Informacje22 maja 2016, 15:00,

Czarodziej Fortepianus - Muzyczna karuzela w Górze Kalwarii

22 maja 2016 roku o godzinie 15.00 zapraszamy najmłodszych na kolejne spotkanie z niezwykłą księżniczką Muzalindą w cyklu Muzyczna karuzela pn. Czarodziej Fortepianus. Wstęp 10 zł. Miejsce: Ośrodek Kultury, ul. por. J. Białka 9 w Górze Kalwarii.

CZARODZIEJ FORTEPIANUS - MUZYCZNA KARUZELA W GÓRZE KALWARII

Baśń muzyczna o księżniczce Muzalindzie powstaje na zamówienie, jest pisana z miesiąca na miesiąc. Autorką jest aktorka Ewa Szawłowska kreująca rolę Muzalindy. Wcześniej napisała dla dzieci opowieść wierszem, graną w Teatrze Buffo. Czarodziej Frtepianus to bajka opowiadająca o księżniczce, która ma niezwykłe przygody z instrumentami. Tym razem będzie to fortepian.

Przeczytaj też: Czujniki smogu zawisły w gminie Góra Kalwaria. Będą 'wąchać' powietrze

Informacje25 maja 2016, 08:00,

Wystawa Sylwii Wyszkowskiej i Katarzyny Wiśniewskiej

Do 12 czerwca 2016 roku można oglądać wystawę prac malarskich Sylwii Wyszkowskiej i Katarzyny Wiśniewskiej pn. Stepy i pustynie. Miejsce: Communio Graphis, ul. Pijarska 40 w Górze Kalwarii. Wystawa czynna w każdą niedzielę w godz 11.00-14.00 Istnieje możliwość zwiedzania wystawy w trakcie tygodnia - zapisy pod numerem telefonu: 504-906-956

WYSTAWA SYLWII WYSZKOWSKIEJ I KATARZYNY WIŚNIEWSKIEJ

KATARZYNA WIŚNIEWSKA grafik, malarka. Ma za sobą wystawy w kraju i za granicą, między innymi w Katarze oraz Kuwejcie, a także publikacje międzynarodowe w amerykańskim oraz portugalskim Vogue Magazine. Studiowała na Wydziale Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 2011 roku uzyskała tytuł magistra sztuki. Jej specjalizacją dyplomową był plakat pracowni prof. Mieczysława Wasilewskiego, a także malarstwo (pod kierunkiem prof. Pawła Nowaka).

SYLWIA WYSZKOWSKA absolwentka Wydziału Grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, dyplom w Pracowni Ilustracji prof. Zygmunta Januszewskiego, aneks z malarstwa u prof. Pawła Nowaka. Maluje, rysuje, fotografuje. Zajmuje się również grafiką warsztatową oraz projektową, a od niedawna także ceramiką. Swoje obrazy oraz grafiki prezentowała na licznych wystawach w kraju i za granicą (m.in. Lahti, Helsinki). Jej prace znajdują się w instytucjach państwowych, samorządowych i domach prywatnych.