Informacje28 grudnia 2019, 07:32,

Czy miecznik ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy miecznik ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność fileta z miecznika. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w filecie z miecznika pochodzą w 57% z białka, 0% z węglowodanów i 43% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma miecznik, ile waży miecznik lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w filecie z miecznika, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Swordfish (fillet, meat) - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Czy orzechy nerkowca mają dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Miecznik - kalorie i wartości odżywcze

Miecznik zawiera 144 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 6% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g fileta z miecznika można porównać do kalorii, które zawiera np. 2.5 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1 plaster sera żółtego, 1 kromka chleba, 1 szklanka mleka, 7.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 21 minut, pływać przez 17 minut lub biegać przez 14 minut.

Czy miecznik tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w filecie z miecznika stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii ryb i owoców morza pod względem kaloryczności. Spożywanie fileta z miecznika wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród ryb i owoców morza.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w filecie z miecznika?

Miecznik zawiera 19.66 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w filecie z miecznika?

0 g węglowodanów - miecznik nie zawiera węglowodanów.

Ile waży miecznik?

Jesteśmy w trakcie ważenia fileta z miecznika. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g fileta z miecznika.

Ile błonnika jest w filecie z miecznika?

0 g błonnika - miecznik nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje27 grudnia 2019, 07:32,

Czy orzechy włoskie mają dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy orzechy włoskie mają dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność orzechów włoskich. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w orzechach włoskich pochodzą w 9% z białka, 8% z węglowodanów i 84% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii mają orzechy włoskie, ile ważą orzechy włoskie lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w orzechach włoskich, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Walnuts - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii jest w cydrze? My już wiemy

Orzechy włoskie - kalorie i wartości odżywcze

Orzechy włoskie zawierają 654 kcal na 100g.

Na przykład garść orzechów włoskich (35 g) to około 229 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera garść orzechów włoskich (35 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 4 jabłka, 2.5 szklanki coli, 2 plastry sera żółtego, 2 kromki chleba, 1.5 szklanki mleka, 12 łyżeczek cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 33 minuty, pływać przez 27 minut lub biegać przez 23 minuty.

Czy orzechy włoskie są tuczące i czy powninno się je jeść na diecie?

Pokaźna zawartość kalorii w orzechach włoskich stawia ten produkt w grupie bardzo kalorycznych z kategorii nasion i orzechów. Spożywanie orzechów włoskich wydaje się być mało optymalnym wyborem dla osób na diecie. Łatwo znaleźć mniej tuczące produkty pośród nasion i orzechów.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w orzechach włoskich?

Orzechy włoskie zawierają 15.23 g białka na 100g.
Garść orzechów włoskich (35 g) zawiera ok. 5.3 g białka.

Ile węglowodanów jest w orzechach włoskich?

Orzechy włoskie zawierają 13.71 g węglowodanów na 100g.
Garść orzechów włoskich (35 g) zawiera ok. 4.8 g węglowodanów.

Ile ważą orzechy włoskie?

Garść orzechów włoskich waży ok. 35g.
Szklanka orzechów włoskich waży ok. 170g.

Ile błonnika jest w orzechach włoskich?

Orzechy włoskie zawierają w sobie 6.7 g błonnika na 100g.
Garść orzechów włoskich (35 g) zawiera ok. 2.3 g błonnika. Odpowiada to ok. 8% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie