Informacje24 kwietnia 2013, 00:00,

Czy któreś miasto powiatu zdobędzie tytuł najmilszego miasta w Polsce? konkurs Milki

O tym możemy zadecydować my, mieszkańcy. Pod hasłem Milka. Moje miasto się przytula 22 kwietnia 2013 roku wystartowała ogólnopolska akcja, w której Polacy wybiorą najmilsze miasto w Polsce. Wyróżnienie będzie szczególne, ponieważ o wygranej zdecyduje postawa samych mieszkańców miast, a nie instytucje czy eksperci. Poza zaszczytnym tytułem, do wygrania są także imprezy plenerowe zorganizowane w trzech miastach-finalistach, a najmilsze miasto w Polsce otrzyma ogólnopolską promocję o wartości pół miliona złotych!

Czy któreś z miast powiatu zdobędzie tytuł najmilszego miasta w Polsce? konkurs Milki

Akcja jest skierowana do wszystkich Polaków, którzy swoje głosy mogą oddawać za pomocą wirtualnych przytuleń wysyłanych przez www.fioletowastrona.pl oraz aplikację Facebooku (Facebook.com/Milka). Im więcej wysłanych przytuleń z danego miasta, tym większe jego szanse na wygraną.

Pierwsza faza zakończy się 18 maja br. i wyłonione w jej trakcie zostaną trzy miasta, które przejdą do finału akcji. To one będą konkurować w kolejnych etapach o miano pierwszego w historii najmilszego miasta w Polsce. – „W drodze do finału mieszkańcy tych trzech miast będą mieli okazję wykazać się i udowodnić, że to właśnie w ich mieście panuje najmilsza atmosfera, biorąc udział w weekendowych wydarzeniach specjalnych i zabawnych prowokacjach” – powiedziała Beata Kucejko, Brand Manager marki Milka, organizatora akcji. – „O tym, które miasto w Polsce zdobędzie tytuł najmilszego, dowiemy się 30 czerwca br. podczas imprez plenerowych z licznymi atrakcjami, grami i zabawami dla mieszkańców, zorganizowanych w trzech miastach-finalistach jednocześnie” – wyjaśniła Beata Kucejko.

Emocje związane z wyborem najmilszego miasta będą towarzyszyć uczestnikom do ostatniego dnia akcji, czyli 30 czerwca br. – biorący udział w imprezach na żywo będą mogli zdobywać dodatkowe punkty dla swoich miast. Na ostateczny wynik będą więc miały wpływ nie tylko wirtualne przytulenia wysyłane z całej Polski, ale również to, jak mieszkańcy miast zaangażują się w zaplanowane na ten dzień konkurencje.

Najmilsze miasto w Polsce otrzyma od Milki nagrodę główną w postaci działań promocyjnych w telewizji, radiu, prasie oraz Internecie i na nośnikach reklamy zewnętrznej, która zostanie zrealizowana tuż po zakończeniu projektu akcji „Milka. Moje miasto się przytula”.

Co to znaczy miłe miasto? Miłe miasto to takie miejsce, w którym mieszkają mili, życzliwi, serdeczni i otwarci ludzie. „Wybierając najmilsze miasto, myślimy o jego mieszkańcach. W każdym mieście ważne są sprawna komunikacja miejska, dobrze funkcjonujące samorządy czy ciekawa oferta kulturalna, ale w naszej akcji najważniejsi są ludzie i relacje między nimi” – wyjaśniła ideę akcji Beata Kucejko. – „Wraz z Milką chcemy uzmysłowić Polakom, że to, czy miejsce, w którym mieszkają można uznać za miłe i przyjazne, czy chce się w nim przebywać, być jego częścią, zależy od nich samych i od ich codziennych zachowań wobec siebie” – dodała Kucejko. Po więcej informacji zapraszamy do Wirtualnego Biura Prasowego na stronie akcji „Milka. Moje miasto się przytula” www.fioletowastrona.pl – zakładka „O akcji”.
autor/źródło: Biuro Prasowe - Milka. Moje miasto się przytula

Informacje24 kwietnia 2013, 00:00,

WYSTAWA MALARSTWA WITALIJA SZYSZKINA

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa rosyjskiego artysty Witalija Szyszkina, który odbędzie się w piątek 26 kwietnia 2013 roku o godz. 18.00. Miejsce: Galeria PASAż w świetlicy GOK Lesznowola, przy ul. Topolowej 2 w Mysiadle. Podczas wieczoru wysłuchać będzie można wernisażowego mini-koncertu.

WYSTAWA MALARSTWA WITALIJA SZYSZKINA W MYSIADLE

WITALIJ SZYSZKIN urodził się 20 marca 1935 roku w Turkiestanie w arystokratycznej rodzinie rosyjskiej. Rodzina Szyszkinów od pokoleń żyła twórczo. Witalij odziedziczył po pradziadach miłość do życia, muzyki, sztuk plastycznych, psów i wędrowania. Absolwent państwowego instytutu im. Uszyńskiego w Odessie. Po raz pierwszy ujawnił swój talent na wystawach w Odessie. Następnie przyszła kolej na Kamczatkę, Wyspy Kurylskie, Sachalin, Ałma-Atę i Polskę. Wybrał nasz kraj przez sentyment dla swojej ukochanej babki - Wandy Szymanowicz. Od 1991 roku Witalij Szyszkin żyje i tworzy w Polsce. Po wielu wystawach zyskał uznanie krytyki i przyjaciół. Artysta o wielkim temperamencie twórczym, który wyznaje filozofię Leonarda da Vinci: "Od rzeczy małych zależy doskonałość, a doskonałość jest rzeczą wielką..."

WITALIJ SZYSZKIN

Prace Witalija Szyszkina znajdują się w muzeach i prywatnych galeriach Rosji, Ukrainy, Kazachstanu, Francji, Polski, Japonii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Holandii i Włoch. Praca twórcza Pięć wystaw międzynarodowych: Helsinki (1981), Moskwa (1983), Kongo - Brazaville (1988), Polska - Legnica (1997), Londyn (2005). Działalność w Polsce: Warsztaty jazzowe w Puławach, Margonin, Wyższa Szkoła Biznesu – Warszawa, Galeria - scena Studio M, Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej, Galeria Abakus, Ambasada Federacji Rosyjskiej - Galeria RONiK, Galeria Art Novum, Salon 101, Ośrodek Kultury Poniatówka – Błonie, Ośrodek Kultury - Grodzisk Maz., London(2007), Błonie 2008, D.K.Pruszków. Więcej informacji na stronie internetowej: www.szyszkin.com.pl