Informacje11 maja, 07:32,

Czy ciasto francuskie ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy ciasto francuskie ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność ciasta francuskiego. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w cieście francuskim pochodzą w 5% z białka, 33% z węglowodanów i 62% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma ciasto francuskie, ile waży ciasto francuskie lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w cieście francuskim, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Puff pastry - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma tiramisu? Nie uwierzysz

Ciasto francuskie - kalorie i wartości odżywcze

Ciasto francuskie zawiera 558 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 23% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g ciasta francuskiego można porównać do kalorii, które zawiera np. 10.5 jabłek, 7 szklanek coli, 5.5 plastrów sera żółtego, 5 kromek chleba, 4.5 szklanki mleka, 29 łyżeczek cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 80 minut, pływać przez 66 minut lub biegać przez 56 minut.

Czy ciasto francuskie tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Ciasto francuskie to produkt o jednej z najwyższych ilości kalorii w kategorii produkty gotowe. Spożywanie ciasta francuskiego wydaje się być nie najlepszym wyborem dla osób na diecie. Bardzo łatwo znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów gotowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w cieście francuskim?

Ciasto francuskie zawiera 7.4 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w cieście francuskim?

Ciasto francuskie zawiera 45.7 g węglowodanów na 100g.

Ile waży ciasto francuskie?

Jesteśmy w trakcie ważenia ciasta francuskiego. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g ciasta francuskiego.

Ile błonnika jest w cieście francuskim?

Ciasto francuskie zawiera w sobie 1.5 g błonnika na 100g.
100g ciasta francuskiego zawiera ok. 1.5 g błonnika. Odpowiada to ok. 5% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Informacje10 maja, 07:32,

Kalorie w szałwii. Sprawdziliśmy ile ich jest

Kalorie w szałwii. Sprawdziliśmy ile ich jest

Sprawdziliśmy kaloryczność szałwii. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w szałwii pochodzą w 11% z białka, 61% z węglowodanów i 29% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma szałwia, ile waży szałwia lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w szałwii, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Sage - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Ile kalorii ma tiramisu? Nie uwierzysz

Szałwia - kalorie i wartości odżywcze

Szałwia zawiera 315 kcal na 100g.

Na przykład garść liści szałwii (25 g) to około 79 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 3% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera garść liści szałwii (25 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1.5 jabłka, 1 szklanka coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 4 łyżeczki cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 11 minut, pływać przez 9 minut lub biegać przez 8 minut.

Czy szałwia tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Niezwykle duża zawartość kalorii w szałwii stawia ten produkt w czołówce najbardziej kalorycznych z kategorii zioła. Spożywanie szałwii wydaje się być nie najlepszym wyborem dla osób na diecie. Bardzo łatwo znaleźć mniej tuczące produkty pośród ziół.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w szałwii?

Liście szałwii zawierają 10.63 g białka na 100g.
Garść liści szałwii (25 g) zawiera ok. 2.7 g białka.

Ile węglowodanów jest w liściach szałwii?

Liście szałwii zawierają 60.73 g węglowodanów na 100g.
Garść liści szałwii (25 g) zawiera ok. 15.2 g węglowodanów.

Ile waży szałwia?

Garść liści szałwii waży ok. 25g.

Ile błonnika jest w liściach szałwii?

Liście szałwii zawierają w sobie 40.3 g błonnika na 100g.
Garść liści szałwii (25 g) zawiera ok. 10.1 g błonnika. Odpowiada to ok. 34% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie