Informacje20 grudnia 2020, 07:32,

Czy mortadela ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy mortadela ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność mortadeli. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w mortadeli pochodzą w 21% z białka, 4% z węglowodanów i 75% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Mortadella)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma mortadela lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w mortadeli, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Mortadela - kalorie i wartości odżywcze

Mortadela zawiera 311 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Sprawdzamy ile kalorii ma kuskus. Byliśmy zaskoczeni

Na przykład plaster mortadeli (35 g) to około 109 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera plaster mortadeli (35 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2 jabłka, 1 szklanka coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 0.5 szklanki mleka, 5.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 16 minut, pływać przez 13 minut lub biegać przez 11 minut.

Czy mortadela tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w mortadeli stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii wędlin pod względem kaloryczności. Spożywanie mortadeli wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród wędlin.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w mortadeli?

Mortadela zawiera 16.37 g białka na 100g.
Plaster mortadeli (35 g) zawiera ok. 5.7 g białka.

Ile węglowodanów jest w mortadeli?

Mortadela zawiera 3.05 g węglowodanów na 100g.
Plaster mortadeli (35 g) zawiera ok. 1.1 g węglowodanów.

Ile waży mortadela?

Plaster mortadeli waży ok. 35g.

Ile błonnika jest w mortadeli?

0 g błonnika - mortadela nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski23 grudnia 2020, 11:02,

Czy stojaki do dezynfekcji rąk działają? Poznaj fakty i mity na temat dezynfekcji rąk

Czy stojaki do dezynfekcji rąk działają? Poznaj fakty i mity na temat dezynfekcji rąk

Jak długo należy myć ręce, czy do skutecznej dezynfekcji potrzebny jest specjalny płyn i bezdotykowe stojaki do dezynfekcji rąk? Ile znajduje się bakterii na naszych telefonach komórkowych i czy lekarze zawsze myli ręce przed operacjami? Zobaczcie, jakie są popularne fakty i mity dotyczące dezynfekcji rąk.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Myjąc ręce w ciepłej wodzie szybciej pozbędziemy się zarazków - MIT

Temperatura wody podczas mycia rąk powinna nam sprawiać przyjemność – nie być ani za  zimna, ani za gorąca, aby nie uszkodzić powierzchni skóry. Badania potwierdzają, że nie ma różnicy, czy zastosujemy do wymycia rąk ciepłą, czy zimną wodę. Najważniejsze w procesie mycia dłoni jest mydło oraz bardzo dokładnie ich wyczyszczenie. 

Stojaki do dezynfekcji rąk w ilości masowej powinny być bezdotykowe – FAKT

W tym roku, z uwagi na pandemię Covid-19, dezynfekcja rąk jest obowiązkowa w sklepach czy punktach usługowych. Niestety w wielu miejscach spotykamy zaprzeczenie dezynfekcji – pompki i  dozowniki, które najpierw musimy dotknąć brudną ręką, by przeprowadzić dezynfekcję. I tak oto drobnoustroje, bakterie i wirusy pozostają na tych urządzeniach i przenoszą się na dłonie innych użytkowników. - Według badań zarazki z dłoni możemy przenieść na 5 przedmiotów i 14 osób – skoro staramy się nie dotykać klamek, przycisków w windzie, to dlaczego mamy dotykać urządzenia do dezynfekcji? Wybierajmy miejsca, gdzie o klientów dba się wykorzystując bezdotykowe stojaki do dezynfekcji rąk https://czystojak.pl/ – mówi Jarosław Włodarczyk, właściciel firmy produkującej wolnostojące stacje do dezynfekcji rąk CZYSTOJAK.pl

Lekarze od zawsze myją ręce przed operacjami - MIT 

Lekarze nie myli i nie dezynfekowali rąk aż do 1877 roku! Dopiero w 1847 uwagę na właściwą higienę rąk zwrócił Ignaz Semmelweis, węgierski lekarz. Niestety jego odkrycie nie spotkało się z entuzjazmem innych medyków. Dopiero 30 lat później, w 1877 roku, pomysł Semmelweisa udowodnił naukowo i wprowadził w życie brytyjski chirurg Joseph Lister – od tego czasu lekarze dezynfekowali dłonie i narzędzia fenolem (kwas karbolowy). Dziś dezynfekcja rąk stanowi 80% higieny w szpitalach. 

Ręce należy myć 20-30 sekund – FAKT

Szybkie, pobieżne mycie rąk, często samą wodą bez mydła, nie usunie z naszych dłoni groźnych zarazków i drobnoustrojów. Dopiero zastosowanie mydła, wody i dokładnie umycie dłoni, palców, przestrzeni pomiędzy nimi i nadgarstków sprawi, że będziemy przenosić groźnych bakterii. Taka czynność faktycznie powinna trwać 30 sekund – to dwukrotne odśpiewanie urodzinowej piosenki „Sto lat”. Warto pamiętać, że ta sama zasada dotyczy płynów do dezynfekcji – obojętnie czy korzystamy z własnego dozownika, czy stojaków do dezynfekcji rąk – płyn należy do sucha wcierać w dłonie i palce, tak samo jak przy myciu wodą i mydłem. 

Samo mycie rąk wystarczy, by usunąć z naszych rąk drobnoustroje - MIT

Umycie rąk wodą z mydłem i dezynfekcja różnią się od siebie nie tylko sposobem mycia i zastosowanymi preparatami. Umycie rąk wodą z mydłem (staranne, trwające minimum 30 sekund) pozwala na pozbycie się 99,9% bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów. Dezynfekcja płynem do dezynfekcji, który zawiera co najmniej 60% alkoholu pozwala na zabicie 99,99% zarazków. Na pierwszy rzut oka to niewielka różnica. Dokładnie mycie rąk sprawdzi się i zabezpieczy nasze zdrowie w większości codziennych sytuacji. Samo mycie rąk nie wystarcza jednak w przypadku osób, które mogą narazić zdrowie innych. Są to lekarze, fryzjerki, kosmetyczki, tatuatorzy, czy kucharze. Te osoby po dokładnym wymyciu rąk powinny jeszcze zastosować preparat do dezynfekcji. 

Dezynfekcja może zastąpić mycie rąk - FAKT 

Rok 2020 jest rokiem zwiększonej dbałości o higienę dłoni. Nie zawsze mamy dostęp do bieżącej wody i mydła i wtedy właśnie z pomocą przychodzą nam środki do dezynfekcji dłoni, które możemy użyć w dowolnej chwili i w dowolnym miejscu. Dlatego też w przestrzeni publicznej coraz częściej spotyka się stojaki do dezynfekcji rąk, aby umożliwić każdemu dbanie i higienę. Należy pamiętać, że mycie dłoni nie powoduje zabicia zarazków – mydło i woda sprawiają, że drobnoustroje odczepiają się i są spłukiwane z naszych dłoni. Płyny do dezynfekcji, zwłaszcza te oparte na alkoholu 60% unieszkodliwiają zarazki o wiele skuteczniej. Jeżeli 

Nie ma potrzeby dezynfekcji telefonów komórkowych - MIT 

Na telefonie komórkowym znajduje się aż 3824 mikrobów na… każdy 1cm2 urządzenia! Oznacza to, że tylko regularna dezynfekcja telefonu sprawi, że zarazki z telefonu nie zostaną przeniesione dalej lub nie trafią do Twojego organizmu. Telefon komórkowy jest jednym z częściej dotykanych przez nas urządzeń – średnio nawet 2617 razy dziennie! Należy mieć świadomość, że może być tak samo zanieczyszczony jak nasze dłonie. 

autor/źródło: czystojak.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie