Informacje15 grudnia 2017, 12:50,

Czujniki smogu w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Gmina Piaseczno przy współpracy z laboratorium Zdrochem działającym w Centrum Nauk Biologiczno Chemicznych uruchomiła system monitoringu jakości powietrza. 30 czujników w różnych lokalizacjach monitoruje zanieczyszczenie powietrza na terenie naszej gminy.

CZUJNIKI SMOGU W PIASECZNIE

Zgodnie z podpisaną umową wykonawca – konsorcjum Czujnikimiejskie.pl, zamontował na terenie gminy 30 stacji monitoringowych, z czego 27 wyposażonych jest w sensory do pomiaru poziomu stężeń pyłu PM10 i pyłu PM2,5, a 3 stacje w sensory do pomiaru poziomu stężeń: NOX, SOX, O3, pyłu PM10 i pyłu PM2,5. Dodatkowo każda ze stacji dokonuje pomiarów temperatury i wilgotności powietrza. Zebrane dane posłużą do stworzenie mapy zanieczyszczeń i pomogą zwiększyć naszą świadomość ekologiczną.

11 czujników rozlokowanych zostało na terenie miasta Piaseczna, dwa w Zalesiu Górnym i Głoskowie oraz po jednym w Józefosławiu, Jazgarzewie, Chylicach, Chyliczkach, Chojnowie, Woli Gołkowskiej, Złotokłosie, Bogatkach, Bobrowcu, Grochowej, Jastrzębiu, Mieszkowie, Siedliskach, Wólce Prackiej i Żabieńcu.

Stan powietrza śledzić można na stronie: http://piaseczno.czujnikimiejskie.pl

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje16 grudnia 2017, 10:18,

Uroczyste powitanie nowego Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Roberta Chmielewskiego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej burmistrz Piaseczna, jego zastępcy oraz radni uroczyście powitali nowego Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie, mł. insp. Roberta Chmielewskiego. Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej burmistrz Piaseczna Pan Zdzisław Lis, wraz zastępcami oraz Przewodniczacym Rady Miejskiej Panem Piotrem Obłozą, a także z obecnymi na sesji radnymi, uroczyście powitali nowego Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie, mł. insp. Roberta Chmielewskiego.

UROCZYSTE POWIATANIE NOWEGO KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI NA SESJI RADY MIEJSKIEJ W PIASECZNIE

Nowo powołany komendant służy w policji od 28 lat, a przez ostatnie 6 lat pełnił funkcję I zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie. Burmistrz Piaseczna pogratulował objęcia stanowiska i podkreślił, że jest ono dowodem uznania zasług i skuteczności działąń na rzecz bezpieczeństwa.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

UROCZYSTE POWIATANIE NOWEGO KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI NA SESJI RADY MIEJSKIEJ W PIASECZNIE

Komendant Powiatowy Policji w Piasecznie dziękując burmistrzowi, jego zastępcom i radnym podkreślił wyjątkowo dobrze układającą się współpracę pomiędzy piaseczyńską policją, a władzami miasta i gminy Piaseczno, czego przykładem jest choćby kolejne dofinansowanie zakupu nowych policyjnych radiowozów.

UROCZYSTE POWIATANIE NOWEGO KOMENDANTA POWIATOWEGO POLICJI NA SESJI RADY MIEJSKIEJ W PIASECZNIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie