Informacje23 lipca 2007, 00:00,

Czy Piaseczno straci nocne autobusy Express Piaseczno?

Jak informuje nas Gazeta Wyborcza Stołeczna: firma Mobilis, która jest właścicielem linii Express Piaseczno i Nocny Express Piaseczno zawiesza na początku sierpnia 2007 roku nocne kursy do Piaseczna. Właściciele firmy Mobilis tłumaczą, że jeździ za mało pasażerów. Czy oby na pewno jest to powód likwidacji jedynego nocnego połączenia do podwarszawskiego Piaseczna?

Nocny Express Piaseczno odjeżdża od roku spod Dworca Centralnego w Warszawie i dalej Marszałkowską oraz Puławską docierają do Piaseczna, a następnie do okolicznych miejscowości Gołkowa i Bobrowca. Koszt nocnego przejazdu z centrum Warszawy do podwarszawskich miejscowości kosztuje 5 złotych. Jest to jedyne nocne połączenie z Warszawy do Piaseczna, chyba że kogoś z mieszkańców stać na nocne taksówki.

Właściciele firmy Mobilis tłumaczą, że z ich nocnych linii korzysta za mało osób. Czy faktycznie jest to prawda? Na naszym prywatnym forum mieszkańców powiatu piaseczyńskiego rozmawiamy na temat linii Express Piaseczno: opinia o prywatnym transporcie Express Piaseczno. Opinie mieszkańców, które możecie przeczytać we wspomnianym powyżej poście są inne. Domyślam się, że opinie właścicieli firmy o małej ilości osób korzystających z tej linii, wyciągane są po analizie ilości sprzedanych biletów (wydruk z kasy fiskalnej). Według mieszkańców Piaseczna i okolic zdarza się, że busy nocnego express'a jeżdżą zatłoczone. W związku, z czym skąd te niezgodności?

Jakiś czas temu Gmina Piaseczno otrzymała od warszawskiego ZTM propozycję nocnego połączenia autobusów ZTM na trasie Warszawa - Piaseczno. Niestety w związku z tym, że mieliśmy nocne połączenie wykonywane, przez Nocny Express Piaseczno nie doszło do porozumienia władz samorządowych Piaseczna z ZTM. Niewykluczone jednak, że władze Piaseczna powrócą do rozmów w sprawie komunikacji nocnej ze stołecznym Zarządem Transportu Miejskiego. Dla wielu mieszkańców Piaseczna podróż autobusem nocnym w barwach warszawskich byłaby bardziej atrakcyjna, bo mogliby korzystać w nim z biletu ZTM. Daniel Putkiewicz z Urzędu Gminy Piaseczno zapowiada jeszcze negocjacje władz z szefem Mobilisa (Express Piaseczno). Wspomniany artykuł w serwisie gazeta.pl: link.

Co sądzicie o likwidacji linii: Nocny Express Piaseczno? Zapraszamy do napisania nam Waszej opinii na ten temat komentując tą informację, lub przyłączcie się do rozmowy na naszym forum w poście: opinia o Express Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje24 lipca 2007, 00:00,

Klub Pędziwiatr - rajd w 63 rocznicę bitwy pod Pęcicami

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr w Piasecznie organizuje kolejną wycieczkę klubową. Tym razem celem wycieczki rowerowej będzie rajd: Po Kamienistej Drodze, w 63 rocznicę Powstania Warszawskiego, bitwy i egzekucji 2 sierpnia 1944 roku w Pęcicach. Pęcice to wieś położona w powiecie pruszkowskim, w gminie Michałowice. Zobacz Pęcice na mapie targeo: link

Klub Turystyki Rowerowej Pędziwiatr - logo

Trasa wycieczki to: Piaseczno - Pęcice - Piaseczno, czyli około 40 kilometrów. Osoby zainteresowaną wycieczką, spotykają się w najbliższą niedzielę 29 lipca 2007 roku, o godzinie 10:00. Miejsce spotkania: GOSiR w Piasecznie, przy ulicy Sikorskiego 20. Zapraszamy! ¬ródło informacji: piasmk.blox.pl

Rys historii: Po wybuchu Powstania Warszawskiego, pomiędzy 1 a 2 sierpnia 1944, wycofująca się z warszawskiej dzielnicy Ochota grupa powstańców w liczbie 700 ludzi pod dowództwem komendanta obwodu, ppłk. Mieczysława Sokołowskiego ps. "Grzymała", przemieszczając się wzdłuż linii kolejki EKD, próbowała się przedostać do lasów sękocińskich poprzez Reguły i Pęcice, gdzie natknęła się na Niemców. W wyniku spotkania doszło do potyczki, w efekcie, której większość 700 osobowego zespołu przebiła się w rejon Sękocina, a 67 powstańców, w większości rannych, zostało pochwyconych. 7 jeńców polskich oszczędzono na skutek wstawiennictwa jednego z rannych oficerów niemieckich. Pozostałych 60 osób, po storturowaniu, rozstrzelano 2 sierpnia 1944 około godziny 18:00 w Pęcicach. Zwłoki pomordowanych ekshumowano w 1946 i w większości zidentyfikowano, na miejscu zbrodni ustawiono symboliczne mauzoleum.
(źródło historii wydarzeń: wikipedia.org)
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno