy sprzątanie uczęszczanych pomieszczeń.

Czy opiekunka w Niemczech musi mieć doświadczenie?

Medyczne – niekoniecznie. Chociaż jest mile widziane, a wiele opiekunek to pielęgniarki czy fizjoterapeutki, to nie musisz się nim wykazywać, żeby dobrze wykonywać obowiązki. Niektóre firmy obecne na portalu SenioPort oferują szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i pokrewnych tematów. Jeśli masz ukończony taki kurs, dobrze go wpisać do CV. Pracodawcy natomiast zwracają uwagę na doświadczenie w branży opieki w Niemczech. Możesz jednak równie dobrze przedstawić zaświadczenie o wolontariacie w polskim domu opieki czy opowiedzieć o tym, jak zajmowałaś się seniorem z rodziny. To również zrobi dobre wrażenie.

W pracy opiekunki w Niemczech ważna jest znajomość języka, przynajmniej na poziomie komunikatywnym. Firmy opiekuńcze często zapewniają dostęp do darmowych lekcji niemieckiego, które przygotowują do codziennej pracy z seniorem.

Kandydat do opieki powinien być zdrowy pod względem fizycznym. Wielu podopiecznych ma trudności z poruszaniem się, wstawaniem czy korzystaniem z toalety. Trzeba więc go asekurować, podnosić lub nawet przenosić. Nie bez znaczenia jest również zdrowie psychiczne, gdyż praca w niemieckiej opiece wiąże się z dużą odpowiedzialnością.

Cechy, które pomagają w pracy w opiece w Niemczech

Opiekunka osoby starszej powinna być:

  • odporna na stres,
  • asertywna,
  • wyrozumiała i współczująca,
  • dobrze zorganizowana, zaradna,
  • cierpliwa i spokojna,
  • łagodna,
  • komunikatywna,
  • łatwo przystosowująca się do zmian,
  • pozytywnie nastawiona i otwarta na relację z podopiecznym.

Jeżeli większość tych cech opisuje Ciebie, śmiało możesz spróbować swoich sił w zawodzie opiekunki.

Dla wielu kandydatów praca w opiece w Niemczech to nie tylko zawód, za który dostają pieniądze. To także powołanie, chęć pomocy potrzebującym, a przede wszystkim możliwość rozwoju i poznawania innej kultury. Opiekunka pracująca w Niemczech ma też szansę zawarcia nowych przyjaźni. Pobyt za granicą trwa zwykle od kilku tygodni do 3 miesięcy. Wiąże się więc z rozłąką z najbliższymi, która czasem może być trudna. Pomoże tu pozytywne nastawienie, a także systematyczny kontakt z bliskimi w Polsce.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://senioport.pl/oferty-pracy-opieka

 

autor/źródło: senioport.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski24 października 2022, 10:03,

4 powody, dla których warto skorzystać z usług trenera personalnego

4 powody, dla których warto skorzystać z usług trenera personalnego

Osoba, która chce uczyć się nowych rzeczy, ma zwykle dwie możliwości. Pierwszą z nich jest szukanie wiedzy i szkolenie się na własną rękę. To jednak stwarza ryzyko popełniania wielu błędów oraz poświęcenia dużej ilości czasu. Można także skorzystać z usług eksperta w danej dziedzinie. Tak właśnie jest, gdy chcemy zrzucić zbędną tkankę tłuszczową lub zbudować masę mięśniową. Dlaczego warto skorzystać z usług trenera personalnego? Poznaj 4 powody.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Kim jest trener personalny?

Mimo tego, że aktualnie możemy znaleźć na wyciągnięcie ręki mnóstwo informacji z interesującej nas dziedziny, to nic nie zastąpi kontaktu z ekspertem, który posiada wieloletnie doświadczenie w danej kwestii.

Nie inaczej jest w przypadku trenera osobistego. Jego zadaniem jest opracowanie planu treningowego, biorąc pod uwagę predyspozycje i indywidualne cechy podopiecznego. Plan treningowy dostosowuje się także do wieku, stanu zdrowia, możliwości organizmu i celów.

Zadaniem trenera jest nie tylko wskazanie prawidłowych wzorców ruchowych, ale i aktywna pomoc podczas wykonywania ćwiczeń, motywacja i eliminacja ewentualnych błędów.

Jeżeli mieszkasz w Warszawie, sprawdź: https://warsaw-trainer.pl/artykuly/trener-personalny-warszawa-mokotow

Dlaczego warto skorzystać z usług trenera personalnego?

Dobry trener personalny posiada wiedze z zakresu treningu, żywienia, a także psychologii. Potrafi stać się prawdziwym przyjacielem, oraz motywatorem. Da nam wsparcie i zrozumienie w trudnych chwilach i pomoże o wiele szybciej zrealizować upragnione rezultaty. Dlaczego jeszcze warto skorzystać z usług osobistego trenera?

Indywidualnie dopasowane ćwiczenia

Dobry trener personalny zdaje sobie sprawę z tego, że każdy organizm jest inny i potrzebuje innego traktowania. Kondycja fizyczna, wiek, styl życia – te wszystkie kwestie trzeba wziąć pod uwagę, aby odpowiednio dobrać plan żywieniowo-treningowy.

Profesjonalny trener dobrze o tym wie, dlatego bardzo dokładnie przepyta Cię o przebyte urazy, choroby, co ułatwi mu stworzenie indywidualnego planu.

Zwiększona motywacja

Nie ma co ukrywać, większość z nas ma w sobie lenia, który uaktywnia się najbardziej, gdy powinniśmy ruszyć się z kanapy. Samodzielna praca nad sobą jest niezwykle trudna. W tej kwestii rola trenera również jest nieoceniona. O wiele trudniej odpuścić nam, gdy umówimy się już na trening. W momentach zwątpienia i braku sił specjalista również pomoże nam odzyskać motywacje i energię.

Bezpieczeństwo treningu

Nieumiejętnie wykonywany trening siłowy czy aerobowy może wiązać się z wieloma konsekwencjami. Trener osobisty wytłumaczy nam jak prawidłowo wykonywać poszczególne ćwiczenia, skoryguje nas podczas ich wykonywania, co ochroni nas przed kontuzjami – teraz i w przyszłości.

Szybsze efekty

Trenując z osobistym trenerem, osiągniesz o wiele szybsze efekty, niż trenując samodzielnie bez większej wiedzy i doświadczenia. Jest to spowodowane tym, że masz ściśle dobraną dietę oraz trening na bazie wieloletniego doświadczenia. Jeżeli chodzisz np. na siłownie samodzielnie bez konkretnego celu i wiedzy, możesz błądzić długo po omacku bez żadnych efektów.

autor/źródło: Artykuł partnerski

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie