Informacje5 lipca 2020, 07:32,

Czy kurkuma ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy kurkuma ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność kurkumy. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w kurkumie pochodzą w 8% z białka, 68% z węglowodanów i 23% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma kurkuma, ile waży kurkuma lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w kurkumie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Turmeric - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Zawartość kalorii w pomidorze. Dane zasakakują

Kurkuma - kalorie i wartości odżywcze

Kurkuma zawiera 354 kcal na 100g.

Na przykład średniej wielkości kurkuma (90 g) to około 319 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 13% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości kurkuma (90 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 6 jabłek, 4 szklanki coli, 3 plastry sera żółtego, 3 kromki chleba, 2.5 szklanki mleka, 16.5 łyżeczek cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 45 minut, pływać przez 38 minut lub biegać przez 32 minuty.

Czy kurkuma tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w kurkumie stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii przypraw pod względem kaloryczności. Spożywanie kurkumy wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród przypraw.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w kurkumie?

Korzenie kurkumy zawierają 7.83 g białka na 100g.
Średniej wielkości kurkuma (90 g) zawiera ok. 7 g białka.

Ile węglowodanów jest w korzeniach kurkumy?

Korzenie kurkumy zawierają 64.9 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości kurkuma (90 g) zawiera ok. 58.4 g węglowodanów.

Ile waży kurkuma?

Średniej wielkości kurkuma (część jadalna po obraniu) waży ok. 90g. Łyżka kurkumy waży ok. 10g.

Ile błonnika jest w korzeniach kurkumy?

Korzenie kurkumy zawierają w sobie 21 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości kurkuma (90 g) zawiera ok. 18.9 g błonnika. Odpowiada to ok. 63% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje4 lipca 2020, 07:32,

Jaka jest zawartość kalorii w pasztecie? Sprawdziliśmy

Jaka jest zawartość kalorii w pasztecie? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność pasztetu. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w pasztecie pochodzą w 15% z białka, 6% z węglowodanów i 79% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma pasztet, ile waży pasztet lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w pasztecie, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Pate - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Zawartość kalorii w pomidorze. Dane zasakakują

Pasztet - kalorie i wartości odżywcze

Pasztet zawiera 221 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 9% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g pasztetu można porównać do kalorii, które zawiera np. 4 jabłka, 2.5 szklanki coli, 2 plastry sera żółtego, 2 kromki chleba, 1.5 szklanki mleka, 11.5 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 31 minut, pływać przez 26 minut lub biegać przez 22 minuty.

Czy pasztet tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Liczba kalorii w pasztecie jest średnia w porównaniu do innych produktów z kategorii produktów gotowych. Spożywanie pasztetu wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów gotowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w pasztecie?

Pasztet zawiera 8.1 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w pasztecie?

Pasztet zawiera 3.5 g węglowodanów na 100g.

Ile waży pasztet?

Jesteśmy w trakcie ważenia pasztetu. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g pasztetu.

Ile błonnika jest w pasztecie?

Pasztet zawiera w sobie 0.4 g błonnika na 100g.
100g pasztetu zawiera ok. 0.4 g błonnika. Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie