Informacje20 lipca 2018, 03:00,

Czasowa zmiana trasy linii L17 i L32

ZTM Warszawa informuje, że w związku z kolejnym etapem przebudowy ul. IV Pułku Ułanów oraz Głównej w Jazgarzewie od dnia 20 lipca 2018 r. od początku kursowania do odwołania:

CZASOWA ZMIANA TRASY LINII L17 I L32

Linia L17 zostaje skierowana na trasę objazdową w obu kierunkach:
(…) – Piaseczno: Pod Bateriami – Dworska – Główna – Królewska – Słonecznków – wjazd na pętlę Grochowa – Słoneczników – Zbigniewa Pawlaka – Cietrzewia – Główna – (…)

Linia L32 zostaje skierowana na trasę objazdową:
W kierunku krańca GROCHOWA:
(…) – Pod Bateriami – Dworska – Główna – (…)
W kierunku krańca URZĄD MIASTA:
GROCHOWA – Słoneczników – Królewska – Główna – Dworska – Pod Bateriami – (…)

Zawiesza się funkcjonowanie przystanków:
GŁÓWNA 01 i 02
ŁBISKA 01 i 02
ŁBISKA-SZKOŁA 01 i 02
PĘCHERY 01 i 02
JAZGARZEW SZKOŁA 01 i 02

Uruchamia się przystanki:
SŁONECZNIKÓW 02
MODRASZKI 02
ANEMONÓW 02
WÓLKA PĘCHERSKA 02
GÓRNA 02

Dodatkowo zmienia się charakter przystanku SZKOLNA 01 dla linii L17 i L19 z warunkowego na stały, czyli osoby oczekujące na nim nie będą musiały machać.

Szczegółowy komunikat o objazdach: http://www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=10847&l=1

Informacje24 lipca 2018, 15:30,

Zaproszenie dla organizacji pozarządowych z powiatu piaseczyńskiego

Federacja Mazowia wraz z Gminą Piaseczno oraz Powiatem Piaseczyńskim zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe z powiatu piaseczyńskiego na spotkanie „Poznajmy się!”, które odbędzie się 24 lipca 2018 roku o godz. 17.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Kościuszki 5.

ZAPROSZENIE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH Z POWIATU PIASECZYŃSKIEGO

Celem spotkania jest wzajemna integracja, wymiana doświadczeń i wiedzy o możliwych źródłach finansowania działań, burza pomysłów nad wspólnymi projektami, ale także przestrzeń do rozmowy o trudnościach, z którymi mierzą się organizacje w powiecie piaseczyńskim.

Wiosną i latem Federacja Mazowia odwiedzi większość powiatów województwa mazowieckiego. Chcemy poznać lokalne organizacje i zaprosić je do dołączenia do Federacji, ale także zachęcić do lokalnego sieciowania pokazując zalety takiej formy współpracy. W trakcie spotkania skupimy się na praktycznych aspektach działania w sieci.

Jesienią chcemy zaprosić wszystkie zainteresowane organizacje do udziału i współtworzenia programu XIV Mazowieckiego Forum Inicjatyw Pozarządowych – ogólnowojewódzkiego spotkania III sektora.

ZAPROSZENIE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH Z POWIATU PIASECZYŃSKIEGO

Federacja Mazowia to działająca nieprzerwanie od 2002 roku ogólnowojewódzka federacja organizacji pozarządowych. W ostatnich latach Federacja Mazowia realizowała szereg projektów, których głównym celem było wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na Mazowszu poprzez wzmacnianie potencjału organizacji pozarządowych i zwiększanie zaangażowania mieszkańców w działalność obywatelską i społeczną.

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/1593635057414271/ W przypadku pytań prosimy o kontakt: a.lau@mazowia.org.pl

Zadanie „Mazowia dla Mazowsza” jest dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie