Informacje14 maja 2007, 00:00,

Czy Piaseczno skorzysta na Mistrzostwach Europy Euro 2012


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Jak możemy przeczytać w stołecznej gazecie wyborczej i na stronie gazeta.pl na Euro 2012 mogą skorzystać także małe okoliczne miejscowości. Przed meczem na stołecznym Stadionie Narodowym narodowe reprezentacje przez kilkanaście dni będą musiały gdzieś trenować i mieszkać. Podobno na zachodnich piłkarzy już ostrzą sobie zęby podwarszawski: Wieliszew, Józefów i Piaseczno. Poniżej przedstawiamy fragmenty i kluczowe informacja, a całość możecie przeczytać w informacji Gazeta.pl, na stronie: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,80197,4122820.html

Podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w Niemczech wiele drużyn mieszkało i trenowało w małych okolicznych miejscowościach. Piłkarze jak ognia unikają hoteli położonych w mieście rozgrywek. Wolą luksusowe ośrodki pod miastami lub na jego obrzeżach gwarantujące spokój, bezpieczeństwo, idealne warunki do treningu, szybki dojazd autostradą lub obwodnicą na stadion lub do lotniska.

Gdzie zatem przed meczem Euro 2012 odbywającym się w Warszawie mogą się zatrzymać piłkarze? Takie miejsca powinien wskazać Polski Związek Piłki Nożnej w materiałach zgłoszeniowych do Euro 2012. Jak możemy przeczytać na stronie Gazeta.pl: PZPN przekazał do UEFA listę 16 miejscowości. W okolicy Warszawy zostały zgłoszone: Józefów, Konstancin i Wieliszew, ale to nie jest zamknięta lista...

Wiceburmistrz Konstancina Monika Dudek-Kiernicka powiedziała dziennikarzom Gazety Wyborczej, że w Konstancinie na razie dysponują do treningów boiskiem, na którym gra Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Kosa Konstancin. Gmina Konstancin Jeziorna dopiero zaczyna myśleć o Euro 2012.

Daniel Putkiewicz z piaseczyńskiego urzędu gminy poinformował na łamach gazety, że Gmina Piaseczno widzi szanse dla Piaseczna. Daniel Putkiewicz powiedział, że od zeszłego roku przymierzają się do budowy nowego centrum sportowego, z boiskiem, zapleczem, może z hotelem. Kłopot w tym, że jedyne miejsce to tereny Klubu Sportowego Piaseczno, a gmina kłóci się o te tereny z klubem. W czerwcu 2007 roku zaczynają rozmowy i są otwarci. Zobaczymy, co z tego wyniknie i czy dojdą do porozumienia. Czy Piaseczno skorzysta na Mistrzostwach Europy Euro 2012?

Według informacji podanych w informacji Gazeta.pl wynika, że ośrodki sportowe muszą być gotowe na jesieni 2011 roku, żeby mogli je zwiedzić przedstawiciele UEFA. UEFA sporządzi ostateczną listę ośrodków i przedstawi je do wyboru reprezentacjom piłkarzy. Bądźmy dobrej myśli, że władze samorządowe naszego regionu, przede wszystkim Gmin Konstancin Jeziorna i Piaseczno wykorzystają swoją szanse na rozwój i promocję.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje14 maja 2007, 00:00,

New Bone Jazzowy Wtorek Ośrodka Kultury Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie serdecznie zaprasza juro 15 maja 2007 roku na godzinę 20:00 na Jazzowy Wtorek Ośrodka Kultury w Piasecznie. Podczas Jazzowego Wtorku wystąpi klasyczny kwintet jazzowy New Bone. Wstęp na kwintet kosztuje 15 złotych. Zapraszamy na koncert jazzowy!

New Bone Jazzowy Wtorek Ośrodka Kultury Piaseczno

Skład New Bone: Tomasz Kudyk (trąbka), Marcin Ślusarczyk (sax altowy), Joanna Gajda (fortepian), Maciej Adamczyk (kontrabas) Arek Skolik (perkusja). Kwintet New Bone jest grupą składającą się z absolwentów Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach. Członkowie zespołu nie ograniczają się tylko do występów w tej formacji, grają w różnych składach doskonaląc w ten sposób swój warsztat. New Bone to klasyczny kwintet jazzowy. Przez cały okres swojej działalności od roku 1996 zespół stał się bardziej subtelny i oscyluje w kierunku wyszukanej, ciekawej treści muzycznej. Różnorodność tematyczna sprawia, iż muzyka w wykonaniu New Bone jest oryginalna i niebanalna. New Bone to klasyczny kwintet jazzowy grający muzykę hard-bopową. Stylistyka kompozycji oscyluje między muzyką swingową a momentami bardzo nowoczesną. Zespól jest laureatem pierwszej nagrody w konkursie "Wolna scena jazzowa" w 1997. W grudniu 2004 r. zespół zarejestrował swój debiutancki krążek "Something for Now", na którym znalazły się autorskie kompozycje Tomasza Kudyka. Więcej informacji przeczytacie na oficjalnej stronie jazzowego zespołu New Bone: www.newbone.art.pl

Informację otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury w Piasecznie, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami). Zapraszamy na Wtorek Jazzowy do Ośrodka Kultury w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie