Informacje28 sierpnia, 07:32,

Czy orzesznik ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy orzesznik ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność orzesznika. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w orzeszniku pochodzą w 5% z białka, 7% z węglowodanów i 88% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Pecan)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma orzesznik lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w orzeszniku, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Orzesznik - kalorie i wartości odżywcze

Orzesznik zawiera 691 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Sprawdzamy ile kalorii ma mleko matki. Byliśmy zaskoczeni

Na przykład garść pekanów (50 g) to około 346 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 14% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera garść pekanów (50 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 6.5 jabłek, 4 szklanki coli, 3.5 plastry sera żółtego, 3 kromki chleba, 2.5 szklanki mleka, 18 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 49 minut, pływać przez 41 minut lub biegać przez 35 minut.

Czy orzesznik tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Orzesznik to produkt o wysokiej ilości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii orzechów). Spożywanie orzesznika wydaje się być mało optymalnym wyborem dla osób na diecie. Łatwo znaleźć mniej tuczące produkty pośród orzechów.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w orzeszniku?

Pekany zawierają 9.17 g białka na 100g.
Garść pekanów (50 g) zawiera ok. 4.6 g białka.

Ile węglowodanów jest w orzesznikach?

Pekany zawierają 13.86 g węglowodanów na 100g.
Garść pekanów (50 g) zawiera ok. 6.9 g węglowodanów.

Ile waży orzesznik?

Garść pekanów waży ok. 50g.
Szklanka orzesznika waży ok. 175g.

Ile błonnika jest w orzesznikach?

Pekany zawierają w sobie 9.6 g błonnika na 100g.
Garść pekanów (50 g) zawiera ok. 4.8 g błonnika. Odpowiada to ok. 16% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski1 września, 12:04,

Rynek nieruchomości w Piasecznie

Rynek nieruchomości w Piasecznie

Piaseczno to miasto sąsiadujące z warszawską dzielnicą Ursynów, przez co jest bardzo atrakcyjne dla osób, które szukają swojego lokum niedaleko stolicy. Co roku powstają tu liczne inwestycje, co dodatkowo przyciąga nowych mieszkańców. Jednak czy w mieście, które położone jest tak blisko Warszawy, można znaleźć mieszkanie w przystępnej cenie?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Ceny nieruchomości z rynku pierwotnego

Chociaż Piaseczno należy do aglomeracji warszawskiej, ceny nieruchomości są tam o wiele niższe niż w samej stolicy. Kiedy w Warszawie za mieszkanie trzeba zapłacić średnio ponad 630 000 złotych, w Piasecznie średnia cena mieszkania wynosi 437 880 złotych. Jak wygląda to w przeliczeniu na metr kwadratowy? W stolicy średnia cena za m² wynosi ponad 10 000 złotych. W Piasecznie średnia cena za m² to około 7 500 złotych, co stanowi dużą różnicę.

Czy w mieście można znaleźć niedrogie kawalerki na sprzedaż? Piaseczno leży kilkanaście kilometrów od centrum Warszawy, gdzie chętnie zamieszkują rodziny z dziećmi. Tym samym deweloperzy budują tam raczej większe lokale. Niemniej jednak z racji niższych cen za m² większe mieszkanie można kupić tam w cenie mniejszego w stolicy.

Co czwarte mieszkanie od dewelopera kosztuje od 250 000 do 350 000 zł. Biorąc pod uwagę dobrą lokalizację, ceny nie są wygórowane. Część nieruchomości jest wystawiona na sprzedaż w cenie od 5 000 do 5 500 zł/m², co sprawia, że czyni ofertę bardzo konkurencyjną. Tutaj trzeba jednak zaznaczyć, że najwięcej mieszkań na sprzedaż znajduje się w przedziale cenowym od 7 500 do 8 500 zł/m².

Oferta deweloperów

Aktualnie oferta nowych mieszkań w Piasecznie nie jest tak szeroka jak w sąsiedniej Warszawie, ale cieszy się nie mniejszym zainteresowaniem szukających. Oferta z tygodnia na tydzień się kurczy, ale w planach są kolejne inwestycje.

Pośród aktualnych ofert co druga dotyczy mieszkań o powierzchni od 35 do 50 m². Nieco mniej mamy ofert lokali o powierzchni od 50 do 65 m². Kawalerek na sprzedaż w Piasecznie nie ma zbyt wiele. Stosunkowo mało ofert dotyczy także lokali o powierzchni powyżej 65 m².

Biorąc pod lupę liczbę pokoi, najwięcej nieruchomości na sprzedaż to mieszkania 2- i 3- pokojowe. Łącznie stanowią one ponad 80% bieżących ofert. Pozostałe dotyczą mieszkań o jeszcze większej liczbie pokoi, co jest dobrą wiadomością dla tych osób, które marzą o mieszkaniu z oddzielną garderobą i sypialnią.

Rozwój miasta

Nowych mieszkańców do Piaseczna przyciągają nie tylko niskie ceny nieruchomości, ale także ciągły rozwój samego miasta. Co roku powstają tam nowe inwestycje, które przyczyniają się do usprawnienia komunikacji i ogólnej poprawy jakości życia.

W najbliższym czasie w Piasecznie ma zostać uruchomione nowoczesne centrum dyspozytorskie, co ma zapewnić szybką reakcję na zgłoszenia mieszkańców. Wśród planowanych inwestycji jest także budowa parku u zbiegu ulic Jaremy, Okrężnej i Redutowej.

 

Materiał opracowany przez eksperta portalu GetHome.pl

autor/źródło: GetHome.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie