Informacje25 października 2007, 00:00,

Czy Piaseczno będzie miało Komisarza - losy Burmistrza

W Kurierze Południowym nr 40 poinformowali o przedwyborczym spotkaniu Wojewody Jacka Sasin w Piasecznie, podczas którego zapowiedział, że procedura odwołania burmistrza Józefa Zalewskiego ruszy od razu po wyborach. Jeszcze przed wyborami parlamentarnymi Wojewoda miał już przygotowany wniosek do Prezesa Rady Ministrów o odwołanie Józefa Zalewskiego i powołanie osoby pełniącej obowiązki burmistrza i jak najszybsze przeprowadzenie ponownych wyborów w Piasecznie.

Jak poinformował przed wyborami, tak też i zrobił. Możemy przeczytać w Stołecznej Gazecie Wyborczej, że Wojewoda Jacek Sasin zwrócił się do premiera o wyznaczenie komisarza, który zastąpi burmistrza Piaseczna. Wysłał do premiera prośbę o powołanie w Piasecznie komisarza, który będzie rządzić gminą Piaseczno do przedterminowych wyborów samorządowych. http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4610895.html

Poprzednie informacje powiązane tematycznie w naszym serwisie: Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski musi odejść (2007-02-24), Piaseczyńscy radni bronią burmistrza (2007-03-20), Burmistrz Piaseczna Józef Zalewski stracił mandat (2007-04-04), Sprawę Burmistrza Piaseczna Zalewskiego rozstrzygnie sąd (2007-04-21), Czy Piaseczno będzie bez Burmistrza Józefa Zalewskiego? (2007-09-14), oraz Mieszkańcy Piaseczna pytają o losy Burmistrza Zalewskiego (2007-10-14).

Sprawa odwołania Burmistrza Piaseczna ciągnie się już bardzo długo... Jakie będzie zakończenie tej sprawy? Zapewne musimy jeszcze na to poczekać. Jak tylko pojawią się kolejne informacje na ten temat, to na pewno napiszemy o tym w naszym prywatnym serwisie powiatu piaseczyńskiego. Czekamy na wasze komentarze.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje25 października 2007, 00:00,

Mazowieckie Małe Przedszkole i świetlica w Jeziórku

Stowarzyszenie Przymierze Rodzin, Stowarzyszenie Rodziców TU, Stowarzyszenie Ustanów, Gmina Prażmów i OSP w Jeziórku zapraszają na uroczyste otwarcie Mazowieckiego Małego Przedszkola oraz świetlicy w Jeziórku. Otwarcie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 28 października 2007 roku, o godzinie 14:00 w budynku OSP przy ulicy Kościelnej 3, Jeziórko.

Mazowieckie Małe Przedszkole i świetlica w Jeziórku

Organizatorzy zapraszają rodziców z dziećmi na słodki poczęstunek, a maluchy na zajęcia plastyczne. Mazowieckie Małe Przedszkola to program utworzenia 30 wiejskich małych przedszkoli na Mazowszu i w woj. świętokrzyskim. W gminie nie ma przedszkola publicznego. Jest tylko jedno prywatne przedszkole, oddalone od Jeziórka o 10 kilometrów. Jedyną szansą na wczesną edukację dzieci wiejskich w Jeziórku jest Małe Przedszkole. Obecnie zapisanych jest do niego 16 dzieci. Wielką atrakcją dla dzieci z Jeziórka jest stojący za ścianą przedszkola prawdziwy, czerwony wóz strażacki. Małe Przedszkole zajmuje, bowiem część remizy OSP, w której już od kilku lat działa świetlica środowiskowa.

Inicjatywa Małego Przedszkola w Jeziórku w niezwykły sposób zmobilizowała lokalną społeczność. Postanowiono za jednym zamachem wyremontować również świetlicę. Fundusze zostały zebrane podczas urządzonego tym celu festynu z loterią i nagrodami. Bardzo pomagają lokalni sponsorzy, stowarzyszenia i rodzice przedszkolaków, szczególnie tata i dziadek małego Kuby. Małe Przedszkole w Jeziórku możecie obejrzeć już w najbliższą niedzielę. Serdecznie zapraszamy do Jeziórka.

Małe Przedszkole w Jeziórku:
Remiza Strażacka OSP w Jeziórku
05-540 Zalesie Górne

Stowarzyszenie Ustanów zaprasza wszystkich członków, założycieli oraz osoby, które chciałyby zostać członkami stowarzyszenia na spotkanie 28 października 2007 roku, o godzinie 19:00 w budynku OSP w Jeziórku. Jeziórko to wieś położona w powiecie piaseczyńskim, w gminie Prażmów. Zobacz położenie wsi Jeziórko na mapie: link
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Prażmów

Polecane dla Ciebie