Informacje2 lipca 2020, 07:32,

Czy cola ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy cola ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność coca coli. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w coca coli pochodzą w 1% z białka, 99% z węglowodanów i 0% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma cola, ile waży cola lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w coca coli, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Cola (Coca Cola) - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Zawartość kalorii w pomidorze. Dane zasakakują

Cola - kalorie i wartości odżywcze

Cola zawiera 37 kcal na 100g.

Na przykład szklanka coca coli (200 g) to około 74 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 3% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera szklanka coca coli (200 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1 jabłko, 0.5 szklanki coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 3.5 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 11 minut, pływać przez 9 minut lub biegać przez 7 minut.

Czy cola tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w coca coli stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii napojów pod względem kaloryczności. Spożywanie coca coli wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród napojów.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w coca coli?

Cola zawiera 0.07 g białka na 100g.
Szklanka coca coli (200 g) zawiera ok. 0.1 g białka.

Ile węglowodanów jest w coca coli?

Cola zawiera 9.56 g węglowodanów na 100g.
Szklanka coca coli (200 g) zawiera ok. 19.1 g węglowodanów.

Ile waży cola?

Szklanka coca coli waży ok. 200g.

Ile błonnika jest w coca coli?

0 g błonnika - cola nie zawiera błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski7 lipca 2020, 06:25,

Szukasz pomysłu na niezwykły prezent? Podaruj voucher na skok spadochronowy w tandemie!

Szukasz pomysłu na niezwykły prezent? Podaruj voucher na skok spadochronowy w tandemie!

Znalezienie udanego upominku może być często dużym problemem. Jeżeli podarunek ma być jedyny w swoim rodzaju, warto wręczyć skok w tandemie!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Dobry pomysł na prezent wcale nie musi mieć formy kwiatów, butelki alkoholu czy kosmetyków. Jeżeli ma być jedyny w swoim rodzaju, doskonałym pomysłem będzie wręczenie zaproszenia na wydarzenie, które będzie gwarantowało maksymalne emocje. W tej roli świetnie sprawdzi się voucher na skok spadochronowy w tandemie.

 

Skok w tandemie – w dwójkę raźniej

Do skoku spadochronowego wcale nie trzeba uczestniczyć w czasochłonnych, kosztownych szkoleniach. Teraz marzenia o locie w przestworzach można zrealizować znacznie prościej – wystarczy skorzystać ze skoków tandemowych, które nazywane są również skokami zapoznawczymi.

W skokach tandemowych udział biorą dwie osoby, a mianowicie są to pilot tandemu oraz przypięty to niego specjalną uprzężą tandemową pasażer. W roli pilota najczęściej występuje doświadczony instruktor spadochroniarski. Pasażerem może natomiast zostać niemalże każdy – nie trzeba brać udziału w szkoleniach, treningach, przedstawiać wyników badań lekarskich.

Dzisiaj skoki spadochronowe w tandemie są bardzo popularne – są jedyną tego typu okazją, aby skoczyć ze spadochronem jak osoba, która nie ma w tej dziedzinie żadnego przygotowania, a to wszystko bezpiecznie i w niskiej cenie!

 

Swobodne spadanie w przestworzach

Podczas skoku spadochronowego w tandemie uczestnicy połączeni uprzężą tandemową wyskakują z lecącego samolotu. Wyskok może odbywać się z dwóch wysokości – 3000 albo 4000 metrów. Wysokość ta wpływa na czas swobodnego spadania – to jeden z najważniejszych momentów podczas skoku, ponieważ to wtedy uczestnicy tandemu spadają w kierunku ziemi bez otwartego jeszcze spadochronu.

Przy wykupieniu skoku z wysokości 3000 metrów czas swobodnego spadania wynosi około pół minuty, natomiast dla 4000 metrów to minuta. W tym czasie adrenalina buzuje – spada się z prędkością rzędu 200 km/h!

Nie trzeba bać się o swoje bezpieczeństwo. Do skoków spadochronowych w tandemie używane są specjalne spadochrony dedykowane do tego typu aktywności – są większe i mogą bez problemu podtrzymać dwie osoby. Dodatkowo, wykorzystuje się także spadochrony zapasowe i automaty dla maksymalnego bezpieczeństwa tej rozrywki.

Lądowanie przy skoku spadochronowym w tandemie jest miękkie – nie powoduje podwyższonego ryzyka pojawienia się urazów. Za wszystko odpowiedzialny jest wtedy pilot tandemu.

 

Komu warto podarować skok spadochronowy w prezencie?

Ze względu na brak potrzeby czasochłonnych przygotowań skoki spadochronowe w tandemie stanowią bardzo dobry pomysł na prezent. Komu warto go podarować?

Na pewno „tandem” będzie dobrym wyborem dla osób, które nie boją się wyzwań, szukają nowych emocji, a także nie mają lęku wysokości, czyli nie będą obawiały się zrobić kroku w przestworza.

Warto jednak pamiętać o tym, że tandemowe skoki spadochronowe posiadają także określone przeciwwskazania zdrowotne. Nie mogą korzystać z nich osoby z następującymi dolegliwościami: niestabilność kręgosłupa, ostre schorzenia układu sercowo-krążeniowego, oddechowego, wrodzona łamliwość kości, epilepsja. Także nie są one wskazane po niedawnych zabiegach chirurgicznych.

 

Voucher na skok tandemowy – pomysł na niezwykły upominek

Wręczenie skoku spadochronowego w tandemie może być doskonałym pomysłem na prezent na wiele okazji, w tym między innymi na urodziny, imieniny, wieczór kawalerski i panieński, ślub, rocznicę, Dzień Ojca, Dzień Chłopaka, Dzień Kobiet czy Walentynki, a to jedynie parę z nich.

Aby podarować taki upominek, najlepiej wykupić go w formie vouchera. To rodzaj specjalnego zaproszenia upoważniającego do wzięcia udziału w skoku tandemowym w dowolnie wybranym terminie w ciągu roku od jego wykupienia.

Taką ofertę ma między innymi ośrodek skydive.pl, który oferuje skoki spadochronowe w tandemie w cenie już od 599 złotych.

Voucher na skok spadochronowy w tandemie można wykupić również przez internet. Jeżeli nie masz pomysłu na upominek, pomyśl o skoku tandemowym i podaruj niezapomniane emocje!

 

autor/źródło: skydive.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie