Informacje25 maja 2017, 18:00,

Czy mamy zabytki? Złotokłos z Nutką Historii - spotkanie w Złotokłosie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


25 maja 2017 roku o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie na temat historii dla mieszkańców Złotokłosu i okolicy o tematyce lokalnej nt.: Czy mamy zabytki? Miejsce: OSP Złotokłos 3 Maja 30, Złotokłos. Prowadzący: Piotr Prawucki. Wstęp wolny. Organizatorzy: Klub Kultury w Złotokłosie, Biblioteka Publiczna w Złotokłosie, Piaseczyński Klub Poszukiwaczy Historii.

CZY MAMY ZABYTKI? ZŁOTOKŁOS Z NUTKĄ HISTORII - SPOTKANIE W ZŁOTOKŁOSIE

Zapraszam na nie wszystkich zainteresowanych zarówno seniorów naszej społeczności dla których powrót do tego co było 50 i więcej lat temu to czysta przyjemność powrotu do dzieciństwa, ale i dla młodych tych, którym dziś sobie trudno wyobrazićc o było w latach Polski ludowej, trudno uświadomić nawet dorosłym. Mając na celu wzbudzić wspomnienia, wywołać refleksję tak aby poprzez gawędę przenieść się do tamtych czasów. Czwartkowe wieczory z historią odbywają się cyklicznie w ostatni czwartek miesiąca o 18 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotokłosie przy 3 maja 30. Tym razem postaramy odpowiedzieć na pytanie: 'Czy mamy zabytki?'. Zastanowić zarówno jakie otaczają nas budynki i miejsca pamięci, ile one mają lat oraz kto w nich mieszkał. Jak równiez co to jest zabytek i co nim jest. Zabytek, który świadczy o naszym bogadztwie naszego miejsca, o naszej lokalnej historii.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje24 maja 2017, 16:30,

Metropolia Warszawa - za i przeciw


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

24 maja 2017 roku w godzinach 18:30 - 20:00 odbędzie się spotkanie Klubu Obywatelskiego, na temat: Metropolia Warszawa - za i przeciw. Miejsce: UMiG Piaseczno Tadeusza Kościuszki 5, Piaseczno. W spotkaniu wezmą udział: Jan Grabiec (Poseł na Sejm RP), Michał Olszewski *Wiceprezydent Warszawy), Daniel Putkiewicz (Wiceburmistrz Piaseczna).

METROPOLIA WARSZAWA - ZA I PRZECIW

Obalanie mitów o metropolii, o Piasecznie w jednostce administracyjnej m.st. Warszawy oraz uświadamianie mieszkańcom zagrożeń i możliwości wynikających z bliskiej współpracy Piaseczna, Konstancina-Jeziorny z m.st. Warszawą.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie