Informacje11 czerwca 2021, 07:32,

Czy brązowa mąka ryżowa ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Czy brązowa mąka ryżowa ma dużo kalorii? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność mąki ryżowej. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w mące ryżowej pochodzą w 8% z białka, 85% z węglowodanów i 7% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Brown rice flour)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma brązowa mąka ryżowa lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w mące ryżowej, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Brązowa mąka ryżowa - kalorie i wartości odżywcze

Brązowa mąka ryżowa zawiera 363 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Jaka jest zawartość kalorii w żeberkach? Sprawdziliśmy

Na przykład łyżka mąki ryżowej (7 g) to około 25 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera łyżka mąki ryżowej (7 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 1 łyżeczka cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 4 minuty, pływać przez 3 minuty lub biegać przez 3 minuty.

Czy brązowa mąka ryżowa tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Zbliżona do innych produktów zawartość kalorii w mące ryżowej stawia ten produkt gdzieś po środku kategorii produktów zbożowych pod względem kaloryczności. Spożywanie mąki ryżowej wydaje się być też średnim wyborem dla osób na diecie. Nie trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród produktów zbożowych.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w mące ryżowej?

Brązowa mąka ryżowa zawiera 7.23 g białka na 100g.
Łyżka mąki ryżowej (7 g) zawiera ok. 0.5 g białka.

Ile węglowodanów jest w mące ryżowej?

Brązowa mąka ryżowa zawiera 76.48 g węglowodanów na 100g.
Łyżka mąki ryżowej (7 g) zawiera ok. 5.4 g węglowodanów.

Ile waży brązowa mąka ryżowa?

Łyżka mąki ryżowej waży ok. 7g.
Szklanka mąki ryżowej waży ok. 155g.

Ile błonnika jest w mące ryżowej?

Brązowa mąka ryżowa zawiera w sobie 4.6 g błonnika na 100g.
Łyżka mąki ryżowej (7 g) zawiera ok. 0.3 g błonnika. Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski15 czerwca 2021, 12:00,

Piaseczno – dlaczego warto zamieszkać na terenach podmiejskich?

Piaseczno – dlaczego warto zamieszkać na terenach podmiejskich?

Od dłuższego czasu nieruchomości zlokalizowane poza obrębem dużych metropolii cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zwłaszcza wśród osób, którym zależy na ciszy i spokoju oraz odpoczynku od wielkomiejskiego zgiełku. Znaczny przyrost liczby nowych mieszkańców w największych aglomeracjach w Polsce powoduje, że coraz częściej myślimy o przeprowadzce na obrzeża miasta. Istotnym czynnikiem przesądzającym o takim wyborze jest cena lokali mieszkalnych zlokalizowanych na peryferiach.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Zalety mieszkania w podwarszawskim mieście

Nie bez powodu nieruchomości położone poza granicami największych metropolii cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza wśród rodzin z dziećmi. Na terenach zlokalizowanych w pobliżu stolicy Polski można nie tylko oddychać lepszym powietrzem, ale też odpocząć od hałasu. W podwarszawskim Piasecznie jest z pewnością mniejszy ruch uliczny niż w wielu popularnych dzielnicach Warszawy. Ze względu na niski czynsz i media, nabywcy nowych mieszkań mogą też liczyć na mniejsze koszty utrzymania.

Piaseczno znajduje się zaledwie 17 kilometrów od centrum stolicy. Dużym atutem tej lokalizacji jest dogodny dojazd do Warszawy. Warto też podkreślić, że niemal każdego roku powstaje tu wiele nowych inwestycji mieszkaniowych. Na szczególne wyróżnienie zasługują nowoczesne budynki wielorodzinne, domy wolnostojące oraz szeregowe. Na obrzeżach stolicy można mieszkać komfortowo, a przy okazji zaoszczędzić na zakupie wybranego lokum.

Rynek nieruchomości w Piasecznie

Na terenie miasta znajdują się atrakcyjne osiedla mieszkaniowe, które wyróżniają się kameralną zabudową. Nowe mieszkania w Piasecznie mają dostęp do wielu udogodnień, takich jak: przestronne tarasy, komórki lokatorskie czy podziemne miejsca garażowe. W niedalekim sąsiedztwie znajdują się liczne tereny zielone, przystanki autobusowe oraz stacja Kolei Mazowieckich. Mieszkańcy tego miasta mogą wygodnie podróżować pociągiem nie tylko do centrum stolicy. Rozbudowana infrastruktura komunikacyjna sprawia, że nie muszą stać w korkach.

Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w Piasecznie wynosi 7 200 złotych. Do najdroższych ulic w podwarszawskiej miejscowości można zaliczyć Generała Zajączka, Wenedów, Kordiana i Aliny. Tutaj za nieruchomość zapłacimy od 8 400 do 8 300 zł/ m kw. Najtańsze mieszkania w Piasecznie znajdziemy przy ulicy Bukowej, Chełmońskiego, Dalekiej czy Dębowej. W tej okolicy lokale mieszkalne kosztują obecnie od 5 600 do 5 769 zł za metr kwadratowy.

Spora część nieruchomości została oddana do użytkowania w 2020 lub w II kwartale 2021 roku. Przy tej okazji warto wymienić inwestycje, takie jak: Apartamenty Royal, Osiedle Świętojańska czy Cicha Łąka. W 2023 roku będą gotowe do zamieszkania mieszkania w kameralnym budynku wielorodzinnym Puławska 27. Natomiast pod koniec 2024 r. zostanie oddana do użytku nowa inwestycja o nazwie Bliskie Piaseczno. Oferta deweloperów jest na tyle zróżnicowana, że każdy ma szansę znaleźć coś dla siebie!

autor/źródło: rynekpierwotny.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie