Informacje15 marca 2016, 09:00,

Czipowanie i sterylizacja zwierząt

Właściciele psów i kotów mogą za darmo zaczipować swojego pupila. W tym roku samorząd Konstancina-Jeziorny dofinansuje też zabiegi sterylizacji i kastracji czworonogów.

CZIPOWANIE I STERYLIZACJA ZWIERZĄT

Czipowanie akcja bezpłatnego czipowania na terenie naszej gminy prowadzona będzie od marca do końca listopada, lub do wyczerpania środków finansowych przeznaczonych na ten cel. Wystarczy zgłosić się ze swoim pupilem do jednej z pięciu przychodni weterynaryjnych, które mają podpisaną umowę z konstancińskim urzędem. Miniaturowy procesor z zakodowanym indywidualnym numerem wszczepiany jest pod skórę zwierzęcia. Zabieg jest w pełni bezpieczny i bezbolesny. Dane dotyczące naszego czworonoga i jego właściciela trafiają do Międzynarodowej Bazy Danych „Safe-Animal”. Dzięki temu, jeśli zwierzak zaginie, nie trafi anonimowo do schroniska, tylko wróci do właściciela.

Sterylizacja i kastracja w tym roku miasto postanowiło też dofinansować zabiegi sterylizacji i kastracji czworonogów. Samorząd pokrywa 50 proc. kosztów zabiegu. Promocyjne ceny będą obowiązywać od marca do końca czerwca (lub do wyczerpania zabezpieczonych na ten cel środków) i obejmują m.in.: wizytę kwalifikującą przed zabiegiem, standardowy zabieg sterylizacji lub kastracji, zapewnienie psu lub kotu opieki pooperacyjnej do czasu wybudzenia z narkozy, a także rewizytę kontrolną, w siedzibie zakładu leczniczego dla zwierząt, obejmującą badanie kliniczne oraz zdjęcie szwów. Pamiętaj! Na wizytę u weterynarza należy umówić się telefonicznie.

Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (tel.: 22 484 25 93, 22 484 25 12).

Promocyjna cena nie obejmuje:
- ubranka/kołnierza ochronnego,
- dodatkowego leczenia w razie nieprzewidzianych komplikacji,
- zabiegów przygotowujących i profilaktycznych, które powinny być przeprowadzone zwierząt przed planowanym zabiegiem (np. odrobaczenie, szczepienie, odpchlenie, badania diagnostyczne)
- kosztów wykonania badań laboratoryjnych (np. badania krwi, moczu, EKG, USG).

Warunkiem wzięcia udziału w akcji kastracji i sterylizacji oraz bezpłatnego czipowania jest:
- wypełnienie przez właściciela wniosku o wykonanie zabiegu elektronicznego oznakowania zwierzęcia (wniosek do pobrania w przychodniach weterynaryjnych),
- okazanie dowodu tożsamości,
- okazanie książeczki szczepień, rodowodu lub innego dokumentu potwierdzającego prawa do zwierzęcia.,
- w przypadku psów wymagane jest okazanie aktualnego szczepienia przeciwko wściekliźnie,
- preferowane jest aby zwierzęta poddawane zabiegom kastracji lub sterylizacji były zaczipowane.

W TYCH LECZNICACH BEZPŁATNIE ZACZIPUJESZ PSA LUB KOTA
- Lecznica Weterynaryjna Bielawa
ul. Lipowa 1D, Konstancin-Jeziorna
- Lecznica Weterynaryjna Anda
ul. Długa 8, Konstancin-Jeziorna
- Gabinet Weterynaryjny M. Łukaszewicz
ul. Piłsudskiego 10, Konstancin-Jeziorna
- Klinika Weterynaryjna WetMedyka24 Tomasz Kalinowski, Konrad Kowalczyk
ul. Pułaskiego 103, Konstancin-Jeziorna
- Przychodnia Weterynaryjna Anima
ul. Bielawska 15 lok. 35, Konstancin-Jeziorna

Informacje11 marca 2016, 08:00,

Konkurs Muzeum Piaseczno na Tradycyjną palmę wielkanocną

Muzeum Regionalne w Piasecznie zaprasza do udziału w konkursie na wykonanie Tradycyjnej palmy wielkanocnej. Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z gminy Piaseczno. Na prace konkursowe Muzeum czeka do 12 marca 2016 r. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się na Kiermaszu Wielkanocnym, który odbędzie się 20 marca na pl. Piłsudskiego w Piasecznie.

KONKURS MUZEUM PIASECZNO NA TRADYCYJNĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ
Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela Muzeum Regionalne w Piasecznie, tel. 22 737 23 99, muzeumpiaseczno@kulturalni.pl Regulamin dostępny na stronie: www.kulturalni.pl lub: regulamin konkursu na palmę wielkanocną (pdf)

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]