Informacje14 lipca 2008, 00:00,

Czy na półmetku jesteście zadowoleni z pracy samorządów?

Wybory samorządowe w Polsce jak i na terenie powiatu piaseczyńskiego, zostały przeprowadzone w dniu 12 listopada 2006 roku; II tura (ponowne głosowanie) w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast odbyła się 2 tygodnie później, w dniu 26 listopada. W listopadzie minie połowa - 4 letniej kadencji naszych samorządów. Wątek na naszym prywatnym forum e-mieszkańców powiatu piaseczyńskiego: z blogu radnego Mariusz Słowik odpowiedział na nasze pytania, zainspirował mnie do tego, aby dowiedzieć się: czy mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego i poszczególnych gmin - są zadowoleni z pracy Radnych, Wójtów oraz Burmistrzów, których wybrali?

Czy na półmetku jesteście zadowoleni z pracy samorządów powiatu piaseczyńskiego i poszczególnych gmin?

Kolejne wybory samorządowe zaplanowane są na 2010 rok. Co prawda Nasi Radni i pozostali samorządowcy, mają jeszcze czas (2 lata), aby pokazać nam swoje zaangażowanie w sprawy mieszkańców naszego regionu. Jednak warto, aby na półmetku sprawowanej przez nich władzy, napisać im Wasze uwagi do ich pracy? Dzięki Waszym uwagom i sugestiom, będą wiedzieli, na co powinni zwrócić uwagę i nad czym powinni jeszcze popracować, aby uzyskać Wasze poparcie przy kolejnych wyborach samorządowych w 2010 roku. Niech samorządowcy, reprezentujący Nas w Urzędach wiedzą, że mieszkańcy śledzą ich pracę i na pewno rozliczą ich z zaangażowania. Zachęcam mieszkańców wszystkich gmin powiatu piaseczyńskiego, do napisania w komentarzu bezpośrednio pod tą informacją - swojej opinii o pracy naszych samorządów.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców powiat piaseczyński
Tematy:

Informacje15 lipca 2008, 00:00,

Odwiedź Park Linowy i Ogród Botaniczny z KDK Konstancin

Konstanciński Dom Kultury zachęca wszystkie dzieci i młodzież do spędzenia udanych wakacji z Konstancińskim Domem Kultury. W ramach tegorocznej akcji Lato w Mieście w Konstancinie, organizowana jest wycieczka do Parku Linowego, oraz Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Wycieczka odbędzie się w najbliższy piątek 18 lipca 2008 roku. Koszt wycieczki to 10 złotych. Zapisy przyjmowane są w filii Konstancińskiego Domu Kultury, ul. Sobieskiego 6 w Konstancinie, lub telefonicznie pod numerami: (022) 754 47 23 lub 754 06 12. Zachęcamy do skorzystania z organizowanej wycieczki.

Wycieczka do Parku Linowego, oraz Ogrodu Botanicznego w Powsinie

Park Linowy w Powsinie znajduje się w południowej części Parku Kultury tuż za muszlą koncertową. Na powierzchni hektara zbudowaliśmy trzy trasy wspinaczkowe o zróżnicowanym stopniu trudności - łatwa Super Kid, średniotrudna Odkrywca oraz trudna Adrenalina. Nadrzewne wspinaczki stanowią bardzo ciekawą formę aktywnego wypoczynku! Ogród Botaniczny w Powsinie zajmuje powierzchnię ok. 40 ha (dla zwiedzających udostępniono ok. 30 ha) i prezentuje ponad 8600 taksonów, pogrupowanych tematycznie: arboretum, kolekcja flory polskiej, rośliny ozdobne, użytkowe i egzotyczne. Więcej informacji na temat Ogrodu Botanicznego w Powsinie, znajdziecie na stronie internetowej: www.ogrod-powsin.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Konstancin