Informacje29 lipca 2008, 00:00,

Czy będzie POPRAWA KOMUNIKACJI w Gminie Piaseczno?

Z inicjatywą uchwałodawczą wystąpili Radni Piaseczyńskiego Klubu Rozwoju: Teresa Borowska, Jarosław Choiński, Andrzej Hubl i Mariusz Słowik. Radni, wystąpili o wprowadzenie pod obrady Rady Miejskiej w Piasecznie dnia 27 sierpnia 2008 roku, projektu uchwały w sprawie: uruchomienia linii autobusowych na trasie: Piaseczno - Głosków - Złotokłos i Piaseczno - Jazgarzew - Zalesie Górne, objęcia komunikacją Józefosławia, zwiększenie częstotliwości kursowania autobusu 727 i uruchomienia kursów nocnych. ¬ródło informacji - rozmowa na forum: przełom w komunikacji.

Inicjatywa uchwałodawcza Radnych Piaseczyńskiego Klubu Rozwoju
kliknij, aby powiększyć zdjęcie dokumentu

W uzasadnieniu Radnych Piaseczyńskiego Klubu Rozwoju czytamy: Lokalny transport zbiorowy należy do zadań własnych gminy. Dynamiczny rozwój Gminy Piaseczno, czyni zasadnym uznanie go za zadanie wręcz priorytetowe. Na terenie gminy jest wiele miejsc, gdzie osoby nie dysponują własnym środkiem transportu – a w szczególności młodzież - mają ogromne problemy nie tylko w komfortowym, ale i (w zależności od pory dnia) w jakimkolwiek dostaniu się do Piaseczna. Wielu mieszkańców Zalesia Górnego i okolic, ma po kilka kilometrów do PKP, a mieszkańcy Jazgarzewa, szczególnie zatrudnieni w stolicy, wędrują kilka kilometrów do pobliskiego autobusu 727. Podobne problemy mają mieszkańcy Józefosławia i Julianowa. Są też takie tereny jak Złotokłos, czy Runów, gdzie w niektórych porach dnia, nie sposób się przedostawać w ogóle. Funkcjonujące autobusy linii 727, są natomiast tak zatłoczone, że mieszkańcy Zalesia Dolnego nie są w stanie do nich się zmieścić.

Mieszkańcy tych terenów, od lat domagają się uruchomienia komunikacji miejskiej. Nie tylko w trosce o siebie, gdyż znając sytuację, starają się przemieszczać własnymi środkami lokomocji. Takiej możliwości nie ma natomiast młodzież, chociażby ze względu na granicę wiekową w otrzymaniu prawa jazdy. Społeczność lokalna w realizacji swoich celów powinna kierować się zasadą, by żyło się lepiej. Ale, by żyło się lepiej wszystkim - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały. Gmina słusznie inwestując w gospodarkę wodno - ściekową, której beneficjantami są głównie deweloperzy i Ci, którzy nawet nie wiedzą, że będą mieszkańcami Piaseczna, musi również pamiętać, o tych rdzennych obszarach, gdzie mieszkańcy płacą podatki od pokoleń, i którzy w tej historycznej chwili, przekształcenia się Piaseczna z lokalnego miasteczka w rozkwitającą metropolię, nie powinni być zapomniani.

Projekt uchwały w sprawie poprawy komunikacji w gminie Piaseczno    Projekt uchwały w sprawie poprawy komunikacji w gminie Piaseczno
kliknij, aby powiększyć zdjęcia projektu uchwały

Piaseczyński Klub Rozwoju apeluje do mieszkańców o liczne przybycie na sesję Rady Miejskiej w Piasecznie, która odbędzie się 27 sierpnia 2008 roku i przekonanie pozostałych radnych gminy Piaseczno - za pośrednictwem telefonów, sms-ów, czy poczty elektronicznej - o poparcie projektu uchwały. Mieszkańcy gminy Piaseczno, kontakt telefoniczny oraz mailowy do Radnych, mogą znaleźć na oficjalnej stronie Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno: bip.piaseczno.eu

Jako mieszkaniec Piaseczna, który od dłuższego czasu zachęca w rozmowach - zarówno mieszkańcow jak i samorządowców - do rozpoczęcia prac związanych z poprawą komunikacji na terenie gminy Piaseczno, jestem bardzo miło zaskoczony inicjatywą uchwałodawczą radnych Piaseczyńskiego Klubu Rozwoju! Cieszę się, że do "walki" o poprawę komunikacji - włączyli się również Radni Gminy Piaseczno. Mam nadzieję, że do grona radnych, którzy wystosowali tą inicjatywę, dołączą również pozostali Radni naszej Gminy i poprą ten projekt uchwały. Popieram wszelkie inicjatywy, które mogą przyczynić się do poprawy komunikacji w naszym regionie i zachęcam również do tego, pozostałych mieszkańców naszej gminy, którym nie jest obojętny Rozwój Gminy Piaseczno. Na dowód zainteresowania tematem, zachęcam wszystkich samorządowców oraz mieszkańców gminy Piaseczno o zapoznanie się z jednym z najczęściej czytanych a także komentowanych wątków na prywatnym forum e-mieszkańców powiatu piaseczyńskiego i gminy Piaseczno: Komunikacja w Gminie Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje29 lipca 2008, 00:00,

Obejrzyj bajkę WALL-E razem z Ośrodkiem Kultury Tarczyn

Gminny Ośrodek Kultury Tarczyn serdecznie zaprasza dzieci, na wspólny wyjazd do kina na film pod tytułem: WALL-E. Zapisy przyjmowane są, pod numerem telefonu (022) 727-71-96 lub w Gminnym Ośrodku Kultury przy ul. Ks. Cz. Oszkiela 3 w Tarczynie. Koszt wyjazdu to 10 zł. Nie zwlekaj z zapisem, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona! Wyjazd do kina, odbędzie się w czwartek 31 lipca 2008 roku, o godzinie 10:00. Na zachętę, poniżej możesz obejrzeć polski zwiastun tej bajki. WALL.E oraz EVE zapraszają!

obejrzyj polski zwiastun bajki WALL.E

WALL-E Co się stanie, jeżeli ludzie opuszczą kiedyś Ziemię i pozostanie na niej jedynie mały robot? WALL.E (Wysypiskowy Automat Likwidująco Lewarujący. E-klasa) przez siedemset lat w samotności oczyszcza Ziemię z odpadów pozostawionych przez ludzi. Pewnego dnia na planetę przybywa EVE – nowoczesna, przepiękna, myśląca maszyna. Tego dnia życie WALL.E’ego zupełnie się zmienia i nabiera nowego sensu. Jego podróż przez galaktykę, przyjaźń z EVE, zabawne przygody oraz nowi, niekiedy niezwykli przyjaciele stali się tematem najnowszej komedii Studia Pixar. Obejrzyj bajkę Wall-E.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn