Informacje14 listopada 2014, 12:14,

Czworonogi pod opieką gmin

Reprezentanci 5 gmin Powiatu Piaseczyńskiego podpisali list intencyjny w sprawie budowy schroniska dla bezdomnych zwierząt. Podpisy pod intencją budowy schroniska międzygminnego złożyli burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis, zastępca wójta Lesznowoli Marek Ruszkowski, burmistrz Góry Kalwarii Dariusz Zieliński, wójt Prażmowa Grzegorz Pruszczyk, burmistrz Konstancina-Jeziorny Kazimierz Jańczuk. Wszyscy sygnatariusze oświadczają, że rozpoczną wspólne prace, aby zadanie budowy schroniska przeprowadzić sprawnie i skutecznie. Problem, z którym do tej pory każda z gmin musiała radzić sobie oddzielnie, ma zostać rozwiązany wspólnym nakładem sił i środków. – Stworzenie międzygminnego schroniska będzie z korzyścią dla wszystkich.– skomentował Burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis.

Czworonogi pod opieką gmin

Do nawiązania współpracy pomiędzy gminami w celu budowy i organizacji schroniska dla bezdomnych zwierząt z terenu naszego powiatu doszło w tym roku z inicjatywy burmistrza Piaseczna Zdzisława Lisa oraz Społecznego Komitetu Budowy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt reprezentowanego przez Małgorzatę Białkowską. Wiosną tego roku przedstawiciele wszystkich gmin odwiedzili nowo wybudowane schronisko w Tomarynach, oferujące świetne warunki czworonogom i wykazujące się wysoką skutecznością adopcyjną. Jest to pierwsze w województwie warmińsko-mazurskim międzygminne schronisko, wybudowane przez dziewięć gmin, które postanowiły wspólnie rozwiązać problem bezdomności zwierząt.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Czworonogi pod opieką gmin

W celu przeprowadzenia niezbędnych działań umożliwiających wspólne wybudowanie schroniska strony powierzą przygotowanie kwestii formalno-prawnych związanych z powołaniem nowego podmiotu międzygminnego firmie lub osobie, która opracuje opinię prawną, na podstawie której samorządy podejmą decyzję dotyczącą formy organizacyjnej przedsięwzięcia. Sporządzony zostanie również statut zawierający w szczególności cel, sposób podziału kosztów oraz szczegółowy podział zadań pomiędzy gminami. Przy realizacji zadania strony będą również ściśle współpracować ze Społecznym Komitetem Budowy Schroniska.

Podpisany list intencyjny ma za zadanie uregulować etap przygotowawczy pod budowę schroniska i stanowić podstawę dalszych prac na rzecz budowy schroniska dla bezdomnych czworonogów.

Informacje17 listopada 2014, 08:00,

Recital Stanisławy Celińskiej w Piasecznie

Stanisława Celińska - jedna z najbardziej wyrazistych osobowości polskiej sceny - wystąpi w Domu Kultury w Piasecznie z recitalem pt. Piękny świat. Aktorce będzie towarzyszył kompozytor i pianista Tomasz Bajerski. Recital odbędzie się 12 grudnia 2014 roku o godz. 20.00 w sali Domu Kultury w Piasecznie, ul. Kościuszki 49. Piękny świat to poetycko-filozoficzne rozważania o przemijaniu, radości, bólu, tęsknocie i nadziei. Poruszająca, czasem zabawna opowieść o życiu. Na program recitalu składają się m.in. piosenki z tekstami: Juliana Tuwima, Andrzeja Bursy, Jana Kochanowskiego, Magdy Czapińskiej, Janusza Kofty, Bułata Okudżawy, Pierre de Ronsard. Autorami muzyki do tych kompozycji są: Janusz Strobel, Tomasz Bajerski, Henryk Wars, Jerzy Petersburski i Bułat Okudżawa. Bilety w cenie 40 złotych w przedsprzedaży od 17 listopada w kasach Centrum Kultury (ul. Kościuszki 49, Pl. Piłsudskiego 9). Zapraszamy na recital Stanisławy Celińskiej w Piasecznie.

Recital Stanisławy Celińskiej w Piasecznie