Informacje12 czerwca 2014, 20:00,

Czarownica z Piaseczna spektakl Teatru Łups

Centrum Kultury Piaseczno oraz aktorzy Teatru Łups! zapraszają na spektakl pt.: Czarownica z Piaseczna, na podstawie powieści Marii Ziółkowskiej, który będzie można obejrzeć 12 czerwca 2014 roku o godz. 20.00 w Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Przedstawienie przygotowane zostało na podstawie powieści Marii Ziółkowskiej specjalnie na jubileusz 15-lecia Teatru ŁUPS!, który obchodzony był w roku 2013.

CZAROWNICA Z PIASECZNA SPEKTAKL TEATRU ŁUPS

Powieść Marii Ziółkowskiej Czarownica z Piaseczna jest osnuta wokół historycznych zdarzeń z XVIII wieku. Król August III przyjeżdża do Piaseczna na polowanie i potwierdza prawa miejskie, a pewna dziewczyna zostaje pomówiona o czary. Historia miasta splata się z historią „dziewczyny od krów”. Historia scenariusza także ginie w „pomroce dziejów”. Zalążek prawdopodobnie powstał w związku z jubileuszem piaseczyńskiego Liceum Ogólnokształcącego, potem został zmodyfikowany jeszcze dwukrotnie, aby w 2013 roku przybrać formę obecną. Spektakl opowiada o czarownicach-nie czarownicach, zabobonach, przyjaźni i miłości. Scenariusz, reżyseria, kostiumy Ewa Kłujszo. Ruch sceniczny Marcin Masztalerz. Muzyka Tomasz Kłujszo. Oprawa muzyczna Ziemowit Kłujszo, Mikołaj Derentowicz.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje13 czerwca 2014, 18:00,

IMPREZA RAP REWIR PIASECZNO

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza mieszkańców na imprezę RAP REWIR PIASECZNO, która odbędzie się w najbliższy piątek 13 czerwca 2014 roku o godz. 18.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp kosztuje 10 zł. Prowadzenie imprezy: DJ SKRZYDLATY oraz Rufin MC. Zapraszamy na imprezę Rap Rewir w Piasecznie.

RAP REWIR PIASECZNO

RAP REWIR ROZKŁAD JAZDY:
19:00 - MacH, Kokos, RADO, Arti & Efiks, HAWK, AEM (BluntBrothers BB*)
20:00 - KOLOROFONIA
20:30 - Nikone