Informacje14 lipca 2016, 14:26,

Czterech chętnych do budowy ratusza w Konstancinie-Jeziornie

Cztery firmy ubiegają się o kontrakt na dokończenie budowy ratusza przy ul. Nowopiaseczyńskiej w Konstancinie-Jeziornie. Obecnie trwa postępowanie przetargowe, a wykonawcę poznamy prawdopodobnie pod koniec lipca 2016 roku.

Czterech chętnych do budowy ratusza w Konstancinie-Jeziornie

W przetargu nieograniczonym na kontynuację budowy konstancińskiego ratusza wraz z infrastrukturą techniczną oraz budowę ul. Kolejowej wpłynęły cztery oferty. O wielomilionowy kontrakt ubiegają się firmy: "DORBUD" z Kielc, "Mawilux" z Ład, "ZAB-BUD" z Warszawy i "Erekta Budownictwo" z Warszawy. Najtańsza oferta opiewa na kwotę niespełna 22,8 mln zł, a najdroższa na ponad 28,2 mln zł (szczegóły w Biuletynie Informacji Publicznej). Obecnie trwają prace komisji przetargowej, która wyłoni wykonawcę. O tym, kto dokończy budowę nowego magistratu zadecyduje cena oraz okres udzielonej gwarancji. Wszystko ma być jasne do końca lipca.

Przypomnijmy - inwestycję przy ul. Nowopiaseczyńskiej pierwotnie realizowało polsko-hiszpańskie konsorcjum firm pod przewodnictwem spółki "Coprosa". Prace rozpoczęły się w 2014 r. i miały zakończy w listopadzie tego roku. Niestety, budowlańcy w drugiej połowie lutego wstrzymali wszelkie prace i mimo wezwań nie wznowili ich. W związku z czym, 2 marca magistrat odstąpił od umowy z Hiszpanami. Gmina przeprowadziła też inwentaryzację inwestycji, która wykazała wiele nieprawidłowości w budowie ratusza. Teraz gmina domaga się od spółki ponad 2,4 mln zł odszkodowania. Były wykonawca płacić nie zamierza. Sprawa trafiła więc do sądu. Wszystkie te zawirowania spowodują opóźnienie w oddaniu budynku do użytku.

Autor: Patryk Siepsiak

Informacje17 lipca 2016, 13:00,

Poznaj podstępnego lisa Witalisa - bezpłatny spektakl teatralny dla dzieci w galerii Auchan Piaseczno

Jakie konsekwencje mogą mieć złe uczynki? Dowiedzą się tego wszystkie maluchy, które w najbliższą niedzielę odwiedzą Centrum Handlowe Auchan Piaseczno. Podczas spotkania teatralnego mali widzowie poznają historię największego leśnego oszusta - lisa Witalisa. Wstęp wolny!

POZNAJ PODSTĘPNEGO LISA WITALISA - BEZPŁATNY SPEKTAKL TEATRALNY DLA DZIECI W GALERII AUCHAN PIASECZNO

Lis Witalis - bohater bajki Jana Brzechwy - to największy spryciarz i oszust w lesie. Skutecznie mami i oszukuje leśnych sąsiadów, aby osiągać swoje cele.

Czy wybrany na prezydenta bohater długo będzie się cieszyć lojalnością poddanych? Czy jego złe uczynki zostaną mu wybaczone? Dowiedzą się tego wszystkie maluchy, które w niedzielę 17 lipca zasiądą przed sceną teatralną w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno, aby poznać historię cwanego zwierzaka.

Przedstawienie będzie już siodmym w tym roku spotkaniem z cyklu „Rodzinne spotkania z teatrzykiem”. Co miesiąc najmłodsi goście galerii zapraszani są na pełne przygód i barwnych postaci spektakle teatralne. Przedstawienia prezentowane w ramach cyklu nie tylko zapewniają widzom wspaniałą zabawę, lecz także niosą ze sobą cenne wartości wychowawcze.

Spektakl teatralny pt. „Szelmostwa lisa Witalisa” odbędzie się w niedzielę 17 lipca 2016 roku w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46. Opowieść zostanie zaprezentowana trzykrotnie - o godzinie 13.00, 15.00 oraz 17.00. Wstęp wolny!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie